3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .

TAHM KENCH NEHRİN KRALI Şampiyon tanıtımı

  Ekleyen : jilettto         Tarih : 23/06/2015 - 23:11         Kategori : Şampiyon tanıtımı

League of Legends’da ağlara takılan en son garabetin kıyıya çıkartılmasına az kaldı! Çetin bir üst koridor veya destek tank şampiyonu olan Tahm Kench, amansız iştahıyla dikkat çekiyor. Rakip şampiyonları önce güzelce sosun içinde gezdirdikten sonra büyük bir neşeyle yutan Nehrin Kralı, mideye indirdiği kurbanlarını hem çatışmalardan uzaklaşmak hem de diğer rakiplere karşı kullanmak için değerlendirebilir. Tahm Kench’in midesinde sadece rakiplere yer yok; tankımsı amfibik, takımından birisini yuttuktan sonra girdap gibi dönerek kendini rakip takımın ortasına fırlatmak suretiyle etkili saldırılar yapabilir.


Tahm Kench, her normal saldırı veya hasar veren yetenek isabet ettirdiğinde, o rakip şampiyon üzerinde bir adet Tadımlık yükü biriktirir. Üç yük biriken hedeflere karşı davranışlarında… bazı değişiklikler olur.

YETENEKLER


 Pasif: Tadımlık Pasif: Tadımlık Tahm Kench, her normal saldırı veya hasar veren yetenek isabet ettirdiğinde, o rakip şampiyon üzerinde bir adet Tadımlık yükü biriktirir. Üç yük biriken hedeflere karşı davranışlarında… bazı değişiklikler olur.

 Q: Dil Yarası Q: Dil Yarası Tahm Kench kısa süreliğine kendini yere sabitler ve dilini hedef yöne doğru fırlatır. Dil Yarası bir hedefe isabet ettiğinde durur ve isabet ettiği her neyse hasar verir ve onu yavaşlatır. Tahm Kench bir rakip şampiyonu üç adet Tadımlık yükü ile terbiye ettikten sonra Dil Yarası isabet ettirirse, yavaşlatmak yerine o şampiyonu sersemletir.

 W: Ham Yap W: Ham Yap Tahm Kench, hedef aldığı yakındaki bir birimi kısa süreliğine yutar. Rakipler, azami can değerlerinin bir kısmı kadarını büyü hasarı olarak alır. Buna ek olarak:
Minyonlar ve canavarlar: Tahm Kench bir rakip minyonu veya canavarı Ham Yaptığında, yeteneği tekrar kullanarak yuttuğu minyon veya canavarı hedef yöne doğru tükürebilir. Tükürülen kurbanlar isabet ettikleri birime hasar verir.
Dost Şampiyonlar: Tahm Kench, ağzında dost bir şampiyon varken rakip şampiyonlara doğru hareket ettiğinde fazladan hareket hızı kazanır. Tahm Kench ya da atıştırmalık takım arkadaşı, istediği zaman bu ilişkiyi sonlandırabilir.
Rakip Şampiyonlar: Tahm Kench yalnızca önceden üç adet Tadımlık yükü birikmiş olan rakip şampiyonları Ham Yap ile yutabilir. Midesinde bir rakip şampiyon varken hareket hızında ciddi düşüş yaşanır. Yutulmuş şampiyonların görüşü ise Nehrin Kralı’nın yakın çevresiyle kısıtlanır.

 E: Kayış Gibi E: Kayış Gibi Pasif: Tahm Kench’in aldığı bütün hasar gri cana dönüşür. Çatışmadan çıktığında bu gri can kaybolarak biriken miktarın belli bir kısmı kadar onu iyileştirir.
Aktif: Tahm Kench topladığı gri can miktarını hızla kaybolan bir kalkana dönüştürür.

 R: Lezzet Yolculuğu R: Lezzet Yolculuğu Pasif: Tahm Kench’in sahip olduğu hasar verme potansiyeli azami can değerine göre artış gösterir.
Aktif: Tahm Kench ağzını açarak takım arkadaşlarından birini midesine alır. Midesine biri girdiğinde ya da Tahm Kench tek başına gitme kararı alırsa odaklanmaya başlar ve altında bir girdap oluşur. Girdabın içine daldıktan birkaç saniye sonra hedef konumda tekrar belirir. Lezzet Yolculuğu’nun menzili çok geniştir, ancak karşılığında oldukça uzun bir kullanma süresi vardır.

Yorum Gönder

Bu haberi yorumlamak için lütfen üye girişi yapın...

Üye Yorumları

TAHM KENCH NEHRİNLI :

Çok güzel bir karakter.Hatta takım savaşlarında önemli bir rol oynar.Takım arkdaşlarına destek sağlar ve onların hayatını kurtarır.
Tahm Kench'in canı çok yüksektir.Saldırı hasarı çok güçlü değildir.Ama takım savaşlarının gidişatını etkiler.

TAHM KENCH=TANK

I love my crazy stalkers! *locks door, chkecs windows*Kelly Thank you! I studied Latin, Ancient Greek and French at university level. I try not to speak any of them since I am verbally inarticulate in English at the best of times. I've also dabbled in a few other languages more casually, including Spanish. Frigorifico! (meaning refrigerator, but I'm determined that it should mean HUZZAH!) I have never learnt an Asian language, but I would love to. The idea fills me with both terror and excitement. Japanese is at the top of my list, mostly because of prettiness. I agree, words in other languages that don't have a satisfactory translation in English (or vice versa, etc) ROCK MY WORLD. Kara Thanks, and also, you are SUCH a liar. I specifically remember you telling me about one particular book you read as a youth that sounded wildly inappropriate even by the most carefree standards. All the same, the books my teachers considered inappropriate were really not. I still can't fathom why they kicked up such a fuss. My goodness! A child reading books for her own enjoyment?! Someone alert the authorities!

Üye Profili

Giriş Yap

Şifremi Unuttum?

Üye Değil Misiniz?

LolYardım'a üye olarak rehber paylaşabilir, video ekleyebilir, içerikleri yorumlayabilir ve arkadaş edinebilirsiniz! Ücretsiz üyelik için tıklayın!

Haftalık Rotasyon

 • Ahri
 • Chogath
 • Elise
 • Fizz
 • Garen
 • Jayce
 • Jhin
 • Nasus
 • Taric
 • Twitch
 • Velkoz
 • Volibear
 • Yorick
 • Zed
16k 

Popüler Rehberler

Son Sorulan Sorular

Haftanın Eşyası

 • Her bir efsun tipi için 1 adetle sınırlıdır.
  Çizmeleri efsunlayarak Hiddet avantajı kazandırır.

  ÖZEL Pasif - Hiddet: Tek hedefli bir saldırı veya büyü ile hasar verildiğinde (isabet halinde), +%12 ilave hareket hızı ekler; bu avantaj 2 saniyede yok olur.

  (Aynı adı taşıyan Özel Pasifler birleşmez.)