3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
her ap nin counter ı galio mid
 
4
4
Toplam Oy: 8

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Galio\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Galio pasifinden dolayı neredeyse tüm ap lerin counterıdır. Yani büyü direncinin yarısını ap ye çevirebilir. Bu yüzden galio ya büyü direnci ağırlıklı kasıyoruz. Ultisi için de biraz zırh dedik mi hooop tank oluveriyor fakat tank olmasına rağmen damage i oldukça yüksek. 
Galio benim midde çok tercih ettiğim ve ranked larda iyi giden bir şampiyondur. Özellikle bu sıralar çok oynanan le blanc ın hard counterıdır.
Oyunun başında mana sıkıntımız var gençler. Bu yüzden habire skill savurmuyoruz. Benim de gösterdiğim gibi galio ya bir çok değişik itemle başlanabilir. Ben genellikle mataralı olanı kullanırım. En iyisinin o olduğunu düşünüyorum ama karşıdaki şampiyona göre de değişir.
Neyse oyunun başında q ile rakibi dürtüyoruz. Athenanın kadehini çıktıktan sonra mana sıkıntısı diye bir şey kalmıyor. Ayrıca verdiği büyü direnci ile fazladan ap de kazanıyoruz. O yüzden Athenanın kadehi galionun olmazsa olmaz ilk itemidir.
Nihayet 6 lvl olup ultinizi açtınız mı? Harika eğer rakip size kule altı girerse kesinlikle açıyoruz ultiyi. Rakibin kurtuluşu yok. Galionun ultisi oyundaki en etkili kalabalık kontrol efektlerinden biri bunu doğru kullanın. Eğer rakip ormancı size baskına gelirse biraz geri çekilin ve ikisini de içeri alacak şekilde ulti basın bir de kule altında denk getirebilirseniz 2de2 garanti ultiden sonra q-e yapıp killinizi alın. Ultiden önce w basarak ulti açıkken aldığınız hasarı indirgebilirsiniz. Alt koridora baskına giderken çalıya ışınlanın ve hop direk ulti rakipler ne olduğunu şaşıracaktır. Tabi ben oyunlar yapmayı severim diyorsanız biri yerine sıçra büyüsünü de alabilirsiniz. 
Takım savaşlarında galio çok etkilidir. Ultinizi denk getirebildiğiniz kadar çok rakibe getirin o üç saniyelik kışkırtma adc nizin killeri toplaması için yetecektir. Siz de q ve e ile birkaç kill alabilirsiniz ama galio kasılmak için kille ihtiyaç duyan bir şampiyon değildir bırakın adc niz alsın.
Mevcut galio rehberlerini beğenmediğim için bunu hazırladım umarım yardımı dokunmuştur :)

Yorumlar