3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
SHURIMA İMPARATORU AZİR
 
36
11
Toplam Oy: 47

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Azir\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi Azir yeni gelecek olan şampiyon :) Türkiye sunucusuna gelmedi fakat PBE'de deneyeneniz vardır. Bende denedim, gayet zevkli bir o kadarda alışması zor bir şampiyon. Bu şampiyon ile genellikle MİD fakat TOP lanede de oynayabilirsiniz. Hemen skillerine geçiyorum.

 Pasif: İmparatorun BuyruğuPasif: İmparatorun Buyruğu Eğer bir kule keserseniz (Nexus kulesi ve inhibitörler hariç) oraya kendi kısa süreli kulenizi yerleştiriyorsunuz resmen. Bu kule eğer minyon yada rakip şampiyonu keserse gold size geliyor.

 Q: Kumların FatihiQ: Kumların Fatihi Bununla oluşturduğunuz kumdan askerleri ileriye doğru atıyosunuz ve içinden geçtikleri minyonlar, herolar yavaşlayıp hasar alıyor.

 W: İleri!W: İleri! Bu da kumdan asker yaratma skilliniz. Etrafındaki daireden çok ayrılırsanız askerler yok olur. Asker varken menzilinde ise minyon ve şampiyona saldırabilirsiniz.

 E: Kayan KumlarE: Kayan Kumlar Bu skill ile kumdan askerinizin yanına gidiyorsunuz. Eğer yolunuzda rakip şampiyon varsa ona çarpıyorsunuz ve rakip şampiyon kısa süreli stun yiyor, sizde kısa süreli kalkan kazanıyorsunuz.

 R: İmparatorluk MuhafızlarıR: İmparatorluk Muhafızları Belirlediğiniz alana kalkanlı askerler geliyor ve duvar oluşturuyor. Bu duvardan sadece sizin takım arkadaşlarınız ve siz geçebilirsiniz. Ultiyi belirlediğiniz alanda ki rakip şampiyonlar geriye ittiriliyor. Ayrıca duvardan takımınız veya siz geçerseniz biraz hız kazanıyorsunuz.

Şimdi gelelim oynayışına.  W-Q kombosu yapabilirsiniz aslında tam bir kombi değil ama klasik, iş görür. Minyon keserken W ile yanınıza asker oluşturmayı unutmayın. Eğer arkanızdan ganga gelinirse hemen W-E kullanın gerekirse flash atın fakat e atarken dikkat eğer rakibe çarparsanız ölme riskiniz var.
TF'de askerlerle ve q ile sürekli saldırın biraz uzakta kalın eğer takım savaşını kaybedecek gibiyseniz hemen ultinizi atın hem rakip geriye ittirilir hemde takımınız kaçar ve TF yi vermezsiniz.
Kabiliyetleri kendi oynayış tarzınıza göre ayarlayabilirsiniz. İsterseniz benim gibi savunma yerine işlevsele yönelik değil de sadece saldırı ve savunmaya yönelik yapabilirsiniz.
Rünler zaten klasik AP rünleri olduğu için yine kendinize göre ayarlayabilirsiniz.

Eğer yeni şampiyonumuzda sizi bilgilendirebildiysem ne mutlu bana :) Okuduğunuz için teşekkürler, profilimde  Gnar Gnar ve  Caitlyn Caitlyn rehberlerini de bulabilirsiniz

Yorumlar