3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Karma Destek ( Support ) Rehberi
 
17
10
Toplam Oy: 27

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Karma\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Giriş 

Bence özellikle Karma az oynanan karakterlerden birisidir. Buda onu aslında avantajlı bir duruma getiriyor. Çünkü çoğu insanın Karma ya karşı daha önce oynamadığı gerçiğini göz önünde bulundurursak Karma nın neler yapabileceğini bilemezler. Bu durumu lehinize çevirmek sizin elinde.


Büyüler Hakkında


Karma daha birinci level de R si ile geliyor. Ultisinin özelliği, Karmanın bir dahaki kullandığı yeteneğine ek hasar/ buff sağlar.
Size tavsiyem Q yeteneğinizi olduğunca ultiniz ile kullanın. Eğer Q 'u ultisiz atarsanız hedef bazlı olacaktır. Yani Q isabet ederse rakibe hasar verecek tutmaz ise boşa gıdecektir. Fakat ultinizi açtıktan sonra eğer Q skillinizi kullanırsanız yeteneğiniz alan bazlı olacaktır. Hedef tutmasa bile yerde bir halka oluşacak ve bu halka rakiplerinizi hem yavaşlatıp hemde onlara hasar verecektir.

Gelelim w yeteneğine, w rakibi kendinize bağlar ve belli bir süre rakibe bağlı kaldığınızda rakibi dondurur. Bu arada, bu süre içerisinde rakibe belli bir büyü hasarı verir.

E yetenei ise Karmayı destek oynayabilmek için en güzel bahanelerden birisi. Karma Lux gibi hem orta koridorda hemde destek olarak aşağı koridorda oynayabilecek bir şampiyondur. E yeteneğimizi sadece dost şampiyonlar üstünde kullanabiliriz.  Bu dost şampiyonlara bariyer ve kısa süreli hareket hızı kazandırır. Eğer e yeteneğimizi ultimiz ile kullanırsak, e nin alanı içinde kalan takım arkadaşlarımızı hızlandırır ve alan içinde kalan rakiplere büyü hasarı veririz.

R, en başında belirttiğim gibi ultisi sadeec Q, W ve E nin etkilerine bonus kazandırıyor. 


Kıyaslama 

Artıları :
+ Takım savaşlarında çok etkili
+ Süper kalabalık kontrolüne (cc) sahip 
+ Olası bir baskında Taşıyıcısına kaçabilecek bütün imkanları sağlayabilir.

Eksileri :
- Karma ile oynamaya alışmak oldukça zor

Yorumlar