3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Sejuani Jungle s4
 
2
1
Toplam Oy: 3

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Sejuani\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Öncelikle sejuani çok kuvvetli baskınlar yapan  ve sürekli yavaşlatma etkilerine ve mıhlama diy tabir edebileceğimiz 2 tane skille sahiptir . 
Başlangıçta ki orman rotası ; mavi - kurtlar - kırmızı dır . 
İlk baskınını üst koridor veya orta koridora yapması lazımdır . Bu seçimi hangi koridor daha az pushlamıssa o koridora yapınız . Sürekli yavaslatma etkiniz oldugundan gideceğiniz koridordaki düsmanın kaçıs alanınının daha uzun olması onun kadar fazla yavaşlatma etkisine maruz kalıcağını mantık çerçevesinde kolayca söyleyebiliriz . Üst koridorda sutun veya yere mıhlama özelliği olan dost sampiyon varsa ilk kanı rahatlıkla dökebilirsiniz . örneğin : pant , udyr , volibear , riven gibi . Ama püf nokta sizin koridora doğru zamanda gelmenizdir . Siz gelmeden yaklasık 8 saniye önce takım arkadasınız rakibe yaklasıp basit ataklarıyla dürtüp geri kaçması rakibinde doğla olarak yetenekleriyle ona karsılık verip yeteneklerinin bekleme süresine girmesi ve ilerde olması size büyük bir kolaylık sağlayacaktır . Koridora normal bir sekilde girip q yeteneğinizi rakibinize kullanıp takım arkadasınınızın mıhlama yeteniğini sizin yeteneğinizin kontrol süresi bittikten sonra kullanması çok önemlidir. Bundan sonra sizin yapıcağınız W skillinizi adama doğru kullanıp hayalet büyünüzü kullannarak rakibinizi sürekl yavaslatma etkisine sokmaktır . sonra rakibize e skillinizi atarak bir daha yavaslatıp skoru garanti altına alabilirsiniz . Unutmayın burada takım anlaşması çok önemlidir ve arkadaşlarınıza ne olursa olsun koridoru ittirmemelerini ve yeteneklerini yapıcağınız baskında kullanmalarını hatırlatmanız çok önemlidir. 6.levelde alt koridordan alacağınız skor veya skorlardan sonra hızlıcı ejder yapmanız çok öenmlidir . 
Unutmayın : Skor aldıgınız bir koridora diğer koridorları aksatmayacak bir sekilde düzenli olarak giderseniz o koridordaki düsmanı oyundan düsürürsünüz ve kendi takım arkadasınızın daha fazla altın kazanmasını sağlayabilirsiniz...

Takım Savaşlarında ; Takım savaşlarınızda aldığınız ayakabı ve efsunladığınız çeviklik avantajı sizi oldukça mobil yapacak ve hayalet büyüsüde aradı farkı kapatmak için yetipte artacaktır. Sizin amacınız oldukta basittir . Takım savaslarındaki öndeki tankı ve savaşçıyı basangıçta es geçip arkadaki taşıyıcıları münkün olduğunca ultiniz ile uzak tutmaktır . Ondan sonra kendi taşıyıcılarınız canla başla koruyun . Sejuani bir takım sampiyonudur . Dostunuzun orta koridorda alacağı : lissandra ., orianna , annie gibi sampiyonlar , destek rolunu üstlenen canım arkadasınızın alacağı Braum , nami gibi sampiyonlar ve tüm takımın iletisimi sizi oyunu taşıyacaktır . 

Unutmayın siz bir taşıyıcı değilsiniz ama rakibin taşıyıcılarının hasarlarını olabildiğince uzak tutmak ve kendi taşıyıcılarınızı korumak sizin göreviniz.. 

Son olarak size karsı başlangıçta çok rahat bir sekilde karşı jıngle yapıabilir . Bunu takımınıza söyleyin ve bufflarınızı kesmeden önce etrafı iyibir kontrol ediniz. Arayıcı merceğiniz var unutmayın . Ayrıca paranız arttığında toteminizide ihmal etmeyiniz .

Takım Oyunu OP.

Yorumlar