3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Yasuo Top build rehberi
 
68
33
Toplam Oy: 101

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Yasuo\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Selamar, Yasuo gerçekten çok zevkli bir şampiyon ama inanıyorum ki şuanki durumu oyuna eklendikten kısa bir süre sonra düzeltilir. Buyrun Yasuo build. 

Eşyalar ;


Başlangıç seti
Oyuna genellikle Doranın kılıcı ile başlıyorum ama karşıma uzaktan hasar verebilen ve yüksek dürtme yetisine sahip bir rakip varsa doranın kalkanını almak daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Tam set için
Mahvolmuş kralın kılıcı : Yasuo ya tam uyuyor. Can çalmanın yanı sıra gelen saldırı hızı ile Yasuo yu daha tehlikeli yapıyor.

Youmuu'nun Hayaletkılıcı : Verdiği hasarın yanı sıra kritik ile Yasuonun pasifi için ideal.

Merkürün Adımları : Alma sebebi olası bir alan kontrolüne daha kısa süreli maruz kalması. Yasuo hasar verme açısından rakip için son derece tehlikeli bu sebepten dolayı olası bir kalabalık kontrolünü (CC) olabildiğince kısa tutmakta fayda var.

Ebedi Kılıç : Ebedi kılıç aslında rakibin adcsini devre dışı kılan eşyaların arasında belki en tehlikeli eşyalardan bir tanesidir. E yeteneğiniz ile direk rakibin taşıyıcısının üstüne çullanarak, takım savaşlarında takımınıza büyük bir fayda sağlayabilirsiniz.

Randuin'in Alâmeti : Bu eşya ile hedeflenen amaç gelecek olan fiziksel hasardan mümkün olduğunca korunmak ve olası bir takım savaşında olması gerektiği kadar savaş alanını terk etmemek.

Ruh Gömleği : Bu eşyanın satın alınma amacı Randuin inki ile aynı gelen büyü hasarını azaltmak ve takıma, takım savaşlarında sonuna kadar destek olabilmek.

Duruma Göre 
Cıva Yatağan : Eğer rakipte çok ağır kalabalık kontrolüne sahip (CC) şampiyon(lar) varsa. Misal Fiddlesticks. Bu durumda Ruh gömleği yerine alabilirsiniz.

Koruyucu Melek : Eğer oyun başlarında veya oyun ortasına kadar beslenmiş iseniz Randuin yerine alabilirsiniz.Oyun Stratejisi ;


Erken Oyun:
- Eğer rakibinize karşı üstün iseniz olabildiğince koridorda onu rahatsız edin( 2.seviyeden sonra ) ve dikkat edin pasifiniz dolmuş olsun.

- Eğer rakip size göre daha iyi bir durumda ise sakin kalın ve olabildiğince Minyon kaçırmadan geride durmaya çalışın. Ormancınız ile iletişimi koparmayın, bu durumdan  sizi kurtaracak tek kişi ormancınız olabilir.

Orta Oyun:
Şuan zaten geleni geçeni kesiyor oluyor olmalısınız. Koridorunuzda aldığınız bir iki Kill size yetecektir. Takım savaşlarında ortaya zıplamak ( direk Rakip ADC ye ) için önce rakibinizin bilinçsizce alan kontrolü sağlayan büyülerini kullanmasını bekleyin.


Yetenekleri açıklamadım çünkü bu sitede Yasuo nun detay sayfasında mevcutlar.
Misafir olarak yorum yapabiliyorsunuz. Yani üye olmasanızda  Yasuo rehberini okuduysanız, fikir ve görüşlerinizi belirtin.


Not: Gelen yoğun  Statikk Hançer Statikk Hançer  ekle taleplerine dayanamadım ve tam eşya setine ekledim :)

Yorumlar