3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Fiora - Büyük Düellocu (Ayrıntılı Solo Top Rehberi) - S5
 
6
5
Toplam Oy: 11

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Fiora\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Yeni bir rehberime daha hoşgeldiniz. Bu rehber de size en güçlü şampiyonlardan biri olan Fiora' dan bahsedeceğim. Bu rehber de Fiora' yı Solo Top' ta anlatacağım. Fakat bu şampiyon Jungle veya Mid gibi yerlerde de oynananabilen bir şampiyon. 

Öncellikle yetenekler...

1.  DüellocuDüellocu : Fiora' nın yaptığı saldırılar, can yeniler.

2.  HamleHamle : Fiora hedefe doğrufırlar ve hasar verir. Fiora birkaç saniye içinde bu yeteneği mana harcamadan tekrar kullanabilir. Fiora rakibiyle arasındaki mesafeyi arttırmak veya azaltmak için bu yeteneği kullanabilir.

3.   Karşı HamleKarşı Hamle : Pasif olarak, Fiora' nın Saldırı Gücü artar. Bu yeteneği ilk açmamızın sebebi, rünler ve  Uzun Kılıç Uzun Kılıç ile birlikte Saldırı Gücü' müzün yaklaşık olarak 100-110 arasında bir değerde olmasını sağlıyor. Bu da çok ağır hasarlar verilmesini sağlıyor. Özellikle de Erken Oyun' da... Aktif olarak ise Fiora, rakibin yaptığı bir sonraki saldırıyı savuşturur ve Yetenek Gücü' ne bağlı olarak büyü hasarı verir. Bu yeteneğimiz çok değerli. Bu yetenek sizi ölümden kuratarabilir.

4.  Hız PatlamasıHız Patlaması : Öncellikle bir rakip öldürürseniz bu yeteneğin bekleme süresi sırfırlanır. Şimdi yetenekten bahsedelim. Fiora geçici olarak Saldrıı Hızı kazanır. Bu süre boyunca  gerçekleştireceği her normal saldırı, ona Hareket Hızı kazandırır. Bu etki 3 defaya kadar biriktirebilir. Fiora bu yeteneği ile kuleleri darma dağın edebilir veya rakibi kovalayabilir veya kaçabilir. Size küçük bir tüyo; rakibi kovalamak veya kaçmak istiyorsanız, bu yeteneği etkinleştirin ve minyonlara 3 kere normal saldırı yapın. Bu sayede Hareket Hızı kazanacaksınız. Sonra da  HamleHamle yani Q yeteneği ile rakibe fırlayın ve öldürün. Ölmedi ise  Kılıç DansıKılıç Dansı yeteneği ile kuleden hasar yemeden rakibinizi alabilirsiniz.

5.  Kılıç DansıKılıç Dansı : Fiora bir kaç saniyeliğine hedef alınamaz hale gelir ve etraftaki rakiplere hasar verir. Aynı hedefe yapılan saldırılar daha fazla hasar verir. Fiora bu yetenek ile ilk ve son saldırısını aynı hedefe gerçekleştirir.

Şimdi oyunda neler yapmanız gerektiğinden bashedelim...

Early Game (Erken Oyun) 
Oyun başında fazla fazla Saldırı Gücü' nüz olacak. Kullanmaktan çekinmeyelim. Rakibe farm yaptırmayalım. Biz farm yapalım. Rakip Jungle' ın size gelmesini istemiyorsanız, pasifte oynayabilirsiniz. Ben agresif oynuyorum. Çünkü gücümün farkındayım. Fazla fazla farm yapalım. Bu zaman diliminde bir skor çıkarırsak iyi olabilir. Rakibi zorlayalım, farm yapalım ve sonra da...

Mid Game (Orta Oyun),
Diğer koridorlara gidip skor çıkarabilirsiniz veya koridor da kalıp bol bol minyon kesebilirsiniz. Solo Ejder' de kesebilirsiniz. Her şey zafer için...

Late Game (Geç Oyun)
TF' lere  Kılıç DansıKılıç Dansı Ulti yeteneği ile girebiliriz. Veya TF' de tüm arkdaşlarımız öldüğünde ADC' ye Ulti atıp en son saldırımızı ona yapıp yanında bitebiliriz. Sonra da kaçarız. Fiora her zaman, her yerde iyidir. Mükemmel bir şampiyondur. Onun gücünü kullanın...

Rehberime baktığınız için teşşekkür ederim. Biraz kısa bir rehber oldu fakat Fiora olunca söylenecek söz kalmıyor. İyi oyunlar... İyi PENTALAR !!!

Yorumlar