3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
ADC Lucian "Ölüm Makinesi"
 
18
6
Toplam Oy: 24

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Lucian\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Herkese merhabalar arkadaşlar bugün Lucian rehberimle size yardımcı olmaya çalışacağım.Hatam varsa affola :)

Yetenekler:
 Işık SilahşoruIşık Silahşoru  Lucian bir yetenek kullandığında, sonraki saldırısı çift vuruş olur.
Pasifimiz bizim için "hayati" kombomuzun temelini oluşturuyor ve ani hasar vermemizi sağlıyor.
 Işık AtışıIşık Atışı  Lucian Hedefi delip geçen bir ışık huzmesi fıraltır.
Bu yeteneğimiz agresif olmamızı sağlıyor ve temel hasar yeteneğimiz.
 İntikam Ateşiİntikam Ateşi  Lucian'ın yaptığı atış ışık şeklini alır ve rekipleri işaretler. Lucian işaretli rakiplere saldırırsa hareket hızı kazanır.
Bu yeteneğimizi kaçma/kovalama/çalı kontrol etmek/kaçan rakibe son vuruş yapmak için kullanacağız.
 Amansız TakipAmansız Takip  Lucian atılarak kısa bir mesafeyi geçer.
Bu yeteneğimiz koridor safhasında hayati Neden mi ? "Kaçış yeteneğimiz Örn:Blitz'in Q'su üstümüze geliyorsa sıyrılabiliriz". Bunların haricinde kombomuza katkıda bulunuyor.
 İnfazİnfaz  Lucian silahlarıyla bir ışık yağmuru gerçekleştirir.
Ultimizi Baron çalma/Takım savaşları/Kaçan rakipten skor çıkarma için kullanacağız. 

Lucian'dan Bahsedelim:
Lucian agresif bir SGT şampiyonu ama Lucian'ın oynanış tarzı diğer SGT'lerden biraz farklı.Lucian'la yüksek hasar vermek için pasifinizi de kullanmanız gerekli. Örneğin:Q-çift vuruş-W-çift vuruş- şeklinde bir kombo yapmalısınız
Lucian'ın eşyalarında ise önceliği saldırı gücüne vermelisiniz Neden mi "Çünkü o bir SGT". Agresif bir şampiyon oluşu rakibi zorlayacaktır bu yüzden rekip sıçra,şifa vb. kullanabilir hatta üsse dönebilir bu şekilde rakibinizin önüne geçebilirsiniz.

Lucian'ın +'ları
+Agresif bir şampiyon
+Menzili uzun
+Dürtme kabiliyeti yüksek
Lucian'ın -'leri
-Yetenekerini -özellikle ultisini- tutturmak kolay değil.
-Mana sıkıntısı yaşayabilir

Koridor Safhası:
Öncelikle asıl hedefiniz minyonlar olmalı mümkün oldukça son vuruş yapmalısınız.Minyon biçerken temel olarak  Işık AtışıIşık Atışı nı kullanın mümkünse minyonun arkasında bir rakip varken bu yeteneği kullanın ki rakipte hasar alsın . Agresifliğinizden dolayı rakibi sürekli rahatsız etmek de sizin için önemli.
Lucian'la baskınlardan kaçmak da çok zor olmayacaktır. Baskın anında: Yakınınızdaki rakibe İntikam Ateşiİntikam Ateşi  atın ve ona düz vuruş yapın hareket hızıyla mesafeyi açıp ardından da  Amansız TakipAmansız Takip  le sağlıklı bir şekilde baskından kurtulabilirsiniz.

Baron Savaşları:
Öncelikle ultimiz yaratıklara %400 hasar veriyor haliyle Baron çalmada ideal. Baron Savaşındayken arkalarda durun ve mümkün olduğunca hasar verin ardından hem rakibin hem de baronun canı azaldığında "BASIN ULTİNİZİ" ultinizi atarken sağa-sola hareket edinki tüm rakiplere hasar veresiniz. Rakibin mükemmel bir ormancısı yoksa büyük ihtimalle baron sizindir

Takım Savaşları:
Öncelikle siz SGT'siniz gidip de savaşı başlatmayın. Rakip takımın gözü sizin üstünüzde olacaktır dikkatli olun. Bunun haricinde takım savaşında  Işık AtışıIşık Atışı + Işık SilahşoruIşık Silahşoru  İntikam Ateşiİntikam Ateşi  Işık SilahşoruIşık Silahşoru  kombosu ile mümkün olduğunca hasar verin. İnfazİnfaz ı bekletmek çok mantıklı olmayacaktır maximum hasarı verebileceğinizi sezdiğiniz anda ultinizi kullanın.

Lucian'ın İyi Çalışabildiği Destek Şampiyonlarından Bazıları:
 Thresh Thresh : Her ne kadar üzücü bir şekilde olsa da Thresh. Çünkü Thresh agresif bir şampiyon Q'su ile rakibi çektiğinde  Amansız TakipAmansız Takip  ile yaklaşıp pasif+Q+pasif+W+pasif kombosunu uygulayın.Savunma konusunda ise Thresh W attığında  Amansız TakipAmansız Takip  ile yaklaşıp fenere tıklayın ve kurtulun. Ulti konusunda Thresh ultisini atınca siz de Ultinizi atın rakip zaten hücrenin içinde çok hareket edemeyecektir siz de bu sürede maximum hasarı verirsiniz.
 Braum Braum : Luci+Braum'un pasiflerinin inanılmaz uyumu beni hep mutlu etmiştir. Braum un pasifi rakibi 4 vuruşla sersemletiyor. Braum Q attığında siz de  Amansız TakipAmansız Takip +pasif  kombosuyla rakipte 3 yük biriktirin Braum yakındaysa zaten rakibe son vuruşu yapacaktır. Sersemlemiş rakibe kombonuzla hasar verin. Savunma konusunda ise Braum sizi savunmak için E+W kombosunu kullanır uzakta iseniz  Amansız TakipAmansız Takip le Braum'un arkasına geçin ve hasardan kurtulun.  Ulti Konusunda ise Braum Ultisini atınca siz de Ultinizi kullanın rakip zaten sersemleyecektir. Ve orada maximum hasarı verirsiniz.
 Morgana Morgana  Morgana Q atınca rakibe kombonuzla hasar verin. Morgana sizi gayet iyi bir şekilde koruyabilir. Mesela Blitz'in Q'su üzerinize geliyor ve  Amansız TakipAmansız Takip  bekleme süresinde Morgana kullandığı E'yle sizi kurtarır. Morgana efsanevi ultisini kullanınca -diğer desteklerle olduğu gibi- Siz de ultinizi kullanıp maximum hasar verin.
ÖNEMLİ NOT: Arkadaşlar ben sadece bu şampiyonlarla uyum sağlar demiyorum. Genelde alt koridorda gördüğümüz bu 3 şampiyonu açıkladım bunların haricinde. Lucian:  Blitzcrank Blitzcrank , Leona Leona , Lulu Lulu  gibi şampiyonlarla da iyi çalışabilir.

Eşya Dizilimi:
Arkadaşlar ilk eşyada Ebedi'yi görünce şaşırmış olabilirsiniz genelde EUW/NA serverlarında Ebedi ile başlanıyor.
-Farkettiğiniz gibi 2 farklı örnek dizilim var ama ben genelde "Statik'li" tercih ediyorum.

SON:
Lucian'la ilgili anlatacaklarım bu kadar arkadaşlar.Eğer yazının tamamını okuduysanız büyük ihtimalle Lucian aklınızda bir yer etmiştir şimdiden herkese iyi oyunlar :)
Olumlu/Olumsuz tüm yorumarlınızı , Tavsiyeleriniz bekliyorum

Warwick Rehberim: http://www.lolyardim.com/index.php/rehber/build/1643/ormanci-warwick-op

Evet geldik yazımızın sonuna Umarım bu eşya dizilim ve tavsiyelerle oyununuz güzel geçer herkese iyi oyunlar :)Yorumlar