3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
S4 Supportcarry Annie Rehberi
 
5
5
Toplam Oy: 10

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Annie\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

S4 Patchiyle beraber gerek yeni support itemleri gerek asist ödüllerinin arttırılmasıyla support rolü çok değişti. Favorim ise Annie support. Peki  Annie Annie  support neden bu kadar güçlü?

- Yüksek Burst (Ani hasar)
- Alan Etkili Sersemletme
- Koridorda rahatsız edebilme

Bu özellikleri yüzünden "Kill Lane" dediğimiz farma değil öldürmeye dayalı lanelerde oynaması daha yararlı olacaktır. Ben özellikle  Sivir Sivir ve  Lucian Lucian yanında oynamayı seviyorum.

Yetenkler
-Öncelikle W maxlamanız hem alan etkisi sayesinde hem de yüksek hasarıyla 2v2 fightlarda işinize yarayacaktır.
-1 Lv e hem verdiği zırh ve büyü direnciyle sizi biraz daha dayanıklı yapar hem de düşük mana bedeliyle sersemletme biriktirmenize yardımcı olur.
-R>W>Q>E

Rünler-Kabiliyetler
-Yüksek hasar ve biraz da dayanıklılık için 21/9/0 ve B. Nüfuzu/Armor/Ap/Gp10
-Karşınızda yüksek büyü hasarlı birileri varsa Ap nişanları çıkarılıp büyü direnci alınabilir.
-Rünlerdeki 1 Alltın/10sn yerine Ap alınıp 0/9/21 Mastery alınabilir.

Eşyalar
-İlk işiniz  Buzdiş Buzdiş  almak olsun. Bu, itemden kazandığınız altını neredeyse iki katına çıkarır.
-   Ölümateşi Pençesi Ölümateşi Pençesi 'nden önce Şeytanî Külliyat Şeytanî Külliyat +  Keşiftaşı Keşiftaşı alırsanız ward ihtiyacı ortadan kaldırıp verdiğiniz zararı da yüksek tutabilirsiniz.
-Oyun sonunda  Buzdiş Buzdiş 'i satıp duruma göre daha çok ap ya da bir dayanıklılık eşyası alabilirsiniz.
-Keşiftaşı aldıktan sonra  Totem Uğuru (Ziynet) Totem Uğuru (Ziynet) 'nu satıp  Arayıcı Mercek (Ziynet) Arayıcı Mercek (Ziynet)  alabilirsiniz

OYUN STRATEJİSİ

Early Game
-Annie Caitlyn'den sonra menzili en yüksek şampiyondur bunu rakibi rahatsız etmek ve iteminizin pasifinden para kazanmak için kullanın
-Lanede karşıyı rahatsız etmeye çalışın Q-W
-Rakipleinizden fazla açılan olursa sersemletip savaş çıkarmaya çalışın
-6 Lv da sersemletmeyi hazırlayıp Ad Carrynizle birlikte tek bir hedefi burstlemeye çalışın. Sihirdar büyüsü kullanmadan kaçmaları neredeyse imkansızdır.

Midgame

-Özellikle ultiniz doldukça zayıf rakiplerden birini öldürmeye çalışın.
-Sersemletmenizle birlikte (kendi laneiniz pushlanmışsa-Carryniz base'e gittiyse) diğer laneleri ganklemeyi deneyebilirsiniz.

Late-Game
-Karşı Jungle'ı wardlayarak kendinize "avlanma bölgesi" oluşturun. Trinketinizle oların wardları olmadığından emin olun. Sonra yanlız dolaşan bir carry'i  ya da kolay ölebilecek herhangi birini "Ölümateşi-Q-R-W-Q" combosuyla öldürün. Eğer iyi item kasmışsanız bundan kolay kolay kurtulamazlar.
-Bunu yaptıktan sonra (ölseniz bile support'a carry değişmiş olacaklardır) bir carrysini kaybetmiş takımın üstüne gidin, kule alın dragon-baron alın eğer savaş isterlerse savaşın. Sonuç büyük ihtimalle sizin lehinize olacaktır.


Yorumlar