3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Nidalee Üst Koridor Solo Rehberi (S5)
 
8
9
Toplam Oy: 17

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Nidalee\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Selam arkadaşlar. Önceki rehberimden biraz daha ayrıntılı bir Nidalee rehberi hazırladım. Önce şampiyon hakkında biraz bilgilendireyim, sonra artıları, eksileri, build dizilimi, kabiliyetleri, oynanışı sırasıyla gideriz.
Nidalee'nin Artıları ;
+ Nidalee çok işlevsel bir pasife sahip. Çalılarda elde ettiği avantaj onu bir Rengar yapmasa da çok kullanışlı. Aynı zamanda Avlandı işaretinin verdiği hareket hızı ve düşürdüğü büyü direnci muazzam.
+ Puma sureti sağolsun rahat farm yapabiliyor. 
+ Istediği zaman menzilli, istediği zaman yakın dövüşçü olabilme yeteneği ona hem mükemmel bir haras yeteneği, hem de hayvani bir damage veriyor.
+ E skilli sayesinde lanede daha uzun kalabiliyor.
Nidalee'nin Eksileri ;
- Nidalee fazla kırılgan. Ama tfde içeri girserse daha iyi damage vurabilir. Ne yazık ki kırılganlığı onu ad carryler gibi konum almaya zorluyor. En azından bir süreliğine.
- Nidalee puma suretindeki q yeteneğiyle (yere ser) özellikle avlandı işaretli rakiplere felaket hasar verebilir. Fakat bunun için yaklaşması gerekir. Kombonuzu yapmadan önce karşınızdakinin kitle kontrol ve stun yeteneklerinin cdde olduğuna emin olun.
Nidalee'nin Komboları ;
Avlandı Işaretli Rakiplere Karşı ; W+E+Q+W
Bu kombomuzda önce rakibimizi insanken Q ya da W skillimizle işaretlemeliyiz. Ya da ikisiyle birden. ( Kapanımıza basan bir bahtsızın büyü direnci düşeceğinden Q daha çok vurur aklınızda kalsın. ) Rakibi işaretledikten sonra ouma suretine bürünüp W ile üstüne atlarız. (Avlanan rakiplere direk atlar W hatırlatma olsun.) Daha sonra E skillini suratına vurur ve Q ile bitiririz. Bu komboyu yaptığımızda W skillinin cdsi 1,5 sayeye düşüyır ki biz komboyu bitirene kadar W yenilenmiş oluyor. Ikinci W skillinizi ister hasarı verip güvenli bir şekilde dönmek için kullanın ister daha fazla hasar verip skor almak için. Keyfinize göre. 
Dikkat! Puma suretindeyken ki Q skillimiz yani Yere Ser rakibin canı ne kadar az ise o kadar çok vurur. Bu sebeple sakın kombonuzu değiştirip W+Q+E tarzı bir şey yapmayın. Bazen oluyor heyecandan bana da olurdu ama Q yu sonda atmaya alışmanız sizin için daha iyi olur. 
Nidalee'nin Build Dizilimi ; 
Evet dostlar ben Baş Melek Asası ile başlıyorum. Çünkü hem fazla mana yiyor hem de hasar ihtiyacı var. Bu item earlyde büyük yardımcımız. Ilk dönüşünüzde soldaki parçası olan Tanrıça'nın Göz Yaşı'nı ( Tanrıça'nın Gözyaşı Tanrıça'nın Gözyaşı )  alacak paranız olsun dikkat edin. Ikinci item Athena'nın Kadehi yine mana ve yetenek gücüyle size rahatlık sağlar. Bu iki item artı E skilliniz birleştiği zaman lanede saatlerce kalabilirsiniz. Soloda çoğunlukla karşımızda ad şampiyon olur bu yüzden  Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati  olmazsa olmazımız. Kalan itemlerimizde takım savaşlarımızda sağlam bir damage vurabilmemiz için yetenek gücü odaklı. Çizme olarak ben gezgin tercih ediyorum çünkü Nidalee mid lanele bağlantılı olmalı bence hızlı gidip gelebilmesi önemli. Ikincil tercih olarak Ninja Tabisi veya Sihirbaz Papuçları olabilir. Efsuna Sığınak uygundur.
Nidalee'nin Kabiliyetleri ; 
Kabiliyetleri normal bir ap carry'nin kabiliyetleri. Eğer kendinize güveniyorsanız ben Nidalee'de safe oynarım diyorsanız o savunma bölümündeki 9 puanı işlevsele de verebilirsiniz. Karar sizin.
Nidaee'nin Rünleri ; 
Rünler benim klasik ap rünlerim bol büyü nüfuzlusundan. Bu büyü nüfuzları Mızraklarımızı karşı tarafın korkulu rüyası haline getirecek. Zırhımız çok önemli çünkü dediğim gibi karşı genellikle ad oluyor. 
Nidalee'nin Spelleri (Büyüleri) ;
Teleport, Flash ( Işınlan, Sıçra ) tercih ettim. Çünkü bana göre teleportsuz solo bazı istisna champler dışında zorlanır. Hem bot koridoruna kritik gangler olsun. Hem farmınızı önde tutmak, ya da geri kaldıysanız yetişmek olsun çok gerekli görüyorum. Flash zaten ganglerden ve tehlikeli ataklardan kaçmak için bire bir. Tutuştur tercih etmedim çünkü Nidalee rahat farm yapabiliyor ve ve fikrimce killi alamayıp base çektirse de aşırı bir kaybı olmaz , kendisi snow ball bir hero değildir killsiz de yapar.
Nidalee'yi Nasıl Oynamalı ?
Nidalee'nin baş düşmanları Assasin(Süikastçi) şampiyonlardır. Karşınızda Zed, Akali vs assasinler varsa safe oynayın harası az tutup farm focuslayın. Yavaş ve hareketsiz herolar karşısında agresifleşin ve lanein kontrolü elinizde olsun. Midle paslaşarak oynamanız team fightlarda güzel şeyler ortaya çıkarır. Ayrıca ara bir bota bakın kritik anlarda tpniz hazır olsun. 
Nidalee Karşısında Güçlü Olanlar ;
 Diana Diana 
 Akali Akali  
 Fizz Fizz 
Nidalee'nin Karşısında Güçlü Oldukları ;
 Jayce Jayce 
 Lux Lux  
 Garen Garen 

Evet rehberin sonuna geldik umarım yararlı olmuştur olumlu olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.


Yorumlar