3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Shaco Orman Build
 
22
10
Toplam Oy: 32

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Shaco\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Merhabalar,
Erken oyun Shaco için büyük önem taşımaktadır. Oyunun bu kısmında Shaco çok güçlüdür ve oyunu taşıyabilecek yetiye sahiptir.

Oynun Başında izlenecek yollar.

1. Hızlıca Golem'e koşun( Mavi) ve dakika 1:10 olduğunda Golemin arkasına gelecek şekilde olabildiğince  Soytarı Kutusu Soytarı Kutusu  (w) yerleştirin.

2. Eğer karşı tarafa saldırı düzenleyecekseniz şayet takım arkadaşlarınıza alışverişlerini çok seri bir şekilde halletmelerini söyleyin. Rakibe göre yapacağınız saldırı değişiklik göstermelidir. Karşıda  Lee Sin Lee Sin  gibi enerji bazlı bir şampiyon varsa rakibin Golemine (mavisine) yönelin. Fakat karşısa örneğin  Fiddlesticks Fiddlesticks gibi mana bazlı bir şampiyon varsa ilk almak isteyeceği buff mavi olduğundan dolayı direk kırmızıya gidin.
Unutmayın ki karşı tarafın ormanına saldırdığınızda rakip ödeşmek isteyecektir. Bu sebeple oyundaki destek karaktere sizin çalınması en muhtemel kırmızı/mavi buff'ınıza totem yerleştirmesini isteyin.


Rakip Gankleri Counterlamak
Ilk olarak yukarı gank atan şampiyonlardan herhangi birisi rakip takımda varsa resimde görüldüğü gibi o gelmeden siz orada onu bekleyin. Koruluğa  Soytarı Kutusu Soytarı Kutusu atın böylece Atatürkün yunanlılar için " geldikleri gibi giderler" sözü rakip ormancı için geçerli olacaktır.

Aşağı koridorda Totem olması ihtimaline karşılık buradan duruma göre sağa veya sola sıçrayarak takımınızdakı Saldırı gücü taşıyıcısına bir adet kill aldırabilirsiniz.

Aşağı koridorda defansif bir gank atmak içinse bu şekildede bir yol izlenebilinir.

Orta koridora sürekli yardımcı olmak belkide en büyük göreviniz. Nede olsa standartlaşmış olarak oyun belli bir zamandan sonra orta koridor üzerinden seyir ediyor.
1. Seçenek Rakip ormandan Gank
2. Seçenek Nehirden Gank
Oyunun Sonarlına doğru olan takım savaşlarında malesef Shaco takım sırtlayabilecek bir durumda olmuyor ve takım savaşları için çok yararlı bir şampiyon değildir. Sadece kırılgan bir yapıya sahip olduğunuzu unutmayın takımınzdakı tank ortalığı kızıştırmadan sakın ortaya zıplamayın.

Olası bir takım savaşında ortalık karıştıktan sonra Kandırmaca Kandırmaca ile ortaya zıplayın. Hala gizliyken Halüsinasyon Halüsinasyon ile kendinizi klonlayın. Klonunuz gizli olmayacağından rakip ilk ona saldıracaktır. Daha sonra en kırılgan rakibe odaklanın.

Rehber umarım açıklayıcı olmuştur. 

Yorumlar