3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
AP Ezreal Orta koridor rehberi -
 
15
11
Toplam Oy: 26

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Ezreal\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Merhaba arkadaşlar bu rehberimde sizlere pek tercih edilmeyen ama gerçekten güçlü bir ap mid lane herosu olan Ezreal ı tanıtacağım. 

Aslında Ezreal daha çok adc olarak tercih edilse skilleri onun ap şekilde de kasılmasına müsade ediyor.  Gizemli AtışGizemli Atış  skilli hariç tüm skilleri ap dir. 

Şimdi gelelim artı ve eksilere

ARTILAR : 
+ erken oyunda güzel hasar verebiliyor 
+ q sayesinde minyonlara son vuruş yapabilirsiniz
+ kaçma mekanizması mevcut
+ ulti sayesinde kaçmakta olan veya b atan rakibinizi gafil avlayabilirsiniz. 

EKSİLER : 
- erken oyunda mana sıkıntısı çekiyor. 
- bütün yetenekleri skillshot şeklinde olduğu için tutturması zor. Alışmak gerek.
- agresif oynamazsanız geri düşebilirsiniz. mutlaka harraslayın 
- skillerinizi düzgün kullanamadığınız zaman teke gidersiniz mazallah :) 
- minyonlara son vuruş yapmak bir hayli zor. Q yeteneğini kullanabilirsiniz. 

Sırada yetenekler var : 

Pasif :  Büyü Gücü YükselişiBüyü Gücü Yükselişi : Ezreal rakiplere ya da canavarla ve minyonlara yetenekleri ile hasar verdiği zaman saldırı hızı kazanır. Bu etki 5 defa birikebilir. 


Q :  Gizemli AtışGizemli Atış : Bu yetenek hafif uzun menzilli ve Ad vuran bir yetenek. Harraslamak için ideal. 

W: Özüt AkışıÖzüt Akışı  : İlk olarak geliştirmemiz gereken yetenek. Bu yetenek sadece şampiyonlara hasar verir. Minyonlara veya canavarlara hasar vermez. Q ya nazaran menzili biraz daha kısadır. 

E:  Sihir GeçişiSihir Geçişi : Bu yetenek bizim kaçma ve kovalama yeteneğimiz. Tıkladğımız yere ışınlanmamızı sağlıyor. Zed in w sine benziyor biraz. Ancak bu skill hasar veriyor. 

R :  İsabet Dalgasıİsabet Dalgası :  Draven Draven  Ashe Ashe  Jinx Jinx  şampiyonlarını ultisinden hiçbir farkı yok. Ap vurur ancak genişliği biraz daha fazladır. 
OYNANIŞ 

ERKEN OYUN : 

Erken oyunda ilk  Gizemli AtışGizemli Atış  açmamın sebebi minyonlara son vuruş yapmayı kolaylaştırmak ve menzili sayesinde rakibi harraslayabilmektir. 2 lvl olduktan sonra yavaş yavaş agresifleşmeye başlamanızı öneririm. E-W-Q kombosu yaptıgınızda 3 lvlde rakibin yarı canını alabilirsiniz. Olabildiğince minyon kesin ve pırıltıyı bir an önce çıkmaya bakın. Pırıltı sayesinde 3 lvl kombonuz daha çok can yakacaktır. E kullandıktan sonra W bastıgınız zaman ilave hasar verecektir. 

ORTA OYUN : 

Orta oyunda  Lich Boğan Lich Boğan  çıkıldıktan sonra diğer lane lere yardıma gidebilirsiniz. ( roaming de denilir buna ) 
Takım arkadaşlarınıza skor kazandırmak oyunu almanıza yardımcı olacaktir. Skilleri tutturamıyorsanız  Sihir GeçişiSihir Geçişi  ile rakibin yanına gelerek Q-W kombosunu daha kolay atabilirsiniz. 


OYUN SONLARI : 

Ultinizi mutlaka tf lere saklayın. Takımınızda  Braum Braum  Amumu Amumu  Malphite Malphite  Lissandra Lissandra  Yasuo Yasuo  gibi şampiyonlar varsa ulti kombo yapabilirsiniz. Bu şampiyonlar ultilerini güzel kullanırlarsa sizin de o kadar çok rakibe ulti isabet ettirme şansınız vardır. Ve ultiniz de ap vurduğu için inanın çok can yakar. 

TAKTİKLER : 
- 3 lvl kombomuz şu şekilde :  Sihir GeçişiSihir Geçişi -   Özüt AkışıÖzüt Akışı - Gizemli AtışGizemli Atış 
- 6 lvl kombomuz ise şöyle :  İsabet Dalgasıİsabet Dalgası - Sihir GeçişiSihir Geçişi - Özüt AkışıÖzüt Akışı -  Gizemli AtışGizemli Atış . Bu kombo Siv HD videolarında gördüğümüz rakibi eriten kombo. 
-  Sihir GeçişiSihir Geçişi  ile rakip yeteneklerinden kaçabilir rakibi kovalayabilir ya da duvarlardan geçebilirsiniz. 
- Lich boğan sizi yetenek kulladıkca daha güçlü yapacaktır. Ard arda yetenek kullanmaktan çekinmeyin. 
- Mana tüketimi çok olan bir şampiyon olduğu için ormancınızda sürekli mavi güçlendirmeyi size vermesini isteyin. 
- Eğer kolay kill alabiliyorsanız Mejai çıkabilirsiniz kill başına yetenek gücü verir ve 20 stack biriktiriyor ve bu çok iyi bir yetenek gücü değerine döüşüyor. 


RÜNLER : 
Her zamanki gibi klasik ap rünlerini tercih ettim. 
 +1,34 büyü direnci+1,34 büyü direnci : karşımıza % 90 ihtimalle ap bir hero geleceği için yardımcı olacak bize. Gelebilecek ad herolar gercekten sayılı. Örnek :  Yasuo Yasuo  Zed Zed  Talon Talon  
 +1 zırh+1 zırh : Gelebilecek ad herolara karşı önlem, aynı zamanda tf lerde ya da ganklarda ölmemizi biraz da olsa geciktirebilir. 
 +0,87 Büyü Nüfuzu+0,87 Büyü Nüfuzu : Rakip büyü direnci çıkacağı için bu rünler işimize yarayacak. 
  +4,95 yetenek gücü+4,95 yetenek gücü  : Erken oyunda rakibe iyi hasar vermemiz için bu rünler çok önemli. 

Rehber burda son  buluyor arkadaşlar yorumlarınız beklerim umarım yardımcı olur. 
Yorumlar