3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
S5 Jungle Vi
 
7
3
Toplam Oy: 10

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Vi\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

 Patlama KalkanıPatlama Kalkanı Vi kalkan yükler ve yeteneklerle beraber kalkan devreye girer.
 Duvar DelenDuvar Delen sayesinde uzak  mesafedeki rakipleri yakalayıp güzel bir gank atabilirsiniz. aynı zamanda isabet ettiğinde rakibi geriye savurur ve stunlamış gibi olur.
 Ezici DarbelerEzici Darbeler pasif bir yetenektir. rakibin zırh direncini düşürür ve saldırı hızı artar.
 Orantısız GüçOrantısız Güç en çok hasar veren yeteneği. 2 yük biriktirir ve  kullandığınızda arkadaki rakiplere de hasar verir.
 Saldırı ve DarpSaldırı ve Darp oyun başında fazla hasar vermeyen ama rakibin kaçmasını önleyen bir ultidir. gank atarken eğer rakip mesafeyi açtıysa ulti ile durdurabilirsiniz. aynı zamanda takım savaşlarında nişancıyı aradan çıkarmak için çok güzel bir ulti.

ilk olarak mavinin ordaki kurbağadan çarp atıp başlamanızı öneririm. kurbağadan aldığınız zehir özelliği 2 levelde çarpsız da maviyi kesmenize yardımcı olur. maviyi kestikten sonra çarpınız gelecektir ve canınız yarıda olacaktır. köpekleri de  zorlanırsanız çarp ile kesip erkenden 3 level olup hemen bir gank atabilirsiniz. sinsi kılıcımızı aldıktan sonra çarpımıza özellik gelecektir ve sayesinde çarpımızı rakip şampiyonlara da atabilir ve yavaşlatabiliriz. canavarların sağına veya soluna geçip  Duvar DelenDuvar Delen i sonuna kadar yükleyip hepsine birden hasar verebilirsiniz. 

karşıda  Rengar Rengar,  Tryndamere Tryndamere veya  Lee Sin Lee Sin  gibi kırmızıdan başlayan ormancılar olursa  ilk kırmızınızı almanızı tavsiye ederim. çünkü maviden başalayacağınızı bildiğinden kırmızınızı çalabilir.

diğer tarafsız canavarlar çarp ile kesildiğinde verdiği özellikler;
köpekleri keserseniz; etrafta, gezinen totem görevini gören (kalistanın w su gibi) bir şey kendiliğinden dolanarak ormanınızdaki rakipleri görebilirsiniz.
kargaları keserseniz; çalılarda görünmeyen rakip totemleri görünür kılan bir özellik verir. süresi çok uzun değildir ama.
taşları keserseniz; canavarlara ve minyonlara vurduğunuzda sersemletir ama şampiyonlarda işe yaramıyor.

en güzel ganklarınız 6 level olduğunuzda olacaktır. çünkü yukarda da yazdığım gibi ultiniz ile kaçmaya çalışan uzak mesafedeki rakibi durdurup takım arkadaşınıza bir skor kazandırabilirsiniz.

maç eğer iyi gitmiyorsa, orman iteminden hemen sonra full tank da kasabilirsiniz. 

soloda da oynamanızı öneririm. oyun başında e ile inanılmaz bir hasar veriyor.

Hatalarım baya olabilir, söylerseniz sevinirim.

Yorumlar