3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Orta Koridorun Kaçkını /S5 AP Mid Shaco (Ölümateşi Düzeltildi)
 
7
4
Toplam Oy: 11

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Shaco\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

S5'de  Shaco Shaco  mid gerçekten çok zor. Eskidende zordu fakat S5'deki düzenlemeler yüzünden dahada zorlaştı. Oyun başında skillerinizi iyi kullanmanız gerekiyor çünkü mananız çabuk bitiyor. Oynamak zor demiştim değilmi ? birde karşınızda  Ahri Ahri veya Brand Brand  varsa oynamak nerdeyse imkansız gibi oluyor fakat karşınızda  Yasuo Yasuo  hariç ad bir şampiyon varsa çok rahat ezersiniz. 

Rünlerimizde 2yetenek gücü 1tanede mana yenilenmesi cevheri olduğunu görmüşsünüzdür. O 1cevheri 2.doran yüzüğünü almayalım diye koydum. 

Şimdi +lara ve - lere geçelim.

Soytarı KutusuSoytarı Kutusu skill imiz  sayesinde rahat farm yapabilme ve doğru yere konulduğunda düşmanın kaçmasını engelleme.

Çift Zehirli BıçakÇift Zehirli Bıçak kaçan düşmanı yavaşlatma ve yüksek meblada hasar verme.

KandırmacaKandırmaca Rahat kaçış özelliği, kaçanları yakalama ve kritik hasar vurma

HalüsinasyonHalüsinasyon Kule tanklatma ve koridorda 2kişi gibi oynayabilme. Kaçarkende rakibi kolayca aldatabilirsiniz.

Arkadan VuruşArkadan Vuruş kaçanlara arkalarından yüksek bir hasar verme avantajı.

-Rün ve kabiliyet dizilmemişse mana sorunu

-Minyon kesme sorunu

-Fazla hasar alma sorunu

-Skilleri harcadığımızda fazla hasar verememe sorunu.

 Shaco Shaco 'muzun orta koridordaki +larını ve -lerini gördünüz. Şimdi sıra geldi komboya arkadaşlar.

Kombomuz şöyle:  KandırmacaKandırmaca  Arkadan VuruşArkadan Vuruş  Soytarı KutusuSoytarı Kutusu  Çift Zehirli BıçakÇift Zehirli Bıçak ve eğer adam ölmez ise  HalüsinasyonHalüsinasyon 'uda ekliyoruz.

Komboyu skill resimleriyle gösterdik. Birde anlatalım. Komboyu anlatmadan önce söyleyeyim herifin sizi görmemesi gerek ilk skill inizi atarken.: Kandırmaca ile adamın arkasına geliyor ve arkasından vurarak arkadan vuruş pasifi ile ağır bir hasar veriyoruz. Arkadan hasarımızı verdikten hemen sonra adamın kaçacağı yere doğru soytarı kutumuzu yerkeştiriyoruz.
          
 Soytarı kutumuzu yerleştiriyoruz fakat adamın dibine değil. Adamın kaçacağı yöne doğru ve uzağa yerleştiricez. Adam soytarı kutusundan hasar aldı veya almadı çift zehirli bıçak skill imizide atıyoruz. Adamı hem yavaşlatmış hemde tüm hasarımızı vermiş oluyoruz. Artık ölmemişte Halüsinasyon skill imizide açıyoruz ve tutuşturumuzu bırakıp ardından klonumuzu yolluyoruz. Klonumuz onu ya patlayarak tada vura vura öldürecek (burda yayazmadım diye ölüm ateşinizi veya hextech inizi kullanmamazlık yapmayın)

TakımSavaşında yapacaklarımızda pek bir fark yok.  O yüzden onu anlatmıyAcağım ve tek birşey söyleyeceğim: adc gibi sizde geride durun ön saflarda olmayın.

Kabiliyetlerde mana yenilenmesi ve hareket var. Bunlar benim zorunlularım. Saldırı hızı kabiliyetini açtığımı görebilirsiniz. Onu daha rahat öldürebilmemiz için açtım. Saldırı hızı: daha çabuk öldürebilme.

 Eşyalarda ise bayağı ayrı ayrı ayırdım. Morellonomikon dediğim gibi can potuyla kurtulmamaları ve onun gibi şeyler için. Evet arkadaşlar benden bu kadar. Şu an evde olmadığım için telefondan yazdım. Özel birşey görüşmek isterseniz facebookta ismim Shaconun Klonu. Başka bir rehberde görüşmek üzere.

Yorumlar