3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Mekanık Kız Orianna OP!
 
11
2
Toplam Oy: 13

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Orianna\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Orianna Artıları:
+Pasifi sayesende mana harcamadan kolay minyon kesebilen bi hero
+Ultisi tfleri çok rahat kazandırabilir
+Late Gamede durdurulamaz bi güçe sahip
+E si sayesinde lanede dürtülmelere karşı dirençli
+Countera dayanıklı
Orianna Eksileri:
-Earlyde çok güçsüz
-Tek yiyor
-Suikastçilere karşı güçsüz kalıyor
-Manası çok çabuk bitiyor

Klasik dürtme:Q W
Kaçarken veya kovalarken w skilinizi kendiniz üzerinde kullanmayı unutmayın çünkü w skili sadece hasar vermekle kalmayıp dostlarınızı ve sizi hızlandırırken düşmanlarınızı yavaşlatır
Orianna ile canınız azken ormancınız ganga geldiğinde sakın sizde koşturarak kill verme riskine girmeyin ormancınıza e ile kalkan verin ve ormancınız karşı mid oyuncusunun canını azalttığında w basarak killi alın (yada en azından asisti :) )
Oriannanın en büyük artısı olan ultisi ise tutması çok kolay olan bi skill değil Team fightlara gelindiğinde ise en az 3 kişiye tutturulmalıdır.
Leblanc'a karşı:
Leblanc ahriden sonra en çok zorlanacağınız hero.Çok defansif,minyona dayalı oynamalı ve mananızı e skiline saklamalısınız. Leblanc q attığı anda e skiliyle onun hasarını azaltmalısınız.İlk olarak başmelek asasını çekerek başmeleği serapha geçirerek seraphın aktifi olan kalkanla lanede rahat edince normal oyuna dönebilirsiniz.
Ahri'ye karşı:
Ahri en zorlancağınız hero.Öpücüğüyle sizi mahvedebilicek bir hero.Ahriden ancak oriannaya alışınca kaçabilir ama size kısaca ne yapılacağını anlatcam.Ahri size q attığında e ile dodgelamalısınız fakat e attığında tek yapabileceğiniz şey kendi altınızda w açarak hızlanıp kaçmanız öpücüğe tutulduğunuzda yüksek ihtimalle ölürsünüz.
Katarina'ya karşı:
Katarina q attığınızda e atmalısınız.Katarinayı dürtmek çok kolaydır.Kata ulti attığında ulti atmalısınızki ultisini ctleyin.
Ad Midlere Karşı (Zed,Talon,Jayce,Yasuo vb.):
İlk olarak zhonya çıkın ve kalkanızı iyi kullanın :)
Son olarak daima her heroya junglerınızın earlyde mide gelmesini isteyin ki zaten kasınca oyunu taşıycaksınız :)


Yorumlar