3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Karma Orta Koridor (Sezon 5)
 
8
1
Toplam Oy: 9

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Karma\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Merhabalar Rehberime hoşgeldiniz

Karma deyince aklımıza destek karakteri geliyor değil mi ? Oysa harika bir orta koridor şampiyonu olarakta kullanılabilir.Oyunun erken safhalarında iyi nişan alabilirseniz rakibi çok zorlayabilirsiniz. MantraMantra yeteneğinin ilk seviyeden açık olması büyük bir avantaj üstelik bekleme süreside kısa.Karma'nın yeteneklerine bakalım:

 Güçlenen AteşGüçlenen Ateş (Pasif):Karma yetenekleriyle ve normal saldırılarıyla bir rakibe hasar verirse  MantraMantra yeteneğinin bekleme süresi kısalır.Rakibi dürtmemiz için güzel bir neden :)

 MantraMantra (R) :Aktif edildiğinde kullanılacak sıradaki yeteneğe ek özellik kazandırır.

 İçindeki Alevİçindeki Alev (Q) :Karma'nın bekleme süresi kısa olan saldırı yeteneği.Rakibe veya minyonlara deydiğinde patlar ve çok dar bir alana da hasar verir.
MantraMantra ile Kullanıldığında: daha fazla hasar verir ve rakibi büyük ölçüde yavaşlatır.Ayrıca rakip birime deydiğinde dar bir alan oluşur ve kısa süre içinde yok olarak ekstra hasar verir.

 Değişmez KararDeğişmez Karar (W) :Rakip şampiyonla Karma arasında bir bağ kurulur Bu bağ rakibin canını azaltır lakin rakip, Karma'dan uzaklaşırsa bağdan kurtulabilir.. birkaç saniye sonra rakip yerine sabitlenir.
MantraMantra ile Kullanıldığında:Yine aynı etkileri gösterir fakat bu sefer bağ koparılmadığı sürece Karma büyük bir hızla can yeniler

 EsinEsin (E) :Karma 1.5 saniyeliğine büyük bir hareket hızı kazanır.Ayrıca 4-5 saniyelik hasarı emen bir kalkan verir.Kendine,takım arkadaşlarına ve kendi takımının minyonları üzerinde kullanabilir.
 MantraMantra ile Kullanıldığında: Esin kullanıldığında çevredeki rakiplere hasar verir.Ayrıca Esin kimin üzerinde kullanılırsa onun çevresindekilerde bu kalkana sahip olur.


Şimdi Karma'nın pozitif (+) ve negatif (-) yönlerine bakalım:

Pozitif Yönleri
+Mantra yeteneğinin 1.seviyeden itibaren açık olması
+Oyunun erken safhasında çok büyük hasar çıkarabilmesi
+Kovalama ve kaçma açısından yetenekleri elverişli
+Mid olarak kullanılsa bile takım savaşlarında  EsinEsin +  MantraMantra  yeteneğiyle takımına büyük bir katkı sağlayabilir
Değişmez KararDeğişmez Karar yeteneğiyle baskın yapmaya elverişli olması
+Oyun taşıma potansiyeli olması
+Düşük bekleme süresi

Eminim aklıma gelmeyen daha birçok iyi yönleri vardır :)

Negatif Yönleri
-Mana sıkıntısı yaşaması
-Kırılgan olması
-Hasar veren az yeteneğinin olması
-Öğrenilmesi ve ustalaşması oldukça zordur.

Yetenek kullanım sıralaması:

 Değişmez KararDeğişmez Karar tam rakip sabitleneceği an  MantraMantra + İçindeki Alevİçindeki Alev bu şekilde rakibe büyük bir hasar verebilirsiniz.Değişmez Karar'ı kullandığınızda rakip size hasar vermeye çalışırsa  EsinEsin yeteneğiyle hasarın bi kısmını soğurabilirsiniz.Kaçıyorsa yine Esin yeteneğiyle hızlanıp rakibe yetişebilirsiniz.

Karma bu şampiyonlara karşı zayıftır:

 Veigar,Xerath,Swain,Nami,Talon,Malzahar


Karma bu şampiyonlara karşı güçlüdür:

LeBlanc,Morgana,Fizz,Leona,Vi,Diana


Önerdiğim kostüm:Lotus Çiçeği Karma

Şahsen ben klasik Karma'yı daha çok beğeniyorum fakat yine de sizin tercihiniz.

Umarım beğenmişsinizdir.Yazmayı unuttuğum kısımlar olmuşsa şimdiden özür diliyorum malum sonuçta ilk rehberim eksiklikler çıkabilir :)İyi oyunlar dilerim..
Yorumlar