3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Draven Nasıl Oynanır ? S5 Build - Taktiklerle
 
17
7
Toplam Oy: 24

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Draven\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Selamunaleyküm arkadaşlar öncelikle oyunda diğerleri gibi bi kaç yıldır oynamadığımı belirtmek istiyorum. 3-4 aydır oynuyorumdur toplasan. Oyuna ilk başladığımda bana Draven'ı önerdiler bende bayağı sevdim. Her oyunda Draven oynuyorum işte Draven or feed e kadar geldi durum çünkü başka şampiyon oynamayı bilmiyorum :D:d Neyse işte anlayacağınız main şampiyonum. Zaten egosu da beni benden alıyor Yorumcu Draven skin'i bi harika. "Draven değil Draaaaven."

Ne kadar iyi anlatabilirim pek emin değilim ama elimden geldikçe anlatmaya çalışacam.

Yeteneklerden başlayalım.

 Draven LigiDraven Ligi: Bu pasifimiz. Şöyle işliyor: her canavar minyon vs. öldürdüğümüzde veya her balta tuttuğumuzda 1'er pasif yükü birikiyor bu pasif ne kadar birikirse kill aldığımızda (asist aldığımızda da oluyor muydu hatırlamıyorum) o kadar fazladan altın alıyoruz. Örneğin 150 pasif biriktirdiysek kill aldığımızda 300 gold alacaksak 450 gold alıyoruz.

 Dönen BaltaDönen Balta: Draven'ı Draven yapan baltalardan bahsedelim. Arkadaşlar Q ya bastığımızda elimizde bir balta dönmeye başlıyor ve bu baltanın bir süresi var eğer bir minyona falan vurmazsak kayboluyor.
Balta elimizdeyken minyona veya rakip bir şampiyona vurduğumuzda sağımızda veya solumuzda yerde sarı bir işaret beliriyor.
Eğer Yorumcu Draven varsa bu işaret mor bir mikrofon oluyor tabii. O işarete gittiğimiz zaman balta tekrar elimizde dönmeye başlıyor.
Bir elimizde balta dönüyorken tekrar Q ya basarsak ikinci baltayı açmış oluyoruz bu sefer her iki elimizde de balta dönmeye başlıyor.

Balta hep kafasına göre bir yere mi düşüyor derseniz. Hayır. Eğer minyona veya rakibe tıkladığınızda balta elinizden tam çıkarken ne tarafa doğru giderseniz balta da o tarafa doğru düşecektir.

Baltalarla ilgili not: Elimizde iki balta dönüyorsa tekrar bir rakibe baltalarımızı sallarken Q ya basarsak bu sefer hem iki elimizde de balta olur hem de havada 1 tane baltamız olur yani 3 tane baltamız olur toplamda. Saldırı hızına gerek kalmadan karşımızdaki rakibi eritiriz.


 Adrenalin SeliAdrenalin Seli : W skillimiz, bize anlık saldırı hızı ve hareket hızı sağlıyor. Her balta tuttuğumuzda bu skillin süresi sıfırlanıyor. Yani savaşa girdiğinizde elinizde iki balta olsun her tutuğunuzda W ye basın seri seri kill alın. Kaçarken veya kovalarken de kullanabileceğimiz bir skilldir kendisi.

 Geri DurGeri Dur : E skillimiz, düz bir mesafede giderek vuranı yana savuruyor. Savaşa girerken ilk önce bir balta atıyoruz ardından bu skilli atıp W basıp sürekli baltalarımızı sallıyoruz rakibe. Ayrıca baskına uğradığımız zaman gelen rakibi E atıp yavaşlatıp kaçabiliriz. Yani kaçarken kullanabileceğimiz bir skill veya birini kovalarken yavaşlatmak amacıyla kullanabiliriz.

Dipnot: Bu skille Nunu, Katarina, Miss Fortune gibi şampiyonların ultileri ctliyebiliyoruz. TF lerde bu skilli bekletmekte fayda var yani.

 Ölüm PervanesiÖlüm Pervanesi : Ultimisss. Haritanın ebesine kadar giden skillimiz. Her rakibe vurduğunda verdiği hasar azalıyor. Tekrar R ye bastığımızda hasarı yine en tavana çıkıp geri dönüyor. (Not: Ultiyi attıktan sonra geri dönerken biz nereye gittiysek ultimiz de bizim olduğumuz yere gidiyor. Bu durumda rakibin arkasında kalmaya özen gösterin.) Eğer savaştayken karlı çıkacağınızı düşünüyorsaniz ultinizi sona saklayın. Çünkü rakip kaçabilir arkasından sallayıp killinizi alabilirsiniz.

Rünlerde saldırı hızı cevheri yerine can çalma da kullanabilirsiniz.

Draven karşısında güçlü güçsüz kimler diye sorarsanız karşıdaki adc ile support ile alakalı bir durum yoksa Draven'ın karşısında güçsüz kaldığı bi şampiyon olduğunu sanmıyorum. Örneğin;

Karşıda Jinx ile Blitz veya Thresh varsa biri çeker jinx arkamıza W atar kaçış mekanizmamızın olmaması yüzünden sıkışıp ölebiliriz. Tabii oyunda ne kadar iyiyseniz bu ihtimal o kadar azalıyor.

 Blitzcrank Blitzcrank
 Thresh Thresh
 Leona Leona
 Alistar Alistar

Bu supportlar karşısında bayağı rahatsız olduğumu söyleyebilirim.

Menzilleri yüzünden ise

 Caitlyn Caitlyn
 Varus Varus
 Sivir Sivir
 Ezreal Ezreal

Gibi adcler can sıkıcı olabiliyor.

İtemlerden bahsetmem gerekirse:
İlk başta  Kanasusamış Kanasusamış  almamın sebebi koridorda daha fazla durmamızı sağlıyor hemen ardından saldırı hızı ve hareket hızı sağladığı için  Savaşçı Çizmeleri Savaşçı Çizmeleri alıyoruz. (Draven hareket hızı azken bayağı tehlikede demektir) Efsun olarak sığınak uygundur.
Hemen ardından  Ebedi Kılıç Ebedi Kılıç  ile kritik oranı arttırması vs. Draven'ın ilacı gibi bir item diyebiliriz. Son güncellemede kritik oranı 20 ye düşürüldü fakat bu açığı  Hayalet Dansçı Hayalet Dansçı  ile tamamlıyoruz bunun da kritik oranı 30 dan 35 e çıkarıldı. Yani bi değişim olmadı. Çoğu rehberde statik hançer seçildiğini görüyorum ben kullanmıyorum. Çünkü Draven saldırı hızı ve kritiğe aşık bir şampiyon bunu da en iyi hayalet dansçı karşılıyor.
Oyunda tank varsa da yoksa da (ki muhtemelen her oyunda var)  Son Fısıltı Son Fısıltı alıyorum. Zaten bunlar sabitleşmiş itemler.
Son item olarak savunmaya hiç gitmiyorum direk  Youmuu'nun Hayaletkılıcı Youmuu'nun Hayaletkılıcı alıyorum doğru pozisyonu bulduktan sonra tf lerde bu itemi de aldıktan sonra iki vuruşta kim gelirse gelsin eritiyorum zaten.
Bu itemlerle beraber birde Baltanızın saldırı gücünüzden %85 fazlasını kritikle beraber vurduğunu düşünün uuuu beybi beybi.

Heyecana gerek yok derseniz  Koruyucu Melek Koruyucu Melek alabilirsiniz size kalmış.

Combolardan bahsedecek olursak pek comboluk olay yok aslında ama savaşa girerken elimizde 2 balta olmasına özen gösterelim. Savaşa girerken;
Elimizde iki balta var diye varsayıyorum eğer yoksa Q...W-NS-E-R-W-NS  (NS: Normal Saldırı) şeklinde gider. Balta tuttukça Adrenalin Seli sıfırlandığı için sürekli W ya basmamız lazım. 

Bu arada arkadaşlar benim de uygulamam gereken ama arada uygulayamadığım bir durum var. Savaştayken sadece elinizdeki baltalara odaklanmanız gerek. Düşürürsek biraz zor durumda kalırız. O yüzden sadece baltaların düşeceği yerlere odaklanın, yapabiliyorsanız kite yapın savaş heyecanıyla rakibin ölmesine odaklanmayın baltaranıza sahip çıkın onlar sizin her şeyiniz. (Kite:rakibe vurup bir yöne doğru hareket etmek sonra tekrar vurmak tekrar o yöne hareket etmek, veya başka yöne. Kısacası mouse'unuzun sağ tuşuna abanmak demek). 

Draven'ın artıları:
+Anlık hasarı yüksek.
+Rahat farm yapabiliyor.
+Kasıldığı zaman durdurulamaz bir hal alıyor.
+Geri kaldığı zaman toparlaması kolay (pasifi sayesinde)

Eksileri:
-Kaçış mekanizması yok. Baskın yediği zaman işi biraz zor.


Sevdiğim bazı diyaloglarını da yazmak istiyorum.

Öldüğü zaman:
-SS vermezseniz olacağı bu işte.
-Draven karşı takıma avans veriyor.
-Acımadı kiiii.

-Draven değil Draaaaaaaaven.
-Söyleşi için BayE yerine Charmie'yi isterim.
-Gelin oyunun önde gelen isimlerine bir göz atalım. Draven, Draven, Draven, Draven ve tabii ki Draaaaaaven.
-Draven'ı yasaklamadılar yaaav.
-Tarayıcınızın ayarlarıyla oynamayın Draven dönecek.
-lolesports.com kullanıcılarının %100'ü Draven'ın kazanacağını söylüyor.
-Draven'dan bahsettiğimiz yeter peki ya, Draaaaaaaven?
-Bu ebedi kılıç çok can yakacak
-Draven hayalet dansçımı almış?

Egosu beni benden alıyor :DdYorumlar