3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
[S5] Kennen - Solo Top (Ufak Detaylar) - Build Rehber
 
9
3
Toplam Oy: 12

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Kennen\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Kennen rehberime hoşgeldiniz. Bu rehberde Kennen' in ne kadar güçlü bir şampiyon olduğunu anlatmaya çalışacağım. Beğenmeniz dileğiyle...

Kennen, oyundaki en fazla Burst' u veren şampiyonlardan biridir. Kastığında kasılmış bir  Katarina Katarina kadar tehlikelidir. Kennen, Mid ve Solo Top koridorlarında oynanabilir. 

ARTILARI VE EKSİLERİ
+ Uzun saldırı menzili (600)
+ Çok iyi kitle kontrol (CC) yeteneği
+ Harika bir kaçış mekaniği
+ Çok iyi koridor temizleme
+ Olağanüstü hasar takası

-  Geride kalırsa dönmekte zorlanır
-  E yeteneği bekleme süresindeyken kaçış mekaniği yok
-  Sustain (iyileşme) yeteneği yok
-  Eşyaları olmadan biraz kırılgan

OYUN İÇİ OYNANIŞ
Kennen' in uzun saldırı menzilinden faydalanarak rakibinizi sürekli dürtün. Baskına gelen Jungle' a bir stun ile destek olabilirsiniz. Kennen, erken zamanlarda biraz kuvvetsizdir. Fakat korkuya kapılmayın. Telaş etmeden, koridoru fazla ittirmeden farm yapın. Arada bir atar yapabilirsiniz. Bu size kalmış bir şey. Eğer 6 olduysanız, rakibin ağzının içine kadar girin. O rakibin Flash' ı yoksa zaten ölüdür. TF' ye ulti yeteneğinizi açıp rakiplerin içine dalın ve ölmemek için  Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati basın. Hiçbir hasar almadan tüm rakiplere tonlarca hasar verin. Kennen için Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati çok değerlidir. O olmadam bir Kennen olmaz. Bu yüzden onu ne kadar erken bitirirseniz, o kadar kârdır.


KÜÇÜK BİR TÜYO
Rakibi sersemletmek için W pasifinden olan normal saldırı yap, hemen ardından Q tutturup, W aktifleştir. Bu sayede rakip hemen sersemler. 

Rakip hemen dibindeyse ve 1v1 yapmak istiyorsa, E aktifleştir ve rakibe değdir, hemen ardından Q tutturup W aktifleştir. Bu sayede o rakibi hemen sersemletmiş olursun.

Yada bunlarla hiç uğraşmak istemiyorsan, aç ultiyi, yesin sersemi, kes herifi !

EŞYA TERCİHLERİ
 Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati : Kennen' in ana itemi. Kesinlikle çıkılması lazım. 
 Rabadon'un Şapkası Rabadon'un Şapkası : Hasarı artırıyor. Başka bir şey degil. 
 Cehennem Asası Cehennem Asası : Bize hem AP hem de Büyü Direnci verecek. Ve de pasif olarak rakiplerin Büyü Direnci değerlerini azaltır. Bizi hem koruyacak hem de hasarımızı artıracak bir eşya. 
 Hiçlik Değneği Hiçlik Değneği : Rakiplerin Büyü Direnci' ni büyük değerde azaltacak. Bu da bizim hasarımızı gayet artıracak. 
 Liandry'nin Eziyeti Liandry'nin Eziyeti : Alternatif bir Büyü Nüfuzu eşyası. Bu eşyanın pasifinden gelen ağır yara, karşıdaki can yenileyen şampiyonların bu etkisini azaltacaktır. 
 Ataların Buyruğu Ataların Buyruğu : Bize Can Emme verir. Bu da bizde olmayan Sustain' i bize verir. 
 Rylai'nin Kristal Asası Rylai'nin Kristal Asası : Bu eşya bizi tank yapar ve verdiği 100 AP ve pasifinden gelen büyük oranda yavaşlatma hasarımızı tonlarca arttırır ve muhteşem CC' mize CC ekler.
 Sihirbaz Pabuçları Sihirbaz Pabuçları : Standart büyücü ayakkabısı. Hareket Hızı ve Büyü Nüfuzu, Kennen için gayet mantıklı seçimler. 
 Koruyucu Melek Koruyucu Melek : Bu item de aslında çok mantıklı. TF' lere Ulti ile atıldığımızda ve Zhonya etkisi de bittiğinde bizim gibi zayıf bir rakibi kaldırmak isteyeceklerdir. Öldükten sonra bu eşya bizi tekrar hayatta tutacaktır. 


Umarım rehberimi beğenmişsinizdir. İyi günler, iyi oyunlar dilerim...

Yorumlar