3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Ciğer Söken Kalista[S5 Detaylı]
 
11
2
Toplam Oy: 13

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Kalista\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Tekrardan merhaba :)
 Graves Graves Rehberimden sonra birde  Kalista Kalista rehberi ile karşınızdayım :)
Hemen rehberimize geçelim.

BAŞLANGIÇTA BİZE KARA KARGI İSMİNDE İTEM VERİLİYOR. DESTEK ARKADAŞIMIZI KENDİMİZE BAĞLIYORUZ. Ultimizi ve W yeteneğimizin pasifini kullanabilmek için.

Yeteneklerimiz ;
**************************
 Pasif: Üstün DengePasif: Üstün Denge : Bu Kalista'yı kalista yapan bir yetenek. Her düz vuruşumuzda veya  Q: DeliciQ: Delici attığımızda devreye giriyor. Zıplamamıza sebep oluyor. Buda Kite(Vurkaç) için en iyi bir yetenek. Nişancılar için bulunamaz bir yetenek.
----------------------------------------
 Q: DeliciQ: Delici : Nidalee'ye benzeyen bir yeteneğimiz. Seçilen yöne doğru bir ince mızrak atıyor. İlklerde hasar veremiyor. Saldırı gücümüze göre vurduğu için sonralardan işe yarayan bir yetenek. En güzel özelliği, Bu yetenek birisini öldürürse üzerindeki mızraklarla beraber yoluna devam ediyor. Birine çarparsa tüm mızraklar o çarptığı kişiyede geçiyor. ÇOK İYİ :)
----------------------------------------
 W: GözcüW: Gözcü : Adındanda görüldüğü gibi Gözcü. Aktif ve pasif olan bir yeteneğimiz. Aktifinde haritanın belli bir yerlerini tur atan hayalet gönderiyor. Hayalet ayaklı totem görevini görüyor. Pasifinde ise Başlangıçta gelen Kara Kargı itemi ile bağladığımız arkadaşımızla belli bir süre içinde rakip takımdaki adama 2 nizde vurursanız fazladan büyü hasarı veriyor. İşe yarar bir yetenek.
----------------------------------------
 E: Ciğerini SökE: Ciğerini Sök : En önemli yeteneğimiz bu. Rakibe vurdukça mızrak biriktiriyor. Maksimum bir mızrak değeri de yok! İstediğiniz kadar biriktirebilirsiniz. Rakipteki mızraklar kadar belli bir hasar veriyor. Ejder, Baron vb. yaratıklarda çok işe yarayan bir yetenek. En güzel özelliği, Bu yetenek ile birisini öldürürseniz mana değerinin belli bir yüzdesi gelip, Bekleme sürekli SIFIRLANIYOR. Son vuruş aleti gibi birşey :)
----------------------------------------
 R: Ecelin ÇağrısıR: Ecelin Çağrısı : İlkte bağladığımız arkadaşımızı yanımıza çekiyor. Belli bir süre sonra rakibe doğru ister kendi, isterseniz siz atabilirsiniz arkadaşınızı. Hasar vermiyor. Sadece havaya vurup sersemletme atıyor birkaç saniyeliğine. Gerektiğinde Destek arkadaşınızı kurtarabilirsiniz. Ama dediğim gibi hasar vermiyor. İşe yarayan bir yeteneklerden değil desek yeri var. Ama yeri geldiğinde çok fazla iş görüyor :) (Yasuo ile Kombo)
----------------------------------------

Lane(Koridor) Safhasında ;
**************************
Kalista ile minyon kesmek ilklerde biraz sıkıntılı olabilir. Çünkü vurmaya hazırlandığınızda durdurulamıyor. Son vuruş aracı olarak  E: Ciğerini SökE: Ciğerini Sök Skilimizi kullanabilirsek minyonda sıkıntımız olmaz. Fakat Mana değerine DİKKAT. :) Ormancı size yardıma gelmeden pek takaslara girmeyin. Yanınızda tank tarzı karakter varsa Ultiniz ile alıp takası başlatabilirsiniz. Rakip nişancıya mızrakları biriktirmeye başlayın. Hasar yememeye çalışın. Pasifinizle menzilli yeteneklerden kaçmaya çalışın. Mızrakları biriktirdikten sonra basın  E: Ciğerini SökE: Ciğerini Sök yeteneğimize. Büyük ihtimal ölmüş olması gerekir. Ölmemişse  Q: DeliciQ: Delici İle hasar verip devam edin. BURADAKİ TEK KOMBOMUZ YETERİNCE MIZRAK BİRİKTİRİP  E: Ciğerini SökE: Ciğerini Sök İLE İŞİMİZİ BİTİRMEK OLUR. 10-20-30 NE KADAR BİRİKTİRİRSENİZ O KADAR VURUR.
Dakika 20, 100 minyonu garantilemiş olun. 100 den aşağı yapmayın. Yukarıda verdiğim itemleri aldığınız sürece rahat rahat minyon yapabilirsiniz. 
**************************

Mid lane(Orta oyun) Safhasında ;
**************************
Artık yeterince minyon ve itemleri yaptıktan sonra hasarınız ve mekaniğinize bağlı bir oyun sergilemeniz gerekiyor. Takım savaşları başladıktan Ultinizi atıp destek arkadaşınız aralarına atladıktan sonra arkada kalıp  Runaan'ın Kasırgası (Menzilli) Runaan'ın Kasırgası (Menzilli) verdiği 2 atış sayesinde fazladan rakipte mızrak biriktiriyorsunuz. Pasifinizle karşıdaki nişancıya doğru hasar yemeden ilerlemeye çalışın. İlerleyemiyorsanız size doğru gelenleri temizlemeye çalışın. Pasifinizi ve E yeteneğinizi kullanmanız gerekiyor bu arada. Geriye doğru pasifini kullanın sizi saf gibi kovalayacaklardır. Sizde kaçtıkça kaçın en sonunda mızrakları E ile temizleyin ve skor sizin :) Buradaki tek kombomuz biriktirebildiğiniz kadar mızrak biriktirin. Eğerki çok sersemlik atan karakter varsa karşıda(Leona, Morgana) Cıva yatağan alın. Sersemlik yiyince aktifini kullanın ve hasara devam edin.

Late game(Son oyun) Safhasında ; 
**************************
Artık tüm itemler tamamlanmış olup hasarınız en üst düzeyde. Saldırı hızınız en üst düzeyde. Pasifinizi sonuna kadar kullanın. Takım savaşlarında en arkalarda kalıp FOCUS un size atılmamasını sağlayın. Sonrası Ulti ile arkadaşınızı atın aralarına. Vurun rakip nişancıya seri bir şekilde vuracağı için mızraklar bir anda toplanacaktır. Basın E yeteneğimize ve rakip nişancı ortadan kaybolsun. 
**************************
Kalista pasifinden gelen sıçrama saldırısıyla bazı duvarlardan geçebiliyor. ''BAZI'' ama. 
**************************
Kalista kritiğe gerek duymayan 2. nişancı. Vayne ve Kalista. Bu itemleri çıkmamın sebebi Kalista  E: Ciğerini SökE: Ciğerini Sök yeteneğiyle oyunu kazanması. NE KADAR SALDIRI HIZI O KADAR MIZRAK O KADAR PASİF!
**************************

Karşısında zorlandığı karakterler ;
**************************
 Vayne Vayne : Menzilli bir yeteneği olmadığı için Kalista'nın pek yapacağı birşeyi kalmıyor. O yüzden tehlikeli, Pasif oynayın!
 Draven Draven : Belli bir zamandan sonra Q yeteneğiyle çok yüksek hasar veren bir karakter. O yüzden TEK YİYEBİLİRSİNİZ. :)
 Miss Fortune Miss Fortune : Q,W yetenekleri ile canımızı çok düşürüyor. Buda çok tehlikeli ama Ultisinin bozulması gerek.

**************************

Başka rehberde görüşmek üzere. 
İyi ve kötü yorumlarınızı esirgemeyin.
JW LundZerg QQ (Oyun içi)

Yorumlar