3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
S5 Ormanın Dominantı Sejuani...
 
9
1
Toplam Oy: 10

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Sejuani\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Merhabalar;

Sezon 5' de Tank karakterlerin ormanı domine etmesi le beraber   Sejuani Sejuani 'nin de ormanda etkinliği oldukça arttı. Sejuani Sejuani  AP-TANK bir karakterdir.


Gene olarak Sejuani Sejuani den bahsedecek olursak;

 BuzBuz : PASİFİMİZ. Yetenek veya normal saldırı kullanmak Sejuani Sejuaniye  ilave zırh etkisi kazandırıyor ve üzerindeki yavaşlatma etkisinin azalmasını sağlıyor.

 Kutup SaldırısıKutup Saldırısı : Q yeteneğimiz ileri doğru atılmamızı sağlıyor ve rakibe çarpıp hasar vererek havaya fırlatıyor flashla geçemediğimiz duvarlardan kolayca geçebilmemizi sağlıyor, bu şekilde hemen olası bir yakalanma durundan kurtuluyoruz hemde daha etkili baskınlar yapabiliyoruz.

 Kuzey Yeli TopuzuKuzey Yeli Topuzu : W yeteneğimiz orman temizlemek için harika bir alan yeteneğidir. İlk normal saldırın alan olarak vuruyor ve ilave hasar veriyor( hedefin azami can değerinin %4/5,5/7/8,5/10 kadarı) daha sonra etrafındaki rakiplere ve minyonlara topuzunu savurarak hasar veriyor.

 Yoğun BuzYoğun Buz : E yeteneğimiz Zaten pasifimizden dolayı normal saldırı ve yetenekler buz etkisi uyguluyor daha sonra E yeteneğimizi kullanarak Rakiplere hasar verip yavaşlamasını sağlıyoruz. Ayriyeten  Liandry'nin Eziyeti Liandry'nin Eziyeti 'nin pasifi ile çok güzel bir sinerji yakalıyorsunuz.(Hareketi kısıtlanmış birimlerde itemin etkisi 2 katına çıkıyor.)

 Buzul HapsiBuzul Hapsi : R yeteneğimiz ULTİMİZ.  Sejuani bola fırlatarak alan hasarı verir.. rakibe isabet ederse rakip ve yakındaki rakipler hasar alıp  sersemler isabet etmeyip menzil sonunda patlarsa hasar alıp %30 yavaşlıyor.

Rünler

 +0,87 Büyü Nüfuzu+0,87 Büyü Nüfuzu  AP bir karakter olduğu için baskınlarda daha etkili olmamızı sağlayacaktır.

 +4,26 zırh+4,26 zırh  Erken oyunda biraz daha eşyalarımızı görüş ve Hp eşyasına dayalı yapacağımızdan dolayı zırh ihtiyacımızı rünlerden karşılamalıyız.

 +1 zırh+1 zırh Erken oyunda biraz daha eşyalarımızı görüş ve Hp eşyasına dayalı yapacağımızdan dolayı zırh ihtiyacımızı rünlerden karşılamalıyız.

 -%0,83 bekleme süresi-%0,83 bekleme süresi Ormanın bana göre olmazsa olmazı Coll Down. Hem ormanı daha seri dönmeniz açısından hemde seri baskın açısında şart.

 +1,34 büyü direnci+1,34 büyü direnci Yetenek gücü taşıyıcısı rakiplerimize karşı dayanıklı olmak için.

Eşyalar

  Efsun: Yavuz Efsun: Yavuz Can değerinizin üzerine ilave %25 Can vermesi ve Bami'nin Alevi sayesinde gün ateşi gibi yakındaki rakiplere hasar vermesi ormacılar için vazgeçilmez bir eşya yapıyor kendisini.

Haritanızın görüşünü sağlamak için Keşiftaşı Keşiftaşı  kesinlikle çıkılmalıdır hem takımızın lana'de rahat etmesini sağlarsınız hemde Baron ve Ejderha kontrolünüzde sıkıntı çekmezsiniz.

 Efsun: Sığınak Efsun: Sığınak  Sejuani Sejuani hareket hızı olarak çoğu orman karakterinden yavaş olması bir dezavantaj olarak gözümüze çarpmaktadır fakat bu botlarımız sayesinde aradaki farkı kapatıyoruz ve seri baskınlar yapabiliyoruz.

 Liandry'nin Eziyeti Liandry'nin Eziyeti Hem AP hemde TANK bir karakter olduğundan dolayı tercih ettiğimiz bu eşya ayrıca pasifi ile takım savaşlarında takımızın hasar potansiyelini oldukça arttıracaktır.

 Randuin'in Alâmeti Randuin'in Alâmeti  TANK karakterlerin vazgeçilmezi.

 Cehennem Asası Cehennem Asası Hem rakibin büyüyü direnciyi yok sayması hemde verdiği AP ve büyü direnci ile karşımızda yetenek gücü taşıyıcısı olduğunda bizim için çok güzel bir eşya.

Orman

Kurbağadan başlayarak W yeteneğimizle 2 level olup MAVİ alıyoruz ardından RED alıp ; Blue team ise takımımız SOLO ya da MİD'e base atmadan erken bir baskın yapıyoruz. Red Team ise takımımız BOT veya MİD'e erken bir baskın yaparak koridorunuzu rahatlatıyorsunuz.

 Kutup SaldırısıKutup Saldırısı  +  Kuzey Yeli TopuzuKuzey Yeli Topuzu  +  Yoğun BuzYoğun Buz === Kombusunu uygulayarak rakibimizi ilk önce havaya savurup kafasına topuzumuzu indirerek  Yoğun BuzYoğun Buz  ile yavaşlatıyoruz.

Takım Savaşı

Genelde karmış bir   SejuaniSejuani  karşısında durmak çok zordur hele ki takım savaşında rakip takımın içine  Kutup SaldırısıKutup Saldırısı  ile girip gerekirse Flash atarak  Buzul HapsiBuzul Hapsi tutturması takım savaşının kaderini belirlemede üst düzey önem taşımaktadır. Bu olayları başar ile yetine getirdiğinizde sadece rakip takımın içinde  Kuzey Yeli TopuzuKuzey Yeli Topuzu  yeteneğinizi açarak ve  Yoğun BuzYoğun Buz  yeteneği ile rakiplerinizi yavaşlatarak takım savaşını kazanma ihtimallerini arttırabilirsiniz.

Koridor İttirme 

Çıkılan bir  Liandry'nin Eziyeti Liandry'nin Eziyeti  ile aslında çok hızlı bir koridor ittirmeye sahip olunabiliyor.

SejuaniSejuaninin Avantajları

 Buzul HapsiBuzul Hapsi İle takım savaşlarının yönünü kendi lehine çevirebilir.

 Annie Annie  Cassiopeia Cassiopeia  Katarina Katarina  Malphite Malphite  Yasuo Yasuo  Orianna Orianna  Bu  karakterlerle takım savaşlarında çok iyi bir sinerji yakalayabilir.

 Yoğun BuzYoğun Buz  ile rakipleri yavaşlatarak hem çok etkili baskın yapar hemde zor durumlarda kaçabilirsiniz.

 Kutup SaldırısıKutup Saldırısı  Bir nevi sıçra işlevi gören yetenek ile duvarlardan geçerek kaçabilir veya beklenmedik yerlerden giderek güxzel baskınlar yapabilirsiniz.

SejuaniSejuaninin Dezavantajları

Hareket hızı oldukça düşüktür. Bot çıkmadığınız sürece seri baskın yapamazsınız.

Oyunda geriye düşmeniz oyundaki etkinliğinizi oldukça düşürecektir.

Tek başınıza ejderha gibi oyundaki görevleri yapmanız çok zordur.

Ve kostüm olarak kesinlikle Vahşi Süvari Sejuani almalısınız en azından domuz değil :)


Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım umarım faydalı olmuşumdur.

İyi oyunlar :)


Yorumlar