3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Üst Koridor Maokai
 
13
5
Toplam Oy: 18

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Maokai\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Üst koridorun ölümsüz şampiyonu  Maokai Maokai'yi sizler için rehberde anlatacağım.

YETENEKLER:

 Öz BüyüsüÖz Büyüsü (pasif): yakınımızda yapılan 5 rakip büyüsünde pasifimiz aktif oluyor ve ilk yaptığımız normal saldırı canımızın yüzdesine göre artıyor.

 Sihir VuruşuSihir Vuruşu: ileriye doğru bir vuruş yaparak rakibi geriye savurur ve yavaşlatır.

 Uğursuz İlerleyişUğursuz İlerleyiş: seçilen rakibin üstüne gider ve yere sabitler. aynı zamanda rakibin canının belli bir yüzdesine göre hasar verir.

 Fide AtışıFide Atışı: fırlatılan fideler yakın olduğu minyon veya rakibe giderek patlayıp hasar verir aynı zamanda yavaşlatır.

 İntikam Fırtınasıİntikam Fırtınası: maokai etrafında bir girdap oluşturarak rakiplerden aldığı hasarları emip depolar. girdap içindeki takım arkadaşlarının daha az hasar almasını sağlar. depoladığı hasarlar ulti tekrar kullanılarak patlar ve girdap içindeki rakiplere hasar verir. (aç/kapa özelliği)

EŞYALAR:

 Asırlık Sopa Asırlık Sopa: verdiği can, yetenek gücü ve manadan dolayı fazlasıyla gerekli bir eşya.

 Ninja Tabisi Ninja Tabisi: üst koridorda saldırı gücüne dayalı bir şampiyon gelme olasılığı yüksek olduğu için erken çıkılması gereken bir item. Yetenek gücü şampiyonu varsa eğer  Merkür'ün Adımları Merkür'ün Adımları'nı çıkabilirsiniz.

 Ruh Gömleği Ruh Gömleği: iyileştirme, can yenileme, can çalma gibi özellikleriyle tam bir tank şampiyon için gerekli item. karşıda yetenek gücüne dayalı bir şampiyon olmasa bile almanızı tavsiye ederim.

 Donmuş Yürek Donmuş Yürek: verdiği yüksek zırh ve manasından dolayı alınması gereken bir item. aynı zamanda pasifi sayesinde yüksek saldırı hızı olan şampiyonların saldırı hızını bir miktar düşürebilir.

 Randuin'in Alâmeti Randuin'in Alâmeti: her tank şampiyonda olması gereken item.

Görkemli Zafer: verdiği yüksek can ve manadan dolayı lazım olacak bir item. aktifi sayesinde  bütün takım arkadaşlarınızı hızlandırıp rakibe saldırarak takım savaşı başlatabilirsiniz.

Duruma Göre Alınabilecek İtemler:


RÜNLER:

 +4,95 yetenek gücü+4,95 yetenek gücü: yüksek büyü hasarı için ideal.

 +1 zırh+1 zırh: üst koridorda saldırı gücü şampiyonları karşısında alacağımız hasarı azaltmak açısından.

 +1,34 büyü direnci+1,34 büyü direnci: takım savaşlarında yetenek gücü şampiyonu karşısında alacağımız hasarı azaltmak için.

 Seviye başına +0,54 can (şampiyon 18. seviyedeyken +9,72)Seviye başına +0,54 can (şampiyon 18. seviyedeyken +9,72): tank bir şampiyon için can çok önemlidir.

Kırmızı rünleri isteğe göre büyü nüfuzu da yapabilirsiniz.

İyi Tarafları:
  • -Oyun başında yüksek hasar.
  • -Koridorları hızlı ittirebilir.
  • -Yere sabitleme ve yavaşlatma gibi yetenekleri mevcut.
  • -Oyun sonu ölümsüz bir şampiyon.
  • -Alan etkili ultisi.

Kötü Tarafları:
  • -Oyundan erken düşerse ilerleyen dakikalarda güçlenmesi zor.
  • -Mobil olmadığı için herhangi bir gankta sıçra yoksa gidebilir
  • -Fazla mana harcayan bir şampiyon.

KORİDOR SAFHASI:

Maokai'nin oyun başında yüksek hasarı vardır. rakibi  Sihir VuruşuSihir Vuruşu ile bol bol dürtün. hızlı minyon ittirmekte de önemli bir yetenektir. yine  Fide AtışıFide Atışı ile minyonları hızlıca ittirebilirsiniz. Dürterek yeterli cana indirdiğinizde direk saldırın. ormancınız gank atacağı sırada rakibi  Uğursuz İlerleyişUğursuz İlerleyiş ile yere sabitleyip arkasına geçin ve  Sihir VuruşuSihir Vuruşu ile sizin tarafınıza doğru savurun. ultimiz İntikam Fırtınasıİntikam Fırtınası 'nı da açıp, kaçma ihtimaline karşı son anda patlatarak skor bulabilirsiniz. rakip ormancı gank attığı sırada arkanızdan çıkarsa hemen ona   Uğursuz İlerleyişUğursuz İlerleyiş ile atlayıp kendi tarafımıza doğru hızlıca kaçabiliriz.

TAKIM SAVAŞI:

savaşın çıkacağı anda üst koridordaysanız eğer, en yakın toteme ışınlanıp rakip nişancı veya büyücü şampiyona  Uğursuz İlerleyişUğursuz İlerleyiş ile atlayıp,  İntikam Fırtınasıİntikam Fırtınası'nı açın.  Sihir VuruşuSihir Vuruşu ile takım arkadaşlarınıza doğru savurup herhangi birini aradan çıkabilirsiniz. takım arkadaşlarınızın size yakın olmasına dikkat edin. çünkü ultiniz sayesinde yedikleri hasar azalcak. eğer Asırlık Sopa Asırlık Sopa'nın yanında  Ruh Gömleği Ruh Gömleği veya  Donmuş Yürek Donmuş Yürek yürek çıktıysanız, ölümsüz bir şampiyon haline gelirsiniz ve aynı zamanda rakiplerinize  İntikam Fırtınasıİntikam Fırtınası ile yüksek hasar verebilirsiniz. ne kadar çok mana  o kadar çok  İntikam Fırtınasıİntikam Fırtınası. gerçi bir süre kendisi patlıyor ama uzun süre açık kalır. Oyun sonu hiç hasar almayarak ölümsüzlüğünüzü ilan edebilirsiniz.

Maokai'yi zorlayacak şampiyonlara gelecek olursak; Maokai ile üst koridorda hiç ezilmediğim için herhangi bir zorlayıcı şampiyon söyleyemiyorum. Ama  Darius Darius ve  Olaf Olaf zorlayabilir Maokai'yi.

 Garen Garen ve  Riven Riven gibi zorlayan üst koridor şampiyonlarını ezdim. Dürterek çok rahat alabilirsiniz ikisini de.

Umarım size yardım eder. İyi oyunlar.

Yorumlar