3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Wukong Solo Ölümsüz .
 
17
18
Toplam Oy: 35

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\MonkeyKing\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Wukong yetenekleri sayesinde offtank hero olma konusunda iyidir. Taş DeriTaş Deri  pasifi sayesinde etrafınızdaki her şampiyon başına Zırh ve Büyü Direnci kazanırsınız 4/6/8 oyun sonlarında doğru TFye girdiğinizde 5 hero *8= +40 zırh ve +40 büyü direnci kazanabilirsinz, buda tank ve offtank herolar için çok güzel bir pasiftir.
Wukong oynamanın avantajları şöyledir;
++  YemYem  yeteneğinz sayesinde ganka düştüğünüz anda kaçmanız çok kolaylaşır. Rakip sizin yeminize tüm kombosunu boşaltırken siz uzaklaşmış olacaksınız. İsterseniz sizde saldırabilirsiniz yerse :)
++ Tf lerde çok etkili olabilirsiniz, yakın duran rakiplere  BurgaçBurgaç ultinizi atıp rakipleri ortalıktan dağıtabilirsinz, buda arkadaşlarınızın daha rahat rakip üzerinde baskı kurmasını sağlar, heleki  Yasuo Yasuo ile beraber oynuyorsanız Tflerde esip kavurabilirsinz. Çünkü ultiniz değen her rakibi havaya savuracaktır, düşününki 3 rakip havaya savruldu şimdi sıra Yasio'da !
++ Başta ganklardan rahat kaçarsınız dediğm gibi, rahatta gank atarsınız. Gank için hızlı bir giriş yapıp hızlıcada çıkarsınız. gank için kombonuz eğer çalılarda iseniz E>Q>W eğer jungdan geliyosanız ve rakip sizi görüp kaçmasın diyosanız W>E>Q
++ Çok iyi takım herosudur, takımınıza çok avantaj sağlarsınız, dediğim gibi tflerde korkutur. Tflerde kombonuz ise E>Q>R>W şöyle anlatayım;  Taş DeriTaş Deri  pasif sayesinde tfde 5 rakibin arasında olcanızdan müthiş bir zırh ve büyü direnciniz olcaktır üstelik tank itemleriniz var kolay yatırılmazsınız.  Bulut SaldırısıBulut Saldırısı  atarak direk rakiplerin ortasına ve 3 kişiye vurursunuz ardında  Ezici VuruşEzici Vuruş  ile ilk rakibin canını azaltıp tam ortalarındayken  BurgaçBurgaç açıp rakipleri dağıtırsınız kimi rakipler arkadaşlarınızın ortasında kalacaktır ve devamında kaçış yönlerine doğru direksiyonu çevirin :) ardından  YemYem  ile güvenli bir şekilde arkadaşlarınızın yanın akçın ki sizi kendi yeminizle yemlemesinler.
++ baktınız kasamayacaksınız o zaman en azından bişeler yapmak için buildimdeki saldırı itemlerini boşverin kendinizi tanklayın ki tflerde kolay ölmeyin, en azından daha faydalı olacaksınızdır.
++ top koridorda rakibinizi rahat dürtersiniz  Bulut SaldırısıBulut Saldırısı  ve  Ezici VuruşEzici Vuruş  iyi iş görür +4/6/8 zırhınızda var.  YemYem  bekleme süresindeyken rakibi dürtmeyin, bellimi olur rakibiniz ulti atar, yem sayesinden ultisini yeme harcıcaktır. Sizin ultiniz birebirde çok etkili değildir Tfleri bekleyin.

Eğerki takımınız size çok muhtaçsa  Mahvolmuş Kralın Kılıcı Mahvolmuş Kralın Kılıcı  dan vazgeçebilirsiniz. Zaten olmazsa olmazlarınızdan Değil. Duruma göre AD yada tank itemleri çıkabilirsiniz. Arkadaşlarınıza faydalı olmak istiyorsanız   Randuin'in Alâmeti Randuin'in Alâmeti  Donmuş Yürek Donmuş Yürek  Cehennem Asası Cehennem Asası  itemlerinin Özel hareleri pasifleri sayesinde, Tflerdeki etkinizi artırırsızın rakiplerin saldırı hızlarını, büyü dirençlerini, hareket hızlarını düşerebilrsiniz buda arkadaşlarınıza yardımcı olacaktır.  Banshee'nin Duvağı Banshee'nin Duvağı  itemi ise yine tfde sizi koruyacaktır çünkü  Bulut SaldırısıBulut Saldırısı  ile rakibin ortasıda dalacağınız için dolayısıyla rakip ilk sizi hedef alacak en azından bir yeteneği saf dışı edebilirsinz ve bariyer büyüsü sayesinde belki bir yeteneği daha saf dışı edersiniz.
Bu 6 itemden istediğinizi seçebilirsiniz takımın durumuna göre. Faydalı olacak itemleri nedenleriyle söyledim.
Off-tank şampiyonusunuz siz. 
Unutmadan kabiliyetlerdeki Efsanevi muhafız kabiliyetiniz çok önemli tıpkı pasifiniz gibi Taş DeriTaş Deri, her rakip için +4 zırh ve +2 büyü direnci kazanacaksınız daha ne olsun :) 18 lvlde tfde +60 zırh +50 büyü direnci ne demek siz düşünün :)

Yorumlar