3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Takımını Ezdirmeyen Süper Support Janna S5
 
8
4
Toplam Oy: 12

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Janna\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Meraba arkadaşlar bu rehberimde severek oynadıgım takımını her zaman koruyabilen ve her takım üyesine sahip çıkabilen   Janna Janna  yı açıklayacagım.
Yetenekler
 Pupa YeliPupa Yeli :  Pasif i Size doğru hareket eden takım arkdaşlarınızın hareket hızlarını arttırıyor.
 Uğultulu KasırgaUğultulu Kasırga :Q yeteneği Belirli bir doğrultu da bir tane hortum oluşturuyor Beceri atışı olan bir hortum.Bu hortum hasar verir havaya savuruyor, bu hortumu ne kadar çok bekletirseniz o kadar çok hasar verir havaya savurma süresi artıyor en fazla 3 saniye bekletebilirsiniz..Q ya tekrar basıp aktif edebilirsiniz.
 MeltemMeltem : E yeteneği rakiplere attıgınızda yavaşlatıyor beceri atışı değil  rakibi seçerek atıyorsunuz.Bu sürede atınca da pasif olarak birimlerin içinden geçme özelliği geliyor ama sadece atınca normalde geçemiyorsunuz :D
 MusonMuson : R yeteneği ultimate bi harika .Rakipleri uzağa savurup alan içinde kalan takım arkadaşlarınızın canını 3 saniye boyunca dolduruyor.Bu yetenekle sayesinde çok güzel kombolar yapılabilir.


ilk önce şunu demek istiyorum ki janna oynarken early oyunda adc ye late oyunda takıma odaklı oynayın.ilk  e yeteneğinizi açın, adc hasar alırken  ve  tf ye  girerken adc ye basın çünkü janna mana sıkıntısı çok olan bir şampiyon... sonra ister w ister q açın farketmez q bekleyince güzel vuruyor w da pek bi hasarı yok başlarda. Her neyse bot lane safhasında  sadece adc yi koruyun çünkü ad carry taşıyıcı adı üstünde. adc niz güzelce farm yaparken üçlü çalıya yada ejderin oraya totem atın ki gang yemeyin.Eğer eziliyorsak ormancınızdan yardım isteyin iyi bir gang atarsa lanede siz öne geçersiniz.Arada bir rakip adc yi w ile dürtün q yu bekletip dürtün.6 olunca sıçra+ulti kullanmaktan çekinmeyin ama adcnin canı az ise bunu yapmayın eğer yapacaksanız da kule altına atmaya çalışın. .ezdiysek adamları base atıp  Keşiftaşı Keşiftaşı ile   Arayıcı Mercek (Ziynet) Arayıcı Mercek (Ziynet) alıyoruz.laneye gelince adamlar yoksa ejder alıyordur  ya da ezildikleri için biraz ormandan xp alıyorlardır.siz hemen ejdere koşun oraya totem atın. mercek totemi kullanın karşı rakibin ejderde  totemi yoksa tf ler başlamadan 1 ejder almak çok iyi olur takım açısından... ormancınızdan yardım isteyip ejderi alın. 

Tfler başlayınca ise yukarda dediğim gibi flash+r çekinmeyin ancak canlara bakın.takım arkadaşlarını korumada birebir bir şampiyon  janna bu yüzden de jannaya çok odaklanırlar bu nedenle  Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati  çıkmanızı öneririm. oyun  uzadıysa ve size odaklanan biri varsa....

Rünler
Yetenek gücü rünleri koyma nedenim rakip adc yi dürtmek dürtüncede iyi bir hasar vermemiz için  Gelişmiş Yetenek Gücü CevheriGelişmiş Yetenek Gücü Cevheri x3  Gelişmiş Yetenek Gücü DamgasıGelişmiş Yetenek Gücü Damgası x9  var.  Gelişmiş Büyü Direnci NişanıGelişmiş Büyü Direnci Nişanı x9 ise büyülerimizin etkisini arttırmak için.Geçen yaptıgım rehberde de dediğim gibi rünlerle alakalı birşey değil önemli olan oyunculuk arkadaşlar.

Kabiliyetler
Kabiliyetlerde 4 14 12 yaptım ama siz 0 9 21 de yapabilirsiniz 4 14 12 olmasınız sebebi çok kırılgan olmayı önlemek içindi.0 9 21 yaparsanız işlevsel özellikler  daha ön planda oluyor.Yani yürüme   hızı ve zırh geliyor, ölen minyonalrdan size 2 3 altın geliyor böyle özellikler geliyor 0 9 21 yaparsanız . Gidipte ad vermeyin sakın janna nın bütün yetenekleri ap. 

Janna'nın artıları
+ takımını korumada çok üstün.
+e yeteneğinin verdiği kalkan kulelerde de kullanılabilir.
+r yeteneği hem can hemde rakipleri uzaklaştırıyor bu da canı düşük takım arkadaşlarınızı kurtarmada diğer suplara üstünlük kuruyor.
+totemli bir haritada rakip bot lane yi çok güzel ezdirebiliyor.


Janna'nın eksileri
-size odaklanırlarsa işiniz zor zhonya bile kurtarmayabilir.
-takım arkadaşlarına bağlı bir şampiyon bu nedenle tek gezilmemesi gerek.

Kombolar 
Aslında diğer şampiyonlar gibi bi kombosu yok sadece yukarılarda bahsettiğim flah+r olabilir.
Kaçan rakipleri önce q yu bekletip sonra w tekrar q yu aktifleştirerek rakibi  yakalamada kolaylık sağlayabilecek bi kombo.Tabi ki bunların yanında biraz zaman ve oyunculuk yer alıyor eğer siz iyi oynarsanız bu  -  leri silebilrsiniz.

Eşyalar
Şu eşyalara gelelim eşyalarsa kendi takımımız ad ağırlıklıysa     Zeke'nin Sancağı Zeke'nin Sancağı  almamızın yararı takım ad oldugundan  çok işimize yarıyor can çalma veriyor.Kendi takımımız ap ağırlıklıysa  Cehennem Asası Cehennem Asası  çok işe yarıyor rakiplerin büyü direncini azaltıyor bu demek oluyor ki bizim takımımızın büyüleri daha çok etki edecek. Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati  çıkmamızın sebebini yukarsa anlattım tekrar diyorum zhonya yı bize odaklanmaya başladıklarında ya da oyun çok late uzadıysa çıkıyoruz çünkü rakip anladı biz herkesi kurtarıyoruz ulti ile insec yapıyoruz.. bu nedenle zhonya çıkıyoruz . Rabadon'un Şapkası Rabadon'un Şapkası  çıkmamızın sebebi ultimizin verdiği can miktarını arttırmak. Janna'nın bütün yetenekleri ap hasar veriyor birazda onların hasarını arttırmak için rabadon. Çıkılması sonucunda iyi sonuçlar veren(kendimiz ve takım için)  bi item.Oyun çok ilerlediyse   Sihirbaz Pabuçları Sihirbaz Pabuçları  alınabilir. Gezgin Çizmesi Gezgin Çizmesi  ilk başlarda alın (zaten setlerde de gezgin çizmesi var)çünkü siz supportsunuz hasar değil asıl amaç adc yi korumak takımı sonra düşünün.

Son
arkadaşlar aklıma bunlar geliyor yani eğer bu şekilde bi oyun oynarsanız kazanma ihtimaliniz çok yüksek her şeyden önce okudugunuz için teşekkür ederim , bir sonraki rehberlerinizin bir öncekinden iyi olması dileğimle iyi günler.


Yorumlar