3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
S5 / Midin kabusu CHO'GATH
 
8
2
Toplam Oy: 10

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Chogath\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama
Pasif:Cho gath bir birim öldürdüğünde,bir miktar can ve mana kazanır. EtoburEtobur bu pasif sayesinde mana ve can iksirlerimiz bitse dahi lanemizde uzun bir süre kalabiliyoruz.

Q:Hedef konuma yerden kazıklar çıkartarak rakipleri havara 
savuruyor ve yavaşlamalarına neden olur.Tutturması  Yabani ÇığlıkYabani Çığlık  skilline oranla daha zor olduğu için  Kazıklı ZeminKazıklı Zemin skillini 2. fullüyoruz.

W:Cho gathın attığı  Yabani ÇığlıkYabani Çığlık ,koni şeklinde bir alandaki rakipleri susturur ve büyü hasarı verir.

E:Cho gathın düz vuruşları önündeki rakiplere dikenler yollar.Kolay farm yapmamızı sağlıyacak bir yetenek  full attack speed cho gath oynayıp e skillinden yararlanabilirsiniz.

R: ZiyafetZiyafet  Bir rakibi yutarak gerçek hasar verir.Cho gath  ZiyafetZiyafet  ile  bir birimi öldürürse bir miktar can kazanır.(En fazla 6 stack oluyor)  cho gath öldüğünde stacklerin yarısını kaybediyor. ZiyafetZiyafet  ile  bir birim katledince bekleme süresinin yarısı iade edildiği için bu skilli minyonlara ve ormandaki canavarlara kullanmaktan çekinmeyin.Bu ulti sayesinde ejder ve baron çalabilirisiniz.  

KOMBO: Q-W-R 

BÜYÜLER:Mid oynadığımız için sıcra-tutuştur veya hayalet-tutuştur öneririm.

İTEMLER:  Asırlık Sopa Asırlık Sopa aldıktan sonra direk  Efsun: Sığınak Efsun: Sığınak alıyoruz ardından  Morellonomikon Morellonomikon  alıyoruz ve bu iki eşyayla %40 bekleme süresinde azalma limitine ulaşıyoruz.Cho gathın skillerinin bekleme süresi uzun olduğu için bu itemler cok önemli.Ardından  Kazıklı ZeminKazıklı Zemin  ve  Yabani ÇığlıkYabani Çığlık  skillerimiz ile uyumlu olduğu içim  Luden'in Feryadı Luden'in Feryadı  bitiriyoruz.Sonra  ZiyafetZiyafet  den gelen can limitini arttırmak için  Rylai'nin Kristal Asası Rylai'nin Kristal Asası son olarak  Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati ve ya    Koruyucu Melek Koruyucu Melek  öneririm. Bu build ile +20 kill garantisi veriyorum. CHO GATHIN  GÜÇLÜ YÖNLERİ:
-Laneyi iyi domine edebilmesi.
-Team Fightlarda kitle kontrol özellikleri ile iyi işler çıkarabilmesi.
-ADC hariç her yerde oynayabilmesi.
-Ejderha,Baron gibi  global görevleri  ZiyafetZiyafet yeteneği sayesinde çaldırmaması veya çalması 
-Yüksek can değerinin olması.

CHO GATHIN ZAYIF YÖNLERİ:

Kazıklı ZeminKazıklı Zemin  yeteneğinin tutturması zor olması.
-Mobilite yeteneğinin olmaması
-CC'lere karşı dayanıksız olması.
-Yeteneklerinin bekleme süresinin uzun olması.
-Ölünce ultisinden biriken stacklerin yok olması.
-Mana sıkıntısının olması
BAŞLANGIÇLAR:

 Doran'ın Yüzüğü Doran'ın Yüzüğü:Verdiği yetenek gücü can ve doran yüzüğünün pasifi ile bizim pasifimizin uyumlu olması iyi bir başlangıç.

 Kristal Matara Kristal Matara:Cho gathın mana sorununu  koridor safhasında ortadan kaldırmak için  alınabilir.

 Doran'ın Kalkanı Doran'ın Kalkanı :Oyun başı kendinize güvenmiyorsanız farma dayalı oynuyacağım diyorsanız doran kalkanıyla başlayabilirsiniz. 

RÜNLER: 
Kırmızılar: büyü nufüzu
Sarıları:Zırh
Maviler:Büyü direnci 
Cevherler:Can cevheri ve 2 tane yetenek gücü cevheri

Kabiliyetler:
21-9-0

ÖNERDİĞİM KOSTÜM:Savaş Makinesi Cho Gath

Yorumlar