3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Galio jungler rehberi ( 5.9 yaması )
 
4
1
Toplam Oy: 5

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Galio\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Merhabalar. Bir süre aradan sonra tekrar bir rehber yayınlamaya karar verdim. Bu rehberimde daha önce yapana rastlamadığım ve deneyip başarılı olduğunu gördüğüm Galio Jungler 'i sizlere anlatacağım. Öncelikle sorulması gereken sorulardan bir tanesine hemen cevap vereyim ;
Neden Galio jungler ?
Hemen hemen her ligin oyuncuları artık tank junglerlerin gücünü farkedip saçma sapan banlar yerine Sejuani Gragas Hecarim gibi karakterleri banlıyor. Ve bunlar olmadığında, üstüne solotop rolündeki arkadaş tank olmuyan birşey seçtiğinde takım savaşları pek iyi sonuç vermiyor. Ayrıca takımlar artık bazen 4 AP kompozisyonları deniyorken Galio ap lere karşı müthiş bir şampiyon. Taban hasarı yüksek , alan taunt , alan slow , takımdakilere kalkan ve hız verebiliyor.

Rünler hakkında biraz açıklamada bulunayım çünkü bu rünü neden seçtin gibi sorular olabilir ;


Kırmızılar 9x saldırı hızı ; Galioyu işlevsel ve saf tank kastığım için büyü nüfuzu gibi bir rün yerine saldırı hızı ile ormanı daha hızlı temizleyebiliyorum. ve ormanı hızlı temizleyip koridorlara daha erken yardım etmek oldukça önemli.

Sarılar 9x zırh ; Sebebi bariz belli. Minyonlar , kuleler , jungle mobları ve rakip şampiyon oto ataklarından daha az hasar almak için.

Maviler 3x Büyü direnci : 3 adet olmasının sebebi buildimde zaten yeteri büyü direnci itemi alıyorum. Ayrıca erken bekleme süresi çok işlevsel oluyor.

Maviler 6x Büyü direnci : 6 adet olduğunda %5 cooldown veriyor. Kabiliyetler ile birlikte %10 ile başlıyoruz. Oyunun orta safhasında %40 cd ye ulaşmak Galio için çok önemli. 

Cevherler : 3 Adet hareket hızı ; Koridorlara daha rahat gank atmanızı sağlıyor. Hareket hızı rünleri +  Adalet RüzgârıAdalet Rüzgârı ile gank atmak çok daha kolay. Ancak 3 Adet Yetenek Gücü de alınabilir , erken oyundaki hasarınız artar. Ben hareket hızını tercih ederim.

İtemler hakkında ;

Genel olarak alınması gereken itemleri ve gidişatı belirttim. Ancak daha değişik oynanış stilleri için daha değişik buildler yapılabilir. Takımınızın ve rakip takımın durumuna göre itemlerin alınış sırası değiştirilmesi gerekir. Rakip mid Leblanc dakika 10 da 5 - 0 gidiyorsa zırh almanız hata olur. Ayrıca bot seçimine gelirsek , Ben  Merkür'ün Adımları Merkür'ün Adımları tercih ediyorum. Galio büyü direnci arttığında yetenek gücü artan bir şampiyon. Ayrıca bu botlar ile rakip kitle kontrol efektlerinden daha az etkilenirsiniz. Ancak eğer rakipde yeterince kitle kontrolü olduğunu biliyorsanız , veya erken oyunda daha etkili olmak istiyorsanız  Gezgin Çizmesi Gezgin Çizmesi alınıp sonrasında başka bir bot alınabilir.

Dipnot ;
Galionun kalkanını takım savaşlarında ADC ye vermek oldukça önemli. Zırh ve büyü direncinin vermesi dışında kalkana sahip olan kişi saldırı aldığında heallenir.

Takım savaşını etkili başlatmak adına  Adalet RüzgârıAdalet Rüzgârı  ve  Uluların Tılsımı Uluların Tılsımı  kombinasyonu oldukça etkili. 

 Durand PutuDurand Putu ultisi rahat counterlanabilir. ( Nunu ultisi gibi ) ancak iyi kullanılan bir galio ultisi tüm oyunu çevirebilir. Galio ya yeni alışmaya çalışan oyuncular başlarda birkaç kötü ulti atabilir. Mümkünse rakibin CC efektlerini kullanmalarından sonra ultinizi kullanın. Veya Flash + Ult daha iyi olabilir.

Son olarak Galio jungler oynarken dikkat etmeniz gereken bir önemli hususda şu ; Galio jungler oynandığını gören rakip jungler küçümseyip sizin bufflarınızı çalmaya veya ormanı işgal etmeye çalışabilir. Takım arkadaşlarınızı bu konuda uyarın ve bufflarınızı kesmeden önce etrafı kontrol edip totem kullanın.

Şuanlık anlatacaklarım bu kadar. Eğer sorunuz varsa yanıtlayabilirim. Eksik veya hata varsa yorumunuzda belirtebilirsiniz.

Yorumlar