3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Adaletin Kılıcı Kayle (orta koridor) (ap)
 
28
5
Toplam Oy: 33

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Kayle\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Arkadaşlar merhaba,
Yapmış olduğum  Kayle Kayle rehberi her zaman kullandığım kendim uğraştığım bir rehber.
Rehber görüldüğü üzere ap ağırlıklı bir rehber çünkü yeteneklerimize ap artısı yüksek.
Şampiyonumuzun pasifi gerçekten harika; 
Kutsal AteşKutsal Ateş : Kayle bir sampiyona saldırdığında, hedef 5 saniyeliğine %3 zırh ve büyü direnci kaybediyor ve bu etki üst üste 5 kere kullanılabiliyor.
Kaybedilen büyü direnci aslında benim Kayle için düşündüğüm anahtar.
Oyuna  Doran'ın Yüzüğü Doran'ın Yüzüğü  ve mavi ve kırmızı potlarla başlamak bizim için avantaj sağlayacaktır. Fakat Doran'ın eşyalarının artısını kullanmak gerçekten çok önemli bir faktör. Çünkü bildiğiniz üzere sadece başlangıç eşyası ve mid gamede satmanız lazım buradaki para dez avantajını sürekli minyon keserek kapatıyoruz.
 Haklı ÖfkeHaklı Öfke  yeteneğimiz bizim en rahat minyon kesebileceğimiz ve oyun ortalarında çok fazla vuran bir yeteneğimiz. Oyun başında karşınızdaki rakip agresif değilse kule altında minyon kesin seviye 2 olunca
 HesaplaşmaHesaplaşma hesaplaşma yeteneğine vereceksiniz. Bu yetenek rakibi yavaşlatıp iyi bir büyü hasarı veriyor.
Kayle oynamanın en zor tarafı aslında yetenekleri zamanında kullanmaktır.
 İlahi Kutsamaİlahi Kutsama yeteneğiniz size hız ve canınızın belli kısmını doldurma olacağı sağlıyor. Bu yeteneği gerektiği zaman rakibi yakalamak için kullanabilirsiniz eşya diziminde çizmeyi daha sonra koymamın sebebi de budur aslında.

Ve aslında mekaniği biraz zor olan ama oyunu taşıyabileceğiniz Kayle yetenek kombinasyonu.

Rakibinizle aranızdaki mesafe çok önemli bu mesafe koruma olayını oynadıkça deneyim edeceksiniz.
İlk olarak rakibimize Q atıp yavaşlatıyoruz sonra klayvemizin alt kuşuna basıp W yeteneğimizi kullanıp hareke hızı kazanıyoruz ve bu anda E yeteneğimizi açıp hunharca saldırıyoruz. Sonra tekrar Q kullanıyoruz. Sonra E sonra W sonra tekrar saldırı.
Tabi ki biz saldırırken rakibimiz boş durmayacak. Haklısınız W yeteneğiniz hem can hemde hız verdiği için sıçra ile birlikte ölümden kurtarır.
ekstradan ultimiz 
 MüdahaleMüdahale bize ölümsüzlük veriyor 2 saniyeliğine karşımızdaki rakibin en can alıcı özelliği (ulti olabilir) bu durumda can simidi olarak kullanabileceğiz.

oyunda  Nashor'un Dişi Nashor'un Dişi çok önemli bir eşya olarak karşımıza çıkıyor atak hızı Kayle için gerçekten değerli bir nimet olacak.
ve  Lich Boğan Lich Boğan  pasifi mükemmel işinize yarayacaktır. Düzgün panik yapmadan oynarsanız hem agresif oyun özelliğini kazanacak ve karşınıza kim gelirse ezebileceksiniz.

Şampiyonumuzun tek dez avantajı (bana göre) son vuruş da iyi değil aslında ama bir orta koridor oyuncusu olarak kill almanız lazım çünkü eşyalarınız çok ucuz değil.

İlk rehberim umarım beğenirsiniz...

Saygılarımla...

Yorumlar