3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Zyra - Dikenlerin Cazibesi
 
10
7
Toplam Oy: 17

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Zyra\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

İyi günler sevgili lolyardim.com okurları. Sıradaki rehberim  Zyra Zyra  hakkında olacak.

 Zyra Zyra  oynarken karşınızda görmek istemeyeceğiniz şampiyonlar sırasıyla  Fizz FizzKatarina Katarina ve Akali Akali  . Bunun sebebi bu şampiyonlar yanınıza 1 anda gelebilen ve ani hasar verebilen şampiyonlar.  Zyra Zyra  oynarken birebir takaslardan kaçınıp hata beklemelisiniz. Karşısına  Zyra Zyra  alabileceğiniz şampiyonlar ise şunlar  Mordekaiser Mordekaiser   Ryze Ryze ve  Karthus Karthus . Zyra Zyra  gerek support gerek yetenek gücü taşıyıcısı olarak kullanilabildiği için benim en sevdiğim şampiyonlardan birisidir. Genelde orta koridorda yetenek gücü ağırlıklı oynarım. Çünkü  BoğardikenlerBoğardikenler  yeteneği gerçekten oyunu çevirebilecek potansiyele sahip bir yetenek.Eğer 5 kişiye tutturabilirseniz önünüzde hiçbir engel kalmadan tüm rakibi haritadan silebilirsiniz.

Oyuna başlarken koridorda hasar konusunda eksiklik hissetmemek ve mana konusunda fazla sıkıntı çekmemek için  Doran'ın Yüzüğü Doran'ın Yüzüğü itemiyle başlayabilirsiniz. Yanına agresif veya defansif oyun stilinize göre 2  Can İksiri Can İksiri veya  2  Mana İksiri Mana İksiri ekleyebilirsiniz.

Koridor aşamasında genel amacınız rakibi harraslayıp hata yapmamak olmalı. Çünkü  Zyra Zyra kaçış mekanizması pek iyi olmayan bir şampiyon. Eğer  Kapan KöklerKapan Kökler  skilini tutturamazsınız ölmeyi bekleyebilirsiniz. Bu yüzden mananız ve canınız yüksek olmalı. Mana ve can sıkıntısı çekmemek için ilk dönüşümüzde çantamıza  Koruyucu Katalizör Koruyucu Katalizör  eşyasını alıyoruz. Tercihen yanına  Sihirbaz Pabuçları Sihirbaz Pabuçları 'da ekleyebiliriz.

Oyunun ortalarına doğru geldiğimizde artık iyi bir hasar potansiyelimiz olması gerekiyor. Ayrıca kendimizide amansız rakiplerden olabildiğince korumamız gerekiyor çünkü savaş içinde 1 skiliniz bile oyunu değiştirebilecek potansiyelde. Bu yüzden defansa ve cana ağırlık verecek şekilde eşyalar kasıyoruz. Benim bu konuda size tavsiyem oyunun ortalarında  Efsun: Sığınak Efsun: Sığınak  ,  Asırlık Sopa Asırlık Sopa  ve  Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati  eşyalarını bitirmiş olmanız yönünde. Bu sayede hem mana değeriniz ve can değeriniz artacak , zırhınız artacak ve 2 saniye untarget(hedeflenemez) olacaksınız.

Oyunun sonlarına doğru eşyalarınız aşşağı yukarı şu şekilde olacaktır  Sihirbaz Pabuçları Sihirbaz Pabuçları  Asırlık Sopa Asırlık Sopa  Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati  Liandry'nin Eziyeti Liandry'nin Eziyeti  Rabadon'un Şapkası Rabadon'un Şapkası  ve  Hiçlik Değneği Hiçlik Değneği .

Emin olun bu eşyalarla alamayacağınız saldırı gücü taşıyıcısı veya yetenek gücü taşıyıcısı yok.İyi eğlenceler.

Adalet Meydanlarında Görüşmek Üzere
Caulfields.

Yorumlar