3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
İlahların İlahı Kayle
 
14
5
Toplam Oy: 19

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Kayle\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Kayle muhteşem bir herodur arkadaşlar. Her lanede gidebilen nadir herolardandır. İlk önce yeteneklerinden bahsetmek istiyorum.

 Kutsal AteşKutsal Ateş : Kayle bir şampiyona saldırdığında, hedef 5 saniyeliğine %3 Zırh ve Büyü Direnci kaybeder. Bu etki üst üste 5 kez kullanılabilir.
 HesaplaşmaHesaplaşma : Killeri genelde bu yetenekle alıyorum.
Bir hedefe saldırarak 60/110/160/210/260 (+100% ek Saldırı Gücü) (+100% Yetenek Gücü)büyü hasarı verir ve hedefin Hareket Hızı değerini 3 saniyeliğine %35/40/45/50/55 azaltıp bir Kutsal Ateş yükü verir.

 İlahi Kutsamaİlahi Kutsama : Bir dost şampiyonu kutsayarak 60/105/150/195/240 (+35% Yetenek Gücü) can değerinde iyileştirir ve Hareket Hızı değerini 3 saniyeliğine /21/24/27/30 arttırır.
 Haklı ÖfkeHaklı Öfke : Çok rahat toplu minyon gruplarını katlettiğiniz yetenek.
Kayle'ın Saldırı Menzili 10 saniyeliğine 400 artar ve normal saldırıları vurduğunda fazladan 20/30/40/50/60 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı verir.İlave olarak, hedefin yakınındaki rakipler saldırıda 20/30/40/50/60 (+40% Yetenek Gücü) büyü hasarı alır.
 MüdahaleMüdahale : Çok rahat kule altı girip kill alabileceğiniz bir yetenek.
 Kayle'ın hedefini kutsal ışığa boğarak, hedefin 2/2.5/3 saniye boyunca hiçbir hasardan etkilenmemesini sağlar.


EARLY GAME:

İlk olarak  Doran'ın Yüzüğü ve bir can bir mana iksiri alarak mid ya da topa gidiyorsunuz. Nerede oynamak istediğiniz size kalmış. Haklı Öfke skilini açarak oyuna başlıyorsunuz, bu skillle çok rahat minyon keseceksiniz.  Hesaplaşma -Q skili ile de başlayabilirsiniz, tercih size kalmış. 

Ortalama 10 dk. minyonlara abanın, alabiliyorsanız ilk kuleyi de alın. Kayle'in kombosundan bahsedecek olursak çok basit. 
 Hesaplaşma -Q ile rakibi yavaşlatıp, ardından  Haklı Öfke -E skili ile rakibe abanın.  İlahi Kutsama -W ile kendiniz ya da takım arkadaşınızın canınızı zor durumlar da iyileştirirsiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler!
>Team Fight ların içine  Müdahale yeteneğinizle girebilir, takım savaşını başlatabilirsiniz. Dikkat edin, üstünüzde çok hasar varsa çekilin.
Kanasusamış gereksiz diyenleriniz olabilir ama bunun önemini ilerleyen dakikalarda göreceksiniz, Haklı Öfke ile minyon gruplarında %30 canla aralarına girip 100 canla çıkarsınız.
Nashor'un Dişi ve  Lich Boğan  kesinlikle çıkılması gerekli itemler.
>Dediğim itemleri çıkarsanız, fazla söze gerek yok.


Yorumlar