3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Zyra mid lane ve top lane rehberi
 
4
0
Toplam Oy: 4

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Zyra\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

zyra nasıl herodur ve lanelerdeki avantajları?
zyra bence en sağlam mid herosudur. mid lanede karşı koyamayacağı hero yoktur. türkiye serverındaki oyuncular pek bilmez zyrayı, ama bilenler de cidden korkarak oynar. zyra pek kule altı takılmaca herosu değildir agresif oyun sevenlere kesinlikle tavsiyemdir. mid lanedeyseniz sağ ve soldaki çalıya totemleri atıp sürekli agresif oynarsanız rakip rakip bunalır. çoğu kez de E  ile kule altında rakip heroyu kule altına sıkıştırıp ardından W ile tohumları bulunduğu yere atıp Q skillini rakibe tutturup hemen altına da R yapıştırırsanız (ki bu saydıklarımın hepsini en fazla 1.5 saniyede yapmalısınız) elinizden hiçbir rakip kurtulamaz. ultisi gerçekten toplu savaşlarda çığır açar. amumu gibi bir jungleınız varsa rakip gerçekten çok yıpranır ve oyunu çevirme lüksünüz bile olur. zyra pentakill herosu değildir bu sakın unutulmasın! baron ve drag çalma el çabukluğunuza bağlı. ben solo mid ve support oynarım bu heroyla. zyra zor herodur. el çabukluğunuz varsa zevkle oynarsınız ve hiç sıkıntı çekmezsiniz. zyranın pasifi bana çok kill kazandırdı, biraz videolarda pasif incelemesi yapmanız yararınıza olacaktır. zyranın tohumlarını ulti ile açarsanız rakibe daha hızlı ölüm şansı verirsiniz bunu da unutmayın!

dez avantajları nelerdir zyranın?
geçen yılki güncelleme ile zyrayı daha kırılgan yaptılar. zaten kırılgan heroydu iyice mahvetmişler. bu durum başlarda keyfimi kaçırsa da kabullenip rakibin focusu olup geriden saldırı yapmaya devam ettim. yani dez avantajı avantaja çevirmek yine sizin elinizde. unutulmaması gereken en önemli nokta ise el çabukluğu, skilleri ne zaman nerede hangi heroya nasıl atacağınız ve bunu gerçekleştirme süreniz zyrayı mükemmel kılar

Yorumlar