3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Vayne oynama stilleri çıkılabilecek itemler
 
18
14
Toplam Oy: 32

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Vayne\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Öncelikle vayne'i botta pre halinde oynamanızı tavsiye ederim ilk olarak supportunuzunda işlevselliği çok önemli thresh, nautilus ve alistar tarzı Q Takla skilliniz çok önemli durduk yere kullanmayın ancak skillshotlardan kaçmaya çalışın sürekli düz bi alana atmak yerine sürekli çapraz yada yan atmaya çalışın bu E skill'iniz içinde yararlı olucaktır. Ikinci olarak, bayağı hareket halinde kalmalısınız en az 2. itemin yarısı bitene kadar pasif kalın oyun başında fazla güçlü değilsiniz. Son item tercihi bu değişebilir ben (Genellikle) bir saldırı hızı ve kritik itemi daha tercih ediyorum statik hançer, ancak rakip takımda iyi giden bir Lux, Veigar tarzı şampiyonlar varsa cıva yatağan çıkmalısınız kesinlikle küçük itemini (cıvalı kuşak) ilk başlarda bile çıkabilirsiniz Malmortius'un ağzı tercih edebilirsiniz rakip takımda Cho'gath, Singed, Katarina, Zyra tarzı şampiyonlar varsa kesinlikle çıkmalısınız Dominik efendinin hürmetleri tercih edebilirsiniz eğer rakip takım tank şampiyonlara yöneliklse birden fazla ise kesinlikle düşünmeden alın küçük itemi son fısıltıyı erken çıkabilirsiniz. 

Vayne + ları

Rahat farm yapabiliyor 

Takım savaşlarındaki yeri çok önemli 30.dkk dan sonra kolay kolay engelleyemiyor kimse

Oyun başında pasif kalmanız gerekiyor, rakibin yaptığı yanlışları supportunuz ile beraber doğru pozisyon alarak skora çevirebilirsiniz Q ve E niz sayesinde

Vayne - leri

Oyun başı rakip bot oynamayı biliyorsa pek birşey yaptırmayacaktır size oyüzden skor vermemeye bakın alamasanız bile oyunun uzamasını bekleyin ve uzatmaya çalışın

Skor çıkarma peşinde koşmayın sıçranız yoksa rakibiniz 10 canla bile olsa menzilden çıktıysa kovalamayın supportu çok rahat bir şekilde yok edebilir sizi yada kitle kontrolden çıkamaz siz skor vermiş olursunuz.

Bunlar dışında söylenebilecekler item olarak soracak olursanız neden bombardıman değil hayalet açıkçası Vayne, Sivir, Ashe tarzı şampiyonlara gitmediğini düşünüyorum hayalet dansçı gerçekten çok güzel bir item Vayne için. Her nişancı adclere olduğu gibi Vayne içinde geçerli supportunuz yokken fazla dolaşmamanızı tavsiye ederim en azından 30 35.dakikaya kadar. Oyun sonu 2 kişiyi aynı anda kesebilirsiniz R Q E niz doğru kullandığınız zaman pasif oynamayın oyun sonu olabildiğince tek takılanları kesmeye çalışın takım savaşı olacağı zaman sürekli katılın hareket halinde kalın size odaklanamasınlar yoksa kaybedersiniz takım size bağlı oluyor, olabildiğince totemli oynayın bu sayede late game de rakip ormanda 1 kişiyi aradan çıkarabilirsiniz takımınıza avantaj sağlar ayırık ittirme yapmaya çalışmayın ancak yapanları kesin. Takım savaşlarında bi Vayne olarak ilk odaklanacaklarınız rakip Mid ve Adc sonra sırasıyla Solo Orman Support gibi yada bu 3 sıra değişebilir duruma göre. Bu kadardı biraz uzatmış olabilirim ancak olabildiğince Vayne'i anlatmaya öğretmeye çalıştım umarım beğenirsiniz iyi denemeler. 

Yorumlar