3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
[Season 6]Riven Ultimate Carry
 
23
18
Toplam Oy: 41

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Riven\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Merhaba arkadaşlar.

Ben Ruesandora.Bugün sizlere Riven rehberi hazırladım.Umarım beğenirsiniz.İlk olarak şunu belirtmeliyim ki Glyph rünlerinde işlevsel rünler bulunmadığı yada ben bulamadığım için Gelişmiş Büyü Direnci Nişanı rününü koydum ki bunun yerine 6x Bekleme Süresinde Azalma(-0.86) ve 3x Seviye Başına -0.09(18

levelde 1.67) Rünleri olucak.Şampiyonumuz çok mobil bi şampiyondur.Dodge için kaçma veya kovalamak için yeterli hareketliliğe sahiptir.

KABİLİYETLER                                                                                                                                                           

ÖFKE vs BÜYÜCÜLÜK:Aslında hepimiz saldırı hızı seçeriz çünkü minyon kesmemizde ve koridormuzu ittirmede çok yardımcıdır bu yönden öfke tabiki iyidir.Fakat işin diğer yanıda var tabiki Büyücülük kabiliyeti ise yeteneklerdeki verdiğimiz hasarı arttırdığı için rakibinizle 1v1 lerde üstünlük sağlamınızı sağlar.

İki Ucu Keskin Kılıç vs Ziyafet vs Zaaf Ölçer:Buradaki kabiliyetimizin özelliği ise Yakın dövüşte %3 fazla hasar verip,%1,5 daha fazla hasar almamızı sağlıyor ki şuan içinizden%3 lük oran için neden fazladan hasar alayım ki dediğinizi duyabiliyorum.Hemen açıklayalım takım savaşlarında bu %3 lük oran resmen sizi hayatta tutmaya yarıyor diyebilirim.Ve kişisel olarak daha fazla hasarı severim.Aslında birazda kişisel olarakta seçilebilir bi kabiliyettir.Ziyafetide seçebilirsiniz.

Vampirlik vs Doğuştan Yeteneklilik:Şimdi burda pek açıklanacak birşey yoktur.Ama yinede yeni başlayıpta Riven oynayanlar için anlatalım.Şimdi Riven AD yani Attack Power veren bi şampiyon olduğu için Can çalma işine yarayacaktır.Can emme ise AP şampiyonlarda can çekmektedir.Bi nevi Zırh delme ile Büyü nüfüzü gibidir.

 Kelle Avcısı vs Gaddar:Bu kabiliyetlette kişiden kişiye göre değişen bi yapıdadır.Riven’nin sersemletme ve sektirme özellikleri vardır ki Gaddar kabiliyeti stun,yavaşlatılmış vb. Gibi şampiyonlarda daha çok hasar verdiği için Gaddar kabiliyeti daha uygun geliyor.

Gezgin vs Yabani:Yabani kabiliyetini seçmemin nedeni ise sırf minyondur.Minyonlara daha fazla hasar vermesi bizim için avantaj olucaktır.Unutmayın minyonlar oyunun en önemli unsurlarından biridir.Aslında Gezgin kabiliyetide işe yarıyor şöyle ki mesela canınız az kaçıyorsunuz o ara Gezgin kabiliyeti devreye giriyor ve hareket hızınız artıyor.(Hasar almazsanız)Riven’de CD %40 olunca E yeteneğimiz zaten 3 saniye oluyorki kaçmak için büyük avantajdır.

Rün Etkinliği vs Zula vs Suikastçı:Bu kabiliyette ise tamamen 1v1 için seçilmiştir.Oldukça işe yarar bir kabiliyiettir.Özellikle Riven gibi DPS si yüksek champlar için kesinlikle tercih edilmelidir.Diğer kabiliyetler daha çok manalı şampiyonlara gibi geliyor tabi bu benim şahsi düşüncem kimine göre diğeri daha iyidir.

Merhametsiz vs Meditasyon:Şöyle ki Meditasyon kabiliyeti mana gerektiren şampiyonlar içindir.Riven’de ise mana söz konusu bile değildir.Manasız bi şampiyon olması büyük avantajlarından biridir.

İsabet vs Zeka:Bu kabiliyetler arasında çok düşündüm.Riven’e CD kadar da Armor penet gerektiğine inanıyorum bu yüzden Merhametsiz kabiliyeti daha iyi olucaktır.

Yıldırım Efendisinin Hükmü:En önemli kabiliyettir bence bi nevi kritik vuruş gibi düşünün anlık hasarı çok fazla olan bi kabiliyet bu yüzden Riven için tartışmasız en iyi kabiliyettir.

KOMBOLAR

Yetenekler

Rünlü Kılıç :Şampiyonumuzun pasifidir.Her yetenekten sonraki bir düz vuruş daha fazla hasar vermemizi sağlar.Riveni riven yapan skilldir.

Kırık Kanatlar :Riven'in hertürlü ihtiyacını gören yetenektir.Hasar hareketlilil ve dodge için idealdir.Hasarıda oldukça yüksektir.

Ki Patlaması :Riven'in sersemleten skillidir.

Yiğitlik :Riveni ölümsüz yapan skilldir.Hem rakibin yeteneklerinden kolaylıkla sıyrılmamızı hemde kalkanıyla hasarlardan koruyan çok müko bi yetenketir.

Sürgün Kılıcı :Omg dedittiren bi skilldir.Riven'in kılıcının tamamlanarak hasarını yüksek oranda artmasını sağlar.İkinci bi defa basıldığın 3 adet rüzgar darbesi savurur.Rakibin canı ne kadar az ise o kadar fazla vurur.

 

GENEL KOMBO

Sürgün Kılıcı>Yiğitlik>Ki Patlaması>Kırık Kanatlar>AA>Kırık Kanatlar>AA>Kırık Kanatlar>AA>Sürgün Kılıcı(Rüzgar darbesi)

Rakip dibinizde ise direk Ki Patlaması ile sersemletin kombonun devamı aynıdır.Yiğitlik ile rakibin hasarından korunun veya dodgeleyin.

 

Arkadaşlar Riven yetenekleriyle oynayan bi carrydir.Bu yüzden Riven'i susturan herolar aynı zamanda CT'leridir.

Riven'nin Karşısında Güçlü Olanlar:

  

Riven'nin Karşısında Güçsüz Olanlar:

  

Riven İle Uyumlu olan Şampiyonlar:

  

 

Şimdi arkadaşlar gelelim harita kontrolüne arkadaşlar resimde gösterilen yerlerde toteminiz eksik olmasın karşı ormancının ani baskınları koridorda düşmenizi sağlar ve rakip daha da güçlenir.

. 

Sihirdar büyülerine TP(Işınlan) almışsanız mutlaka 6 level olduktan sonra bota gank gidin böylelikle hem fazladan asist veya kill ile para kazanacaksınız hemde alt koridorun hakimiyetinide arttırmış olursunuz.Hem kim fazladan altın istemez ki demi :D 

BENDEN BU KADAR HER TÜRLÜ YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.BAŞKA REHBERLERDE GÖRÜŞMEK ÜZERE

                                                                                                                                                                              Ruesandora

                                                          

Yorumlar