3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
S7 Mavi Ezreal
 
10
2
Toplam Oy: 12

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Ezreal\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Açıklama:

Ezreal eğlenceli şampiyonlardan bir tanesidir ve diğer nişancılara göre farklı bir oynanışı vardır. Sihirdar'ların bazıları genelde Ezreal oynarken rakip şampiyonlara özelliklerini  tutturmaya çalışırlar. Evet Q  (Gizemli Atış) tutturmak iyi bir hasardır ama her zaman tutturamayabilirsin o yüzden otomatik hasarına güveniceksin, sonuçta Ezreal da nişancı. Oyun başı, daha çok minyona odaklı oynaman gerekir, ortalama 130 minyon biçtikten sonra iyi bir hasar vermeye başlarsın. Rakip şampiyonları dürtmek istiyorsan mutlaka Q  atman gerekmiyor eğer onlara yakınsan W  (Özüt Akışı) atıp ardından otomatik bir saldırı yapabilirsin ve en az Q  kadar hasar vermiş olursun, hem biraz daha garantili olur. Eğer 6. seviyenin üstündeyseniz ve ultinizin R (İsabet Dalgası) bekleme süresi varsa Q  yi rakip şampiyonlara ve ya minyonlara, tarafsız canavarlara isabet ettirmeye çalışın. Yani Q  yi isabet ettirdiğinizde 1.5 sn bekleme süresi azalma kazanırsınız ve ne kadar isabet ettirirseniz o kadar da bekleme süresini azaltırsınız. İllaki ultide değil bütün özelliklerinde bu geçerlidir. Mesela bir rakipten kaçıyorsanız oldukça, sürekli Q  atıp isabet ettirmeye çalışın, böylelikle E (Sihir Geçişi) nin süresi dolur ve kaçabilirsiniz. Ayrıca sadece özelliklerine güvenmeyin, dediğim gibi sonuçta bir nişancı pasifi de oldukça iyidir.

"SAVAŞIN ÖFKESİ" isimle kabiliyetde de ne kadar özellik  isabet ettirirsen yük kazanırsın, yani minyon biçerken sürekli Q  kullanırsan yük kazanırsın ve iyi bir hasar elde etmiş olursun. Uygun bir zamanlamayla hareket edersen, avantajın senden yana olmasını sağlayabilirsin.

Yetenekler:

Büyü Gücü Yükselişi : Ezreal her yetenek isabet ettiğinde 5 defaya kadar birikecek şekilde saldırı hızı artışı kazanır.

Gizemli Atış : Ezreal 35/55/75/95/115 (+110) (+40%) fiziksel hasar veren bir enerzi oku atar. Gizemli atış bir hedefe isabet ederse, Ezreal'ın bekleme süreleri 1.5 saniye azalır

Özüt Akışı : Ezreal içinden geçtiği bütün rakip şampiyonlara 70/115/160/205/250 (+80%) büyü hasarı verek bir enerji dalgası gönderir. Ezreal veya takım arkadaşlarndan birisinin dalgadan etkilenmesini durumunda, saldırı hızı 5 saniyeliğine %20/25/30/35/40 artar

Sihir Geçişi : Ezreal yakındaki bir noktaya ışınlanır ve en yakındaki rakip birime bir atış yaparak ona 75/125/175/225/275 (+50%) (+75%) büyü hasarı verir.

İsabet Dalgası : Ezreal'ın 1 saniye hazırlanarak yaptığı uzun menzilli atış, üstünden geçtiği her birime 350/500/650 (+100%) (+90%) büyü hasar verir. İsabet alan her birim, bir öncekinden 10% az hasar alır (en az 30%).

HİKAYESİ:

Ezreal, damarlarında akan büyü yeteneğiyle doğdu. Ama Ezreal, aynı zamanda, çok daha güçlü bir yolculuk tutkusuyla da doğmuştu. Yetenekli bir tekmaturjist olması için okula yollanan Ezreal, büyü çalışmalarından çabucak sıkıldı. Dahi çocuk sekiz yaşına bastığında, Piltover'ın yeraltı tünellerinin tamamının haritasını çıkartmıştı. Çalışması o kadar nitelikliydi ki Piltover hükümeti haritalarını satın aldı ve Ezreal'ı Piltover'ın Başkâşifi olarak maaşa bağladı. Bu anlaşma Ezreal'ın hayatının gidişatını belirledi - gizemli sanatları bir yana bırakıp arkeolojiyle uğraşacaktı. O zamandan beri, Ezreal'ın sayısız macerası abartılarla süslenerek hikâye edildi.

Runeterra'nın en ücra ve terk edilmiş yörelerini dahi gezmiş olan bu genç ve atılgan maceracı, Antik Shurima'nın kumlar altına gömülü kalıntılarına yaptığı bir inceleme gezisi esnasında inanılmaz büyü gücüne sahip bir muska keşfetti. Büyük ihtimalle Yükseliş'e ermişlerden biri tarafından yapılmış olan bu koskoca muska, yine de Ezreal'ın koluna sanki ısmarlama yapılmış gibi oturdu ve Ezreal'ın zaten varolan ham büyü gücünü o kadar arttırdı ki, genç adam artık bir kahraman olarak tanınıyor. Bu ünü kendisini epey utandırıyor doğrusu!

Arkadaşları:

Lux. Jayce. Caitlyn.

Ezreal'a karşı zayıflar:

Jinx, Ashe, Lucian, Blitzcrank, Thresh, Nami, Teemo, Kog'Maw, Ahri, Fizz

Ezreal'a karşı güçlüler:

Draven, Graves, Caitlyn, Miss Fortune, Twitch, Vayne, Akali, Sivir, Tristana, Corki

Ezreal'ın uyumlu oldukları:

Sona, Leona, Taric, Soraka, Blitzcrank

Sihirsar vadisinde görüşmek üzere... iyi eğlenceler...! :))

Yorumlar