3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
S7 Rammus Rehberi
 
8
3
Toplam Oy: 11

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Rammus\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Merhaba arkadaşlar bu rehberimizde size Rammus'u tanıtacağız.Kendisi fiziksel hasar veren takımların baş belası olmakla bilinir.Nişancılara mecbur bir cıva itemi çıkartan bu karakteri fazla uzatmadan size anlatmaya başlıyorum.


Rammus'un erken oyunda ormanı dönmesi ve gank atması çok kolaydır.Ormanını hızlı hızlı dönüp koridorlara baskı oluşturabilen bu şampiyonda yapmamanız gerekenleri anlatayım önce;

1)Gank atağım diye ormanını bırakma sakın skor çıkmazsa geriye düşersin.(Benim'de başlarda yaptıgım en büyük hata)

2)Rammus'un güçlü olduğu yeteneği w yeteneğidir.W rammusa zırh verdiği için kuleleri tanklaması kolaydır.W'ya basıp kuleyi tankladıktan sonra yeteneğin süresi dolduğunda hemen kulenin altından çekil yoksa skor verirsin.(Erken oyun için)

3)W yeteneği fiziksel hasarı yansıttığı için orta koridor oyunca mavi güçlendirmeyi verirken açma, mavi güçlendirme sana vurursa senin olur.

4)Takım savaşlarında 400 zırhım var ölmem diyip 3 4 kişinin arasında kalma patates olursun.Her zaman takımın ile haraket et.

Rammus ile yapmanız gerekenler:

1)Ormanı hızlı bir şekilde dönün ve güçlendirmelerinizi koruyun.

Nasıl Ormanı hızlı dönerim tank bir şampiyon ile ?

Rammus'un pasifi aldığınız zırha göre rammus'un fiziksel hasar gücünü arttığı için Rammus'a verdiğim rün dizlimini yapabilirsiniz.Saldırı hızı ve zırh'ın verdiği fiziksel hasar ormanı hızlı dönmenizi ve canınızın gitmemesini sağlar.

2)E yeteneğinizi 5 levele kadar geliştirin.W ile başlayın, Q'yu geliştirin ve ormanda Q,W yeteneği ile yaratıkları kesin.3 levelden itibaren E yeteneğini geliştirin.

Neden W varken E yeteneği ?

W yeteneği zırh ve büyü direnci veriyor evet haklısınız ama gank atacaksanız E yeteneğinin süresinin artması rakibin sizden kaçma ihtimalini azaltır.Eğer gank atamayacağınızı düşünüyorsanuz W geliştirebilirsiniz.

3)Counter Jungle yeme ihtimaline karşı güçlendirmelerinize totem attırın.Üst koridor veya orta koridor oyuncunuzdan duruma göre pozisyona göre güçlendirmenizi totemlemesini rica edin.

4)Her zaman Alt koridordan başlayın.

Neden Alt koridor ?

Alt koridordan başlamanız her zaman sizin için daha iyidir.İki kişi yardım ettiği için baskın yerseniz tepki vermeniz daha kolay olur ve güçlendirminizi çalmazsanız.Ek olarak hızlı bir şekilde alırsınız güçlendirmenizi.

5)Gank atmaktan çekinmeyin

Rammus'un yetenekleri gank atmasına çok müsaittir.Q yeteneğiniz ile hızlı bir şekilde baskın yapabilir ve koridorlarda baskı oluşturabilirsiniz.

Her lane ittiriyor nasıl gank atayım ?

Eğer  lanerler ittiriyorsa ormanını dön ve baskın yiyeceğini düşündüğün bir koridor varsa o koridora yakın oyna.

Rammus'un yetenek setlerinden bahsedelim birazda;

Pasif:Rammus'a zırh eşyalarını aldığınızda belli bir miktarda fiziksel hasarını (AD) güçlendirir.

Q:Rammus'a 7 saniye boyunca bir hareket hızı kazandırır, Rakip şampiyona çarparsanız onu yavaşlatır ve yetenek gücü hasarınız kadar bir hasar verir.

W:Rammus'un büyü ve zırh direnci artırır.Rammus'a yapılan fiziksel hasarları geri yansıtır.(Zırh değerinin %10 kadarını,Bu yüzden çivili şart ve çok uyumlu oluyor)

E:Rakip şampiyonu kendisine vurması için zorlar.1.25/1.5/1.75/2/2.25 saniye.Geliştirmenize bağlıdır.

R:Yerde bir sarsıntı oluşturur ve yetenek hasarınıza göre çevrenizdeki şampiyon ve birimlere(kule) hasar verir.

Eşya setlerinden bahsetmeden günü kapatamam :)

Rammus'a ister yeşil ister kırmızı ister mavi jungle itemini alabilirsiniz.Ama tavsiyem mavidir çünkü yavaşlatıyorsunuz ve rakibinizi kışkırtınca sizden kaçamıyor.

Çivili zırhı kesin alın karşı nişancıyı kışkırtıp R yeteneğiniz ile çok rahat bir şekilde oyundan soğutabilirsiniz.(JUNGLE İTEMİ ŞART )

Eğer karşınızda tank düşmanı Vayne varsa Randuin'den güzel bir item yoktur.Randuin alın ve vayne'e yapışın.

İlk seçim sana denk geldiğinde Rammus aldın ve karşısı yetenek gücü ağırlık takım kurdu.Moralini bozma ve ilk item eğer alan hasarları varsa Demir solari al ve takımına gelecek alan hasarında kalkan ile koru.Denedim ve çok işe yaradı açıkcası.Eğer karşı nişancı çok hasar veremiyorsa Ruh gömleği aldığında takımını çok iyi tanklarsın.Sonrada çivili zırh ve gerisi Banshee veya Koruyucu Melek sana kalmış :).

Sezon 7 Rammus başarım.Sezon 4'den beri oynuyorum ve hala güçlü.

Yorumlar