3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
S7 - DIAMOND - TAŞIYICI DESTEK VEIGAR - LIG ATLAMAK
 
5
2
Toplam Oy: 7

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Veigar\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

SELAMLAR, GÜNCEL OLARAK TR SERVERİNDE DIAMOND ELODAYIM VE DESTEK OYUNCUSUYUM. DESTEK VEIGAR YAPMAMIZIN İKİ SEBEBİ VAR;

* Muazzam oyun taşıma potansiyeli

* Oyunun kaderini kötü carrylere bırakmamak.

 

RÜNLER;

Ben çok fazla yetenek kullanan destek şampiyonlar için hazırladığım rün sayfasını kullanıyorum. Veigar için özel sayfa yapacak olsam yine farksız olmazdı. 

Cevherler: Yetenek Gücü

Mühürler: Mana Yenilenmesi

Damgalar: Zırh

Nişanlar: Mana Yenilenmesi.

 

KABİLİYETLER;

Kabiliyetler konusunda iki seçeceğiniz var;

*Yıldırım Efendisinin Hükmü: Eğer erken oyunda öne geçmek istiyorsanız bunu seçtikten sonra rakibi burstleyip adcarrynizle beraber erken skor alabilirsiniz.

*Ölümateşi Dokunuşu: Ölümateşi tercihi biraz daha güvenli oyun tarzı için ideal. Kendinizi riske atmadan uzaktan kullanacağınız yeteneklerle istikrarlı hasar vermeniz mümkün. Ağacın bir alt seviyesinde olan büyü nüfuzu da hasarınızı arttıracaktır.

Eşya Setleri

VEIGAR

Büyü Hırsızının Marifeti : Kesinlikle bununla başlıyoruz. Rakibe verdiğimiz hasarı arttırıyor ve hasar verdiğimizde gold kazanıyoruz.

Doldurulabilir İksir : Bunun yerine üç iksir de başlayabilirsiniz ama ilerde yeniden iksir alacağınız için gold avantajı sağlayacaktır.

Rabadon'un Şapkası : Veigar stackleriyle beraber yetenek gücünüzü uçuracak. Kesinlikle gerekli.

Hiçlik Değneği : Oyun başlarında domine ettiğiniz rakip takım büyü direnci alacağı için gerekli eşya.

Zhonya'nın Kumsaati : Aynı şekilde rakip için tehdit olacağınız için size odaklanacaklar. Savunma için gerekli.

Koruyucu Melek : En son alacağımız eşya bu, bunun yerine yetenek gücü eşyası da alabilirsiniz (luden, mejai; rylai; morello.) ama ufak bir hatadan oyun kaybetmemek için gerekli. 

Sihirbaz Pabuçları : Hasarımızı arttırmak için gerekli, bekleme süresi çizmesi de tercih edilebilir.

Muhafızların Gözü : Taşıyıcı destek oynasak da totem kesinlikle bizim görevimiz. Görüş üstünlüğü oyun kazanmak için şart. Alınmalı.

 

 

Yetenekler

Denge : Bildiğiniz gibi Veigarın pasifi rakip öldürme veya assist yapma durumunda bize yetenek gücü sağlıyor. O yüzden skorlara katkı önemli.

Uğursuz Saldırı : Rakibe tutturduğumuz her Q yeteneği ve Q ile aldığımız her minyon/yaratık bize yetenek gücü sağlıyor, ancak koridorda carrynizin farmını almayınız. Boş bulduğunuz koridorda da Q ile farm almayı unutmayın!

Karanlık Madde : Hasarı yüksek erken safha yeteneğimiz. Kara Delik yeteneğimizin içine hapsettiğimiz rakipler üzerine kullanacağız. Erken safhada minyon iterken de arkada kalan üç minyona atılabilir, minyonlarda birer vuruşluk can kalır ve carryniz alır.

Kara Delik : En önemli yeteneğimiz. Dikkatli kullanırsak skoru garantileyebiliriz. Karşınızdaki iki kişiyi de içine almaya çalışın. Özellikle ormancınız geldiyse %100 kill diyebiliriz.

Ezeli Patlama : Hasarı en yüksek yeteneğimiz. Ancak Ezeli Patlama can değeri düşük rakiplere daha yüksek hasar veriyor. Dolayısıyla ultimizi kombomuzun en sonuna saklayacağız. 

 

KORİDOR / LANING

 

Koridorda önceliğimiz ultimizin açılması için altıncı seviyeye ulaşmak. Dolayısıyla altıncı seviyeye kadar sakin oynayabiliriz. Bu sürede sürekli güvenli mesafeden Q yeteneğimizi kullanıp hasar vereceğiz. Hasar verdikçe gold ve yetenek gücü kazanacağız. Eğer altıncı seviyeden önce nişancınız ofansif oynamak istiyorsa veya ormancınız yardıma geldiyse; Rakiplere yaklaşıp E: Kara Delik yeteneğimize hapsediyoruz rakiplerimizi, E yeteneğinin inceliği direk sersem yiyecekleri şekilde atmaktan geliyor. Önceliğimiz rakip nişancı tabi, ama eğer rakip destek; sona, soraka, janna gibi kırılgansa öncelikli hedefimiz onlar olmalı.

Kombomuz; E ile sıkıştırıp sersemlettiğimiz rakiplere W yeteneğini bırakıp o düşene kadar Q yeteneğimizi kullanmak. 6. seviyeden önce bu komboyu üç defa yaparsak kesinlikle ölürler. 6. seviye olduktan sonra E W Q R ile rakip nişancıyı tek komboyla öldürebilirsiniz.

 

TAKIM SAVAŞLARI / TEAMFIGHTS

 

Kırılgan bir şampiyon olduğumuzu unutmamalıyız. En önde olup rakibi dürtmek, savaş başlatmak amacımız olmamalı. Tanklar savaşı başlattıktan sonra nişancımızın yanında kalmalıyız çünkü ikinize odaklanacaklar. E yeteneğinizle ikinizi birden korumalısınız. Bitkinlik girme sebebimiz bu. Üzerimize gelen rakipler üzerinde kullanacağız. E yeteneğimizle sersemlemiş rakiplere tüm kombomuzu boşaltıp yeteneklerimizin bekleme süreleri dolana kadar yeniden pozisyon alacağız. Veigarın oyun sonunda ulaştığı yetenek gücü sebebiyle Baron ve Ejderleri hızlıca alabilirsiniz. Koridorları hızlıca itebilirsiniz. Takımınızla iyi anlaşıp, küfürleşmeden, sakinliğinizi koruyarak hızlıca lig atlayabilirsiniz. Unutmayın ki zevk almak için oynuyoruz. İyi oyunlar!


Yorumlar