3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
S7 Amumu Orman ( Jungle ) Taşıma Garantili
 
3
4
Toplam Oy: 7

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Amumu\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Merhaba arkadaşlar ben Taha Berke Akça yeni bir rehber ile birlikteyiz :) Rehberi beğendiyseniz +1 lemeyi unutmayınız :)

Yetenekler

Lanetli Dokunuş :Rakibin büyü direncini kırıyor , bol bol kafa atın arkadaşlar :)

Sargı Atışı : Cooldown ı 13 saniye bu bir dezavantaj fakat koridorlardan orman yaratıklarına vurarak kaçabilirsiniz , neredeyse asla yakalanmazsınız

Gözyaşı Seli : W si orman temizlerken ve vurduğunuz kişinin yanındayken saniye başına ortalama bir hasar veriyor mana harcaması sorun , kapamayı unutmayınız .

Sinir Krizi : E yeteneği alınan her hasarda cooldown ı düşürüyor ormanda çok faydalı (Tavuklar , Kurtlar )

Hüzünlü Mumya'nın Laneti : Kesinlikle TF lerde en büyük ajantajı sağlayan skill . Comboları aşağıda yazdım en güzel yanı da bu zaten :)

 

Öncelikle amumu pek meta da olmayan bir şampiyon fakat ben orta seviye bir amumu oyuncusunun bile oyunu taşıyabileceğine / taşıtabileceğine inanıyorum ve bunu defalarca kez gördüm .

Amumu market fiyatı olarak 450 IP 260 RP dir . Gayet ucuz fakat bir o kadar da eğlencelidir . (+) Ları , (-) leri olarak yazacağım

(+) Ları 

Q su ile koridorlar arası orman canavarlarına vurarak geçebiliyor . Eğer amumu ile oynuyorsanız ölmeniz gerçekten ama gerçekten çok zor . Rakiplerinizle dalga geçerek tilt edebilirsiniz

Genelde tank bir eşya dizilimi izlerim ve bunu tavsiye ederim . Birimler arasında ölmeden çok uzun süre dayanırsınız ölmeniz çok zor , kaçmanız bir o kadar basit

E sinin Cooldown ı 9 saniye olarak başlıyor , fakat gerek orman canavarları gerek minyonlar her bir hasar darbesinde bunu 0.5 saniye düşürüyor ormanda tavuklarda , kurtlarda gayet basit 

Flash + Ulti kombosu veya Flash + Q + Ulti kombosu ile kesinlikle TF lerde kazanıyorsunuz .

Ultisinin kapladığı alan gayet büyük ve 2.5 saniye stun TF yi gerçekten çok etkiliyor 

Q su sersemletme yaşatıyor Gang attığınızda yakın dövüşlü şampiyonun pozisyon alması kolaylaşıyor

 

(-) Leri

Ultisinin süresi oyun başında çok uzun fakat orman dönerken bu süreyi ormanda geçirip ultiniz geldiğinde gang atarsanız başarı ile sonuçlandırıyorsunuz

Mana sıkıntısı yaşıyor bu yuzden 2. mavi yi salamıyorsunuz :(

Eğer mavi orman canavarınız çalınırsa ormanda sıkıntı yaşayabiliyorsunuz dikkatli olmanız lazım

                      (+) Ve (-) Ler bunlar şimdide kısa bir oyun içi taktik verelim :)

Oyuna mavinizden başlayarak küçük bir yardım alabilirsiniz ardından gromp-kurtlar-Kırmızı şeklinde B atıp itemizi alırsınız ardından tavuklardan devam ederek ormanınızı dönersiniz .

İlk levellerde bot lane ye U döndükçe gang atarsanız bot lane yi tilt etmiş ve oyundan düşürmüş olursunuz U yu ne kadar aktif kullanırsak o kadar faydası olur .

Oyun sonu TF leri Q+U , Flash+Q+U veya En basiti Flash+U ile TF lerde çok büyük bir rol alabilirsiniz

Not : İlk önce E fulluyoruz ardından Q W Q WW şeklinde Q nun cooldown ını düşürerek W yi fulluyoruz . Orman eşyasını Yetenek Gücü olarak öneriyorum çünkü Q yu tutturmakta iddialıyım güzel bir hasar verip ardından gang attığım kişinin rahat alabilmesini sağlıyorum . 

 

C*  Amumu Rehberim bu kadardı arkadaşlar . Başka bir rehberde tekrar buluşmak üzere . Bir +1 Vermeyi unutmazsınız umarım :) Sorularınız olursa yorum olarak yazın 7/24 cevap vermekteyim .

 

Yorumlar