3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
[S7] Detaylı Fiddlesticks Orman Rehberi [Diamond]
 
9
1
Toplam Oy: 10

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\FiddleSticks\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Neden Fiddlesticks?

Şampiyonun Artıları

+Kolay orman dönme potansiyeli.

+Fear(korkutma) ve silence (susturma) yetenekleri.

+En kötü takım savaşını bile kazandırabilecek muhteşem ulti.

+Çoğu şampiyon ile sinerji.

+3.Seviyede tek başına ejder alabilme özelliği! (mavi güçlendirmeniz olmanız şartıyla)

Şampiyonun Eksileri

-Mavi güçlendirmeye bağımlı.

-Ultisi gereğince pozisyon alması gerek aksi halde işlevsiz kalıyor.

-Oyun başında (6.Seviyeye kadar) zayıf.

-Ultisinin yüksek bekleme süresi


EŞYA SEÇİMLERİ 

1.Ormancı Eşyaları

Efsun: Rün Feryadı :Genellikle tercih ettiğim orman eşyası.Kaçan rakipleri yavaşlatmak gerçekten işe yarıyor.

Efsun: Rün Feryadı :Her maçta kullanmadığım ama önemi de bir o kadar büyük olan orman eşyası.Verdiği totemler sayesinde ziynetinizi Arayıcı Merceğ'e dönüştürebilir ve ulti atacagınız yerde totem varmı görebilirsiniz.


2.Botlar

Gezgin Çizmesi      :Genellikle kullandığım bot.Haritada inanılmaz hızlı dolaşabilme özelliği sayesinde her koridora çok hızlı bir şekilde baskına gidebilirsiniz.

Sihirbaz Pabuçları :Eğer takımınızda ''Yetenek Gücü Taşıyıcısı'' yok ise bu botu öneriyorum.

Ionia Çizmeleri       :Bekleme süresinde azalma sayesinde daha çok ulti kullanabilmek için bu botu alabilirsiniz.


3.Yetenek Gücü Eşyaları

Rylai'nin Kristal Asası :Bütün yeteneklerimize yavaşlatma veren bu eşya ganglarımızı veya takım savaşlarını lehimize çevirebilir.

Liandry'nin Eziyeti :Ulti ve E yeteneğiyle muazzam iş gören yakma pasifi oyunu taşımak isteyenlerin mutlaka alması gereken eşyalardan birisi.

Hextech Roketkemer-01 :Genellikle tercih ettiğim ilk yetenek gücü eşyası.Verdiği bekleme süresinde azalma,can ve yetenek gücü sayesinde,ayrıca ileri atılma özelliği sayesinde (ulti attıktan sonra mesafe kapatmak için birebir) olmaz ise olmaz eşyalardan 2.si.

Rabadon'un Şapkası :Genellikle son eşya olarak tercih ettiğim rabadon şapkası ile yüksek derecede ani hasar ve rakip taşıyıcıları aradan çıkarmak için birebir.

Hiçlik Değneği :Karşı takım'da çok fazla tank şampiyon var veya rakip Yetenek Gücü Taşıyıcısı banshee gibi eşyaları almışsa mutlaka almanız gereken bir diğer eşya.


4.Savunma Eşyaları

Zhonya'nın Kumsaati :Genellikle orman eşyasından sonra tercih ettiğim ilk eşya.Verdiği zırh değeri ile şampiyonun kırılganlığını bir nebze alması dışında aktif özelliği sayesinde kule altı baskınları veya takım savaşlarında ultinizden %100 verim alabilmeniz için gerekli. Olmaz ise olmaz eşyaların 1.si

Banshee'nin Duvağı :Rakip takımda çok fazla Yetenek Gücü Taşıyıcısı var ise bu eşyayı tercih edebilirsiniz


Orman Rotasyonu

1.Mavi Takım Rotasyonu    :Mavi>Gromp(Kurbağa)>Kurtlar>Keskin Gagalar>Kırmızı>Kayacıllar

2.Kırmızı Takım Rotasyonu:Mavi>Gromp(Kurbağa)>Kurtlar>Kırmızı>Keskin Gagalar>Ejderha (Riskli olmadığından emin iseniz ve kesinlikle 3.seviye veya üstü olduğunuzdan emin olmalısınız) fakat genel olarak tavsiye etmiyorum.


Baskınlar

Erken Seviye Baskını:Ben genel olarak kırmızı takımda oynuyorsam mavi kampı temizleyip 3.seviye olduktan sonra alt koridora veya orta koridora baskına gidiyorum ve genellikle ilk kanı alıyoruz.

Normal Baskınlar:Şunu belirtmeliyim ki baskınlar (özellikle 6.seviyeden sonra) fiddlesticks in en güçlü olduğu yanlarından biri.Baskın atmadan önce helede ölme riskinizin olduğu bir baskınsa mutlaka ultinizin hazır olduğundan emin olun.Eğer ultiniz var ise mutlaka kullanın.Size oyunu o ultiniz kazandıracak örneğin ultiniz var ve rakip orta koridor ittirmiş ve kırmızı güçlendirmeniz duruyor ve rakip ormancı onu çalıyor.Hiç tereddüt etmeden baskına gitmelisiniz.Şunu unutmayın o ulti her geldiğinde hemen bir baskın atma telaşına girmelsiniz.Zhonyanızı bitirdiyseniz kule altından bile rahatca çıkabilirsiniz.Ultinizi her zaman duvar arkasından atmaya çalışın ve rakibin bulunuduğunuz konumda totem olmadığından emin olun.


Yetenekler

Dehşet :Pasifimiz olduğumuz konumda 1,5 saniye boyunca hareketsiz durursak hareket ettiğimiz anda bonus hareket hızı veriyor ulti kullanmak için birebir yani!

Dehşet Sal :Q yeteneğimiz herhangi bir birimi korkutarak dehşet içerisinde kaçmasına sebep olur.Bu yeteneği orman canavarlarına ve minyonlara da atabiliyorsunuz ama ben tavsiye etmiyorum bekleme süresi uzun ve karşı ormancı ormanınıza baskına gelirse mutlaka bu yetenek hazır olmalı.Ayrıca bu yeteneği kullanırken rakibin önünden değil de arkasından atmaya çalışın.Böylece rakip kendi kulesinin altına vb. yerlere değil de tam aksi yöne kaçmaya başlayacak ve böylece kolay bir skor çıkacak.

Sömürü :W yeteneğimiz ise ormanı tam canla dönmemizi sağlayan yeteneğimiz.Rakibin yaşam gücünü sömürken ona hasar verir aynı zamanda bu sırada sizi iyileştirir bu yetenek sayesinde ormanı rahatca döneceksiniz. Aynı zamanda erken aşamada takaslarda da büyük önem sağlıyor.

Kara Yel :Gönderdiğimiz  rüzgar  demeti bir rakip birime vurduktan sonra yakındaki diğer rakip birime sıçrayarak kurbanlarına hasar verir ve onları susturur.Bu yeteneğimizi tek orman canavarlarına (gromp,mavi,kırmızı) kullanmayı tercih etmiyorum fakat Mavi güçlendirmeyi ve grompu tam ortaya getirirseniz (menzilden çıkmadıklarına emin olun) bu yetenekle çok kolay bir şekilde maviyi ve grompu alabiliyorsunuz.Baskınlarda ise rakibi susturmak gerçekten çok işe yarıyor ilk olarak e atıp rakip hiçbirşekilde yetenek büyü kullanamayınca ardından q atın ve skor rahat bir biçimde gelsin.Ek olarak diyelim ki 4 kişi birbirine yakın ve 4.kişinin canı az 1.kişiye e atarsanız o seke seke 4.kişiye kadar ulaşıp skoru alacaktır bu durumlara dikkat etmelisiniz.Minyonlarda buna dahil minyonlara attığınız e yeteneği eğer rakip yakındaysa onada seker.

Karga Sürüsü :Fiddlesticks'in en önemli yeteneği olan ultisi.Muazzam bir alan hasarına sahip olan bu ultimiz karakterimizin en güçlü yanı.Fakat kullanmadan önce bir süre yerinde sabit durduğunu unutmayın ona göre kullanın.Baskınlarda belirttiğim gibi ultiyi baskın atarken duvar arkasından atmanız rakipleri bir anda neye uğradığını şaşırmasına sebep olur.Skor arkasından takımınızdaki diğer kişilerin yardımıyla kolayca gelir.?


Evet arkadaşlar rehberim bu kadardı umarım beğenmişsinizdir.Merak ettiğiniz sorularınız var ise lütfen sormaktan çekinmeyin.Hepinize iyi oyunlar!

Yorumlar