3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
RYZE - Rebel Magician
 
10
4
Toplam Oy: 14

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Ryze\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Selam ben Melan. Ryze son zamanlarda sıklıkla kullandığım bir Yetenek Gücü Taşıyıcısı. Edindiğim tecrübeleri sizinle de paylaşmak istedim. Oynamanın ne kadar eğlenceli olduğunu kendiniz denediğinizde anlayacaksınız.

Artıları
+ Mana miktarı da yeteneklerinin gücünü arttırıyor.
+ Bekleme süreleri kısa.
+ Hem dayanıklı olup, hem de yüksek hasar verebilen nadir şampiyonlardan.

Eksileri

- Kısıtlı hareket kabiliyeti.
- Oyunun başında zayıf. 
- Eşya konusunda olmazsa olmazları var, özelleştirmek pek mümkün değil.

Dikkatinizi çekmek istediğim en önemli noktalar:

 Yetenek Gücü taşıyıcılarıyla oynamanın en büyük sıkıntılarından biri şüphesiz mana sıkıntısı yaşamanızdır. Özellikle, mavi güçlendiriciye sahip değilseniz, mana harcarken 2 kere düşünmeniz gerekir. Ryze'ın en güzel yanı burada ortaya çıkıyor. Diğer yetenek gücü şampiyonları, yetenek gücünden feragat etmemek için mana itemi almazken; Ryze'ın mana'dan güç alması onun hem manasını hem yetenek gücünü aynı anda arttırması fırsatı sunuyor. Bunun için  Safir Kristal Safir Kristal en ideal
eşyalardan biri. 
Ryze'ın kaçış manevralarına sahip olmaması ise bir dezavantaj. Bu yüzden Büyü olarak, Hayalet ve Sıçra almanızı tavsiye ederim. Ayrıca Kabiliyetler için de hareket hızı vermemizin sebebi budur.

Ryze, hem oyuna yeni başlayanlar için, hem de usta oyuncular için tercih edilebilecek şampiyonlardan biri. Kaçış manevralarını çözdükten sonra sizi zorlayacak pek te birşey kalmıyor. Q E Q W Q combonuzu yapıştırın gitsin :)
 

Yorumlar