3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
ZYRA-Rise of the Thorns Support [S4]
 
5
5
Toplam Oy: 10

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Zyra\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama


Selam arkadaşlar bugün size zyra  hakkında bildiğim herşeyi göstercem,yukarıdaki Zyra ile olan KDAmdır pek ranked spamlayan biri değilimdir.
PROS;

-İyi poke yeteneği,
-Güzel wave temizleme yeteneği,
-Fazla AA rangesi sayesinde sorunsuzca harrass atmak,
-Disengage yeteneği,

CONS;

-Süper Squishy,
-Heali veya Sustaini yok,(ör. Sona Sona , Taric Taric )
-Birazcık Mana hungry,
-6Lvden önce ganklara karşı korumasız.

RÜNLER
Üstteki rün sayfası aslında çoğunlukla Tanky supportlar( Alistar Alistar , Leona Leona , Thresh Thresh )kullanılır,Zyrayı early gamede biraz tanky yapar ama damageside düşer,Bence viable bir rün sayfasıdır Zyra için,bir an önce laning phaseden ölmeden çıkmak isteyenler içindir,Defansif bir pagedir.


Buda gördüğünüz gibi klasik ap rün sayfasıdır,earlyde agresif oynıyacaksanız alınız.Karşıda sizin gibi earlysi çok zayıf veya pokesi ya da CC olmayan supportlara karşı iyi gider.(ör. Sona Sona , Janna Janna , Soraka Soraka vb.)

                                                                          İTEMLER

Şuanki metada doran kalkanı adeta support itemi oldu diyebiliriz.Eğer Karşıda burst damagesi az olan varsa  Doran'ın Kalkanı Doran'ın Kalkanı  yerine  Eski Para Eski Para  ile başlıyabilirsiniz.


FIRST BACK(ilk dönüş): Keşiftaşı KeşiftaşıEski Para Eski Para , Büyük Mercek (Ziynet) Büyük Mercek (Ziynet) 

Burda  Sarı Trinketi satıp Kırmızı Trinketi alıyoruz çünkü zaten  sightstoneyi aldıktan sonra wardımız oluyor.Kesin satın almanız gereken eşyalardır bir supportun olmazsa olmaz eşyalarıdır.


Son iki iteminizi bunlardan biri olabilir...

UYARI: Demir Solari'nin Broşu Demir Solari'nin Broşu almadan  önce kimin çıkacağına junglenizle karar verin.Mage support olduğunuzdan dolayı junglenize aldırtmaya ısrar edin.


SKILLSSkill dağıtımı böyle olmasına özen gösterin..Kafanızdaki soru şu olması lazım:"Neden 2. W fulleniyor???"Cevabı çok basit  Ölümcül FideÖlümcül Fide  nin yediği nerf ve  Aşırı BüyümeAşırı Büyüme  nin verdiği CDR.SUPPORT MATCHUPS:
Derecelendirme 1/5:kolay Ölümcül Fide  5/5:ZOR  Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide
 Alistar Alistar :Bu ineğin yediği nerfün haddi hesabı yoktur ve artık bence pekte viable bir pick değildir.W+Q kombosuna dikkat edin ve carrysinden uzakken carrysini pokeleyin size hiçbir türlü cevap veremez. 

ZORLUK: Ölümcül Fide

 Annie Annie :Annie,annie,anniee....şu an ki metada 1 numaralı supportlar arasında sakın agresif oynamaya kalkışmayın mage-support olduğu için burst damagesi yüksektir.

ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide


 Blitzcrank Blitzcrank :Büyük ihtimal üzerinize gelerek sizi zonelemeye kalkışacaktır  Kapan Kökler atıp kaçın.Grablerini yerseniz sizin için çok zor olacaktır.

Zorluk: Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide

 Janna Janna :Quenn of Peel <3.Büyük ihtimal defansif oynayacaktır  Disengage yeteneği  üst düzeyde bir supporttur,6lvle kadar Tradeye girmeyeye çalışın.
ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide

 Karma Karma :Doğruyu söylemek gerekirse Karmaya karşı "nerdeyse" hiç oynamadım.Mantrası ile birlikte Q atmaya çalışacaktır eğer onu dodgelerseniz siz saldırıya geçiniz orta zorlukta bir lane.

ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide LeBlanc LeBlanc OMG OMG OMG OMG WTF.LeBlancın earlyde vurduğu burst çok fazladır ve bu sizin için bir sorun.defansif oynamaya çalışın LB ile trade girmeyin!

ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide


 Leona Leona :"CC" diyorum sadece.Biraz arkadan oynamaya çalışın, E skilini dodgelerseniz poke atmaya başlayın onun pokesi yoktur eğer zorlanıyorsanız  Uluların Tılsımı Uluların Tılsımı nı bitirmeden hemen bir  Mikael'in Kazanı Mikael'in Kazanı  almayı deneyebilirsiniz ADCnizin yediği CC yi siler.

ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide


 Lulu Lulu :Aslında Şu an ki metada Midde APC olarak oynanıyor ama bottada görme şansımız var.Bizim gibi onunda güzel poke damagesi var ama zorlanacağınız bir lane diyemeyiz .

ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide


 Morgana Morgana :E skili yüzünden sorun olacağını düşünmeyin plantlarimiz sayesinde kalkanını kolayca kırabiliriz.Qsüne dikkat edin sadece


ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide


 Nami Nami :Morganadaki gibi q süne yakalanmayın ve pokelemenin keyfini sürün.

ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide


 Sona Sona :Sizin gibi bu ablamızda early gamede squishy ama sizin damageniz daha yüksek oldugu için sorun olmıcaktır.

ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide


 Soraka Soraka :Kötü haberlerim var...her ne kadar damagesi ve CC si (silencesi dışında) olmasada verdiği MR ve Sustaini ile  size zor anlar yaşatacaktır.

ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide  Ölümcül Fide Ölümcül Fide


 Taric Taric :W sünün yediği nerften sonra artık bana sorarsanız trash.poke yemeye her zaman açık bir gay sadece..

ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide  Ölümcül Fide


 Thresh Thresh :Elite support.sakın hookuna takılmayın saniyeler içinde "ERİYİP" gidersiniz.defansif oynamaya bakın ve minyon arkası durun.,

ZORLUK: Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide Ölümcül Fide

EVET ARKADAŞLAR GUİDEM BURDA SON BULUYOR UMARIMKI SİZE BİR YARARI OLMUŞTUR.

EUW de oynuyorum  isteyesen eklesin nickim "Worst Lover EUW" tir.

Yorumlar