3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
İskambil Ustası Twisted Fate / AP MİD
 
28
13
Toplam Oy: 41

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\TwistedFate\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

   Twisted Fate Twisted Fate  oynaması zor ve eğlenceli bir şampiyondur alışana kadar çok sıkıntı çekersiniz ama pes etmeyin.

Early de güçsüz ama latede aşırı güçlüdür.Early de güçsüz olduğu için fazla açılmıyoruz ve farma odaklanıyoruz.Farma odaklanırken aynı zamanda  Hileli ZarHileli Zar pasifimiz sayesinde rakibimize fark açmış oluyoruz.İlk olarak  Athene'nin Lanetli Kadehi Athene'nin Lanetli Kadehi alıyoruz yetenek gücü+mana yenilenmesi+büyü direnci ve bekleme süresinde azalma mükemmel bir item.Daha sonra  Lich Boğan Lich Boğan alıyoruz  Twisted Fate Twisted Fate diyince akla gelen eşya. Bir Kart SeçBir Kart Seç ile birleştirip çok yüksek ani hasar vermemizi sağlıyor.Çizme olarak vereceğimiz hasarı arttırmak için  Sihirbaz Pabuçları Sihirbaz Pabuçları alıyoruz.Bundan sonra  Ölümateşi Pençesi Ölümateşi Pençesi alıyoruz verdiği yetenek gücü,bekleme süresinde azalma ve aktifi ile olmazsa olmaz.Son 2 eşya  Rabadon'un Şapkası Rabadon'un Şapkası ve  Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati alıyoruz.Bu 2 eşyayı sona sakladım çünkü zaten late herosuyuz ve gücümüz şimdi göstermeye başlayacağız.

Lanede farm yaparken rakibinizi sürekli q ve w ile dürtün canı yeterli olarak inince sıçra+w(altın kart)+q+tutuştur ile indirin.Ayrıca lanede w(mavi kart) ile hiç mana sorununuz olmayacak.

Ultinizi düzenli olarak kullanın ve ganklere gidin.Tf lere girmeden önce rakibe q sallayın.Tf başlayınca direk adc nin yanına gelip  ölümateşi pençesi+w(altın kart)+q ile eritin.

İlk oyunlarınızda çok bir şey beklemeyin çünkü gerçekten zor bir şampiyon. Ayrıca kart seçme olayı da var buna da oynadıkça alışacaksınız.Ama  Twisted Fate Twisted Fate e alışınca gerçekten çok güçlü bir şampiyondur.

 Twisted Fate Twisted Fate hareketli ve anlık yüksek hasar veren şampiyonlara karşı çok zayıftır.Yani karşınıza  Fizz Fizz , Akali Akali , Diana Diana , Ahri Ahri  ve  LeBlanc LeBlanc  gelirse neredeyse hiç şansınız yok.

Ve  Twisted Fate Twisted Fate tek başına oynandığında tüm potansiyelini veremez. Twisted Fate Twisted Fate oynayacaksanız takımla girmelisiniz ya da en azından junglerla girmelisiniz ki beraber gank atarak Twisted Fate i tam potansiyeliyle takım yararına kullanabilesiniz.

 

Yorumlar