3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Ormanın Hakimi AP Evelynn - Rehber
 
23
9
Toplam Oy: 32

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Evelynn\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Öncelike neden AD değil AP kasmamız gerektiğini söyliyim. Skill açıklamalarına bakarsanız, hasar oranını Yetenek Gücü daha büyük miktarda etkiliyor. Yani saldırı gücünden ziyade Yetenek gücümüz skillere daha çok etki ediyor. Bir de  Rabadon'un Şapkası Rabadon'un Şapkası gibi yüksek AP veren bir item alırsak, skillerimiz daha çok vuracak. Ayrıca AD itemleri genelde saldırı hızı, can çalma vs veriyor. saldırı hızı ve can çalmaya ihtiyacımız yok ki! Biz zaten genellikle Q skilimizi kullanıcaz adam kovalarken veya kaçarken veya gank atarken. Ayrıca AP kasarsak  Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati gibi önemli bir iteme de sahip olabileceğiz. Bu sebeplerden dolayı AP! 
Açıklamalara geçiyorum.

Heromuzda stun özelliği olmadğı için koridorlara baskın yaparken oldukça çok hasar vermeye bakıcaz. Avcı palasından sonra alacağımız ilk item    İnfilak Değneği İnfilak Değneği   olursa hem oyun başındaki ganklarda bir işe yaramış oluruz hem de ormandaki işimiz kolaylaşır. 
Kesinlikle avcı palasını geliştirip tin taşı min taşı almayın. Boşuna para... 5-6 level iken takım arkadaşlarımız gank istiycek. Gank yaptımızda yüksek hasar vermemiz lazım. Bir an önce AP kasın. AP kasarsak orman yaratıklarını da kolayca kesmiş olacağız zaten.
Daha sonra İnfilak Değneğini   Rylai'nin Kristal Asası Rylai'nin Kristal Asası   çeviricez ki hem ap hem can artışımız olsun. Rylaiden sonra     Sihirbaz Pabuçları Sihirbaz Pabuçları   tamamlamak şart. Ardından    Zhonya'nın Kumsaati Zhonya'nın Kumsaati  alırsak narin heromuzu beklenmedik ölümlerden kurtarabiliriz. Verdiği AP de yeterli zaten.  Artık Avcı palasını çoktan satmış olmanız lazım.  Lich Boğan Lich Boğan  alırsanız verdiğiniz hasarı kat kat artırmış olursunuz. Sonrasında duruma göre  Cehennem Asası Cehennem Asası  veya    Rabadon'un Şapkası Rabadon'un Şapkası  çıkabilirsiniz


Tavsiyeler:
Yakın dövüş şampiyonlarıyla birebir çarpışırken beklenmedik bir şekilde ölümün kokusunu alırsanız kaçmaya başlayın. Adam sizi takip ederken, yani yürürken Q skillimizi bol bol kullanırsak canımız eksilmeden adama büyük hasarlar vermiş oluruz.
Q skilimiz son vurduğumuz kişiye yöneldiği için, TFlerde odaklanacağımız kişiye önce E skili ile girmek akıllıca olacaktır ki, Q skillerimiz o kişiye yönelsin.
Ultimiz düşmanların "var olan canını" yüzdelik olarak azalttığı için TF başladığı anda ultinizi vurmanız ya da ulti ile TFyi başlatmanız daha çok hasar vermenzi sağlayacaktır. 

Bu buildle 5 ranked maçta ortalama 9 kill, 4 ölüm, 11 asistim var ve full ZAFER :) Tabi daha iyi de olabilirdi. Evelynn ad kasıp ezilen onlarca kişi gördüm. AD Kesinlikle denemeyin bile.

İyi oyunlar.


Yorumlar