3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
MANTRA ETKİSİ
 
4
2
Toplam Oy: 6

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Karma\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Selam arkadaşlar ,opsiyonel şampiyonları seviyorum, bunlarda birisi de hem yapılandırabileceği build zenginliği , hem mid , destek hatta istenirse solo top oynanabilmesi ( solo pek görülmüyor ama hızlı farmı açısından müsait ) hem de kombosunun zengiliğiyle bütün rankedçıların havuzunda bulunması gereken karma.
     
 Güçlenen AteşGüçlenen Ateş : karmanın pasif skilidir, karma skille ve oto saldırı ile rakibe vurduğunda ultinin (mantranın) bekleme süresi azalır.

şimdi pasifinden sonra  direk mantradan başyacağım çünkü midde anlayacağınız üzere karma agresif olmak zorundadır, çünkü ultiniz açılmış olarak başlıyorusunuz. Buna bir diğer örnekte Jayce Jayce  tir.

 MantraMantra : Ultiniz açık başlıyorsunuz, fakat ultiniz rakibe atış yapan bir skil değil, diğer skillerinizi güçlendirmeye yarıyor. Ultinizi kendinizi yada yandaşınızı korumak bariyer vermek hızlandırmak, kendinizi daha fazla iyileştirmek, yada daha büyük alana  hasarı verip rakibi yavaşlatmak için diğer skillerle kombolamanız gerekiyor, yani ultiye bastıktan sonra yapacağınız skill güçlenmiş olacaktır.

 İçindeki Alevİçindeki Alev : küçük bir alana büyü hasarı verir ve yavaşlatır, ulti MantraMantra  açıp q ile saldırırsanız bu değerler iki katına çıkar.Bu skili ulti + Buz Kraliçesinin Hakkı Buz Kraliçesinin Hakkı  ni açıp kombolarsanız rakibiniz kitlenir.

 Değişmez KararDeğişmez Karar :rakibinizi bağlayarak büyü hasarı verir ve sizin canınızı doldurur  bağ kopmazsa rakip mıhlanır, mantra ile yine bu etkiler iki katına çıkar.
  
 EsinEsin : ultisiz kullanıldığında takım arkadaşınıza veya size bariyer vererek hızlandırır , ulti açılıp kullanılınca artı bulunduğunuz alana hem büyü hasarı verir, hemde etrafınızdaki takım arkadaşlarınızın hepsine kalkan vererek hızlandırır.

    karmanın kombısu duruma göre oldukça değişkendir, canınız azsa w ile başlayıp canınzı yenileyip ,   Buz Kraliçesinin Hakkı Buz Kraliçesinin Hakkıi ile yavaşlatıp, ulti açıp  İçindeki Alevİçindeki Alev yavaşlatıp EsinEsin  ile üstüne gidip son vuruşu yapabilirsiniz ,
   
Canınız iyi durumdaysa   MantraMantra + İçindeki Alevİçindeki Alev ile çekinmeden dürterek üstüne gidin,  kaçıyorsa yine    Buz Kraliçesinin Hakkı Buz Kraliçesinin Hakkı marifeti ile slowlayın, unutmayın bu esnada pasifiniz ve  Morellonomikon Morellonomikon sayesinde yine ultinizin bekleme süresi azalacaktır,  EsinEsin le kendinizi hızlandırıp , kule altına girip  Değişmez KararDeğişmez Karar ile bağlayın, tekrar ULTİ +Q yapın, Zaten  Morellonomikon Morellonomikon un pasifide çok yakacaktır.

     Takım savaşlarında dikkat etmeiniz gereken bir husus var ; birebirdeki gibi TF lerde herşeyinizi rakibe boşaltmamaya dikkat edelim, çünkü karmanın en büyük özeliği, takımına verdiği destektir bu noktada zor durumlar için ya da rakibi toplu halde kovalamak için ultinizi MantraMantra   EsinEsin ile kullanmaya hazır olmalıdır. Ultiyle esini rahat olduğunuz durumlarda büyük minyon dalgalarını biçmek için de kullanabilirsiniz.

   Midde bahsedilece fazla bir durum yok, dediğim gibi olabildiğiniz adar agresif oynayın , çünkü bekleme süreniz düşük ve hasarınız yüksek, ama bu esnada gang yerseniz yine E skiliniz hazır olsun.

   
 Mid buildi biraz ters gelebilir size çünkü büyü direnci çıkmadım, karmanın kaçış mekanızması E ve canını doldurma W yeteneğinden dolayı, ULTİ +O ile  sürekli rakibi dürttüğünüzde rakibin sizin üstüne gelme imkanı çok az. Ucuz olması anlamında  Morellonomikon Morellonomikon size üstünlük sağlar.

Destek oynarken yine karşı adc yi olabildiğince ulti+q ile yada sadece q ile dürtün ve yavaşlatın , bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli nokta kendi adc nizin farmını bozmamak, q karmanın bulunduğu alana değil sikili ileriye atar, yani minyoın arkasında duran rakip adc yi yaklaştırmamak için kullanın, bu noktada eğer q yu tutturamadıkça mana sıkıntısına girebilirsiniz , belki bir ahenk kadehi yada tanrıçanın gözyaşı işinizi görür, fakat yakutkeşiftaşını muhakak bitirin, yani bu sadece totem ne işime yarıycak demeyin.

      eğer  Buz Kraliçesinin Hakkı Buz Kraliçesinin Hakkı bitiremediyseniz  EsinEsin adcnizin en ihtiyaç duyacağı skilniz, bunu adc nizi rahatlatmak için sürekli kullanabilirsiniz.

          Saygılar, keyifli oyunlar.
      
 

Yorumlar