3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
S4 Jungle - AD TANK Evelynn Build
 
7
3
Toplam Oy: 10

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Evelynn\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Merhaba arkadaşlar sizlere S4 AD Jungle  Evelynn Evelynn  buildini anlatacağım .

Yeni yamalarla birlikte jungle şampiyonlarının oyun stili çok değişti. Bu değişmeyle artık  Evelynn Evelynn  ' e AP değil AD ıtemlere çıkmaya başlandı.

Oyuna ilk önce  Avcı Palası Avcı Palası ve 5 tane  Can İksiri Can İksiri ile başlıyoruz. Evelynn ormanı çok çabuk temizleyen bir suikastçıdır. İlk önce  Nefretin ÇivileriNefretin Çivileri yeteneğimizi açıyoruz. Mavi güçlendirmeden başlayarak ormanı çok çabuk temizliyoruz. Her iki güçlendirmeyi aldıktan sonra ilk baskınımızı yapacağız. Bize en yakın laneler alt veya orta koridor olduğu için birini seçiyoruz. Resimde gördüğünüz gibi ormanı bu şekilde temizleyerek alt veya üst koridora baskın yapıyoruz. Baskınlara çok  Evelynn Evelynn 'in çok önemli bir özelliği vardır. Bunu kullanamazsak ne yazık ki iyi bir iş çıkaramazsınız.  Gölge YoluGölge Yolu pasifinizi çok iyi kullanmanız gerekmektedir.

İlk geri dönüşümüzü attıktan sonra yeterli altınımız varsa  Büyük Kertenkele'nin Ruhu Büyük Kertenkele'nin Ruhu nu bitirebilirsiniz veya  Tin Taşı Tin Taşı ,  Sürat Çizmesi Sürat Çizmesi ,  Can İksiri Can İksiri ve totem alabilirsiniz. 

Simdi gelelim  Görünmez Totem Görünmez Totem ve  Görüş Totemi Görüş Totemi lerini nereleri koymamız gerektiğine ...UYARI :  BEN TOTEMLERİ MAVİ TARAFA GÖRE DİZDİM BUNU UNUTMAYIN !
EĞER MOR TARAFTA OYNUYORSANIZ BUNUN TAM TERSİNİ UYGULAYIN !

Şimdi gelelim ıtemleri nasıl kullanacağımıza 

 Mahvolmuş Kralın Kılıcı Mahvolmuş Kralın Kılıcı : MKK 'nın yavaşlatma etkisiyle birlikte baskınlarımızı daha etkili bir şekilde yapıyoruz . Unutmayın bot laneye baskına gidince sakın bunu destek şampiyonuna basmayın ADC'ye odaklanın :) .

 Randuin'in Alâmeti Randuin'in Alâmeti  : Randuin Alemetide yavaşlatma özelliği ve kendi takımımızı hızlandırma özelliği vardır. TF'lerde kullanmayı unutmayın.

 Üçlü Kuvvet Üçlü Kuvvet : Normal saldırılar isabet ettiğinde size hız verir . TF'lerde çok etkilidir.

 Malmortius'un Ağzı Malmortius'un Ağzı : Bu ıtemımızı neden alıyoruz çünkü karsımıza AP herosu gelme olasılıgı cok yüksek TF'lerde önde olacağınız için aldığınız büyü hasarını önleyen bir kalkan veriyor. Daha uzun süre dayanmamızı sağlıyor.

KARŞIDA HİÇ AP HEROSU YOKSA   Malmortius'un Ağzı Malmortius'un Ağzı YERİNE  Kara Balta Kara Balta VEYA  Çivili Zırh Çivili Zırh TERCİH EDİN .

 Ionia Çizmeleri Ionia Çizmeleri :  Nefretin ÇivileriNefretin Çivileri yeteneğimizi süresi azdır bunu dahada aza indirmek için ionia çizmelerini tercih ediyorum.


YETENEKLERİMİZ

 Gölge YoluGölge Yolu : Pasif yeteneğimiz görünmez olmaktır. Evelynn'inin neden iyi bir jungle olduğunu anlamışsınızdır :). Görünmez olduğumuz zaman manamız hızla yenilenir.

 Nefretin ÇivileriNefretin Çivileri : Rakibe fırlattığı çivilerle hasar verir bekleme süresi çok azdır.

 Karanlık CinnetKaranlık Cinnet : Bu yeteneğimizi boş yere kullanmayın üstünüzde yavaşlatma etkisi varken kullanın veya baskınlara giderken kullanın. Bu yeteneğimiz size hız kazandırır ve tüm yavaşlatma etkilerin kurtulur.

 TarumarTarumar : Rakibe çift vuruş yaparak saldırır.

 Azabın KucağıAzabın Kucağı : Gelelim en önemli tek yavaşlatma yeteneğimize... Baskınlarda, TF'lerde ve en önemlisi kaçarken kullandığınız zaman çok işe yarar.Ben baskınlarda su komboyu kullanıyorum. W R Q E Q Q Q Q :d

 Evelynn Evelynn  alcaksanız karşı takımda  Lee Sin Lee Sin  olmamasına dikkat edin .

Arkadaşlar bu benim ilk rehberim yardımcı olduysam ne mutlu ve görüşlerinizi bekliyorum.

Yorumlar