3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
Orianna Mid Rehberi - Sezon 4
 
7
3
Toplam Oy: 10

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Orianna\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Orianna, ani hasar verebilen, takım savaşlarında çok çeşitli kombolara imkan sağlayan bir mid karakteridir.Takım savaşlarında kullanacağınız ultiler , tüm maçı değiştirebilir.
 
O yüzden takımınızda bir Jarvan IV Jarvan IV  ,  Amumu Amumu ,  Annie Annie , Yasuo Yasuo  gibi şampiyonlar varsa , takım savaşlarını çok havalı kombolar ile kazanabilirsiniz.


Şimdi oynanışa ve yeteneklere geçelim.

 İşleyen Demirİşleyen Demir : Pasif yeteneğiniz olan ''İşleyen Demir'' size çok kolay minyon kesme avantajı sağlıyor. Aynı hedefe yapılan saldırılar , gittikçe artarak normal hasarın yanında büyü hasarı verir. 

 Komut: SaldırKomut: Saldır : Bu yetenek sizin en önemli yeteneğiniz. Çünkü Orianna yeteneklerini ''top''unun çevresinde gerçekleştiren bir şampiyon. Gönderdiği top, yoluna çıkan tüm hedeflere hasar veriyor.

 Komut: UyumsuzlukKomut: Uyumsuzluk : Bu yetenek, kolayca ganglerden kaçmayı , adam yakalamayı ve takımızı korumanızı sağlıyor. Topun çevresinde oluşan enerji alanı , hem hasar veriyor, hemde rakibi yavaşlatıp sizi hızlandırıyor.

 Komut: KoruKomut: Koru : Bu yetenek, topu bir takım arkadaşınıza gönderip ona kalkan oluyor. Arkadaşınıza giderken çarptığı rakipler hasar alıyor.

 Komut: Şok DalgasıKomut: Şok Dalgası : Bu yetenek ile TF'lerde havalı kombolar yapabilirsiniz demiştik. Topun çevresindeki herkesi topun merkezine doğru çeker ve hasar verir. Bu sayede hem adamlar kaçamaz, hemde siz hasar bile almadan killeri garantilemiş olursunuz.

Oynanış:

Orianna ile oyun başında haraslayacaksanız, ktöü bir haber. Orianna oyun başlarında çok fazla mana yiyen bir karakter. Ama haraslamak için bir ''Q'' yeteneğinizi ve normal vuruşlarınızı kullanabilirsiniz. Pasifiniz OP! İlk dönüşten sonra çıkacağınız ''Ahenk Kadehi'' ile mana sorununuz fazlası ile azalacak. İşte bundan sonra, kill almaya başlayabilirsiniz.

Q - W kombonuz ile rakibin canını fazlası ile azaltabilir, eğer karşıdan hasar gelecekse E ile kendinize kalkan oluşturup, hasarı olabildiğince azaltarak uzaklaşabilirsiniz.

Ayrıca orman kamplarını çok seri bir şekilde kesebilirsiniz.

Eğer koridorunuzda üstün durumdaysanız diğer koridorlara yardıma gidin! Bu sayede hem arkadaşlarınız kasılır, hemde koridorlarını ittirirler. Oyun kendi kendine kazanılmıyor tabii!

Eğer kill almak istiyorsanız , benim kullandığım kombo ''Q-R-W-E-Q'' Eğer hala ölmediyse normal vuruşlarınız pasif ile harika hale geldiği için, kill garanti diyebiliriz.


Artıları ve Eksileri :

+ Aşırı kolay minyon.
+ Pasif oynuyorsanız mana sıkıntısı yok.
+ Kule altı adam yakalabilme, kesebilme.
+ Çok fazla ani hasar.
+ Takım arkadaşlarını destekleyebilme.
+ Çok hızlı koridor ittirme.


- Çok hassas.
- Eğer kasılamassa işiniz çok zor.


Eveet, bu benim ilk rehberim. Hatalarımı söylerseniz sevinirim ^^


Yorumlar