3620 RP Hediyeli Yılbaşı En İyi Rehber Yarışması! Detaylar İçin buraya tiklayin .
[SEZON 4] Küçücük Kıza Yenildin :)
 
16
6
Toplam Oy: 22

Yetenekler

Rünler

Kabiliyetler

Eşya setleri

Eşya setini indir.

Bilgi : İndirdiğiniz eşya setlerini kullanabilmek için dosyayı C:\Riot Games\League of Legends\Config\Champions\Annie\Recommended altında kayıt edin.

Açıklama

Öncelikle merhaba. Ben Dapsman. Bugün sizlerle Annie rehberiyle birlikteyim. Muhabbeti geçip anlatayım hemen.

-------------------------------------------

Düşmanlar

 Yasuo Yasuo Öncelikle Yasuo ile başlayalım. Çoğu insan Yasuo'dan korkar. Ama Annie korkmaz :) Yasuo bildiğiniz gibi yakın dövüşçü Annie ise yetenekleriyle beraber uzak dövüşçü. Bu yönden avantajı var. Avantaj ise şu, Annie'nin yetenekleri aşırı fazla vurduğu için Yasuo'ya sürekli harras (taciz) yapar ve farm (minyon) bırakmaz. Para kasamayan Yasuo'da hiç bir şey yapamaz.

 Zed Zed  Fizz Fizz  Akali Akali  Ahri Ahri gibi şampiyonlar için de Yasuo ile olan şeyler geçerlidir. Aralarında uzaktan vuranlar var fakat yinede Annie bu karakterleri %90 ezer.

 Brand Brand  Orianna Orianna Annie'nin en büyük düşmanlarıdırlar. Eğer dereceli/sıralı seçimde karşıdaki birisi orta koridor için bu karakterleri aldıysa kesinlikle Annie almayın. Annie'yi oynatmaz, oyundan bıktırır.

 Annie Annie Genel olarak böyle. Yani yakın dövüşçüleri çoğunlukla ezer ama uzak dövüşçüler karşısında ezilebilir.

-------------------------------------------

Tavsiyeler

  • Özellikle bot çıkmadan önce birini öldürürseniz hemen B yani base atın. Çünkü Annie pek fazla hızlı değildir ve geç B atarsa gelene kadar kulesi yıkılabilir.
  • Her B atışınızda en az 1 kez "E" ve "W" yeteneklerini boşa kullanın. Pasifi için 2 adet yük birikir ve base'de olduğunuz için mana harcamazsınız.
  • Savaş dışı pozisyonlarda (düşman koridorda yokken) mananız 350-400 üzerindeyse pasif yükü birikene kadar "E" basmayı ihmal etmeyin. Ama "W" yeteneğini kullanmayın. Süresi uzundur ve mana harcar.
  • Takım savaşlarında sakın ortaya atılmayın. Eğer ki rakibi oynatmadıysanız ve sürekli öldürdüyseniz çok güçlü olmuşsunuzdur. Güçlü bir Annie'de 3-4 yetenekle rakibi alır. Bu yüzden rakipler ilk size saldıracaktır. Takım savaşında sürekli geride durun. Ve tam ortada 2-3 kişi varken Tibbers'ı ortaya atın. Hem hasar verir hem de rakipleri dondurur.
  • Takım savaşlarında veya karşınızda bir kaç rakip varken AD'lere yani attack dammage'lara saldırın öncelikle.
-------------------------------------------

Şimdilik bu kadar :) Talep olursa sürekli güncelleyeceğim.

Yorumlar